Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпроси към WEB-аджиите...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

    Пореден гламав казус: трябва ми линк (а елемент), който все едно сочи към статичен файл, но като се цъкне да ми извика контролер и екшън на webapi-то. Към момента съм го докарал да работи, но само когато файла няма разширение. Ако има, се опитва да сваля файл от директориите на проекта, вместо да викне екшъна на контролера. Кое трябва да боря, конфигурацията на web апликейшъна (MVC5), конфигурацията на IIS-а, или да правя къстъм контролер и екшън селектор? Чини ми се че директно IIS-а прави тая простотия, ама не се сещам как да съм на 100% сигурен.

    Към момента:
    - <а href="http://www.bla-bla.com/api/mod/file/аааcontroller/bbbaction/0/7/filename"> вика контролер "aaacontroller" и екшън "bbbaction" с параметри 0 и 7, и при "save target as" предлага име "filename"
    - <а href="http://www.bla-bla.com/api/mod/file/аааcontroller/bbbaction/0/7/filename.ext"> вместо да викне контролера и екшъна, се опитва директно да свали файл "filename.ext", който естествено не намира. И ми се струва че самия IIS директно прави опитите без да вика апликейшъна въобще

    Цялото упражнение е заради нефелниците от майкрософт, които поддържат атрибут "download" едва в 12-та версия на говното си, а аз трябва да поддържам от 10 нагоре.

    Та, някой ако знае къде да бръкна в конфигурацията на WEB сървъра (в случая IIS) и да му кажа да мапва "http://www.bla-bla.com/api/mod/file" към апликейшъна, а не да се опитва да го търси директно, ще съм му супер благодарен. Стига да е възможно де.

    Всичкия зор е да докарам еднакво държане на всички браузъри, тоест да си кликнат с десен бутон->save target as/save link as и то направо да им предложи правилното име на файла. С blob-ове проблема е същия - свалям го в base64, набутвам го в blob, правя виртуален линк към blob-а, обаче експлорера, неподдържайки "download" атрибута ми предлага като име на файл директно виртуалния линк, който е примерно "kjhas8971ljqw98712". Със safari проблема е същия - то пък горкото изобщо не поддържа download атрибута в никоя версия, независимо десктоп или мобилна.
    Последно редактирано от sparkybg; 24-06-16, 22:23.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

      Казуса решен. Добавих handler в web.config с път "*/file/api/*" и сега вика хендлера на апликейшъна за всичко дето съдържа "/file/api/". Естествено, добавих го преди "StaticFile" хандлера.

      Аз доволен!
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

        Някой с опит в MSSQL Store Forward ? Може да се каже, че почти нямам идея....

        В момнта контролера изсипва суровия json(nvarchar(max)) от пост-а и даден jobType(int) чрез сторед процеура в таблица StoreForward да кажем. И от там до колкото ми е известно чрез друга процедура базирана на jobType, вече не в реално време mssql-a си хваща суровия json и си го парсва, смята, обработва и записа по таблици, полета и т.н.

        - Не ми е ясно, кое е това нещо което ще стартира въпросната втора процедура не в реално време?
        - Процедура ли е изобщо или нещо друго?
        - Как се настройва от къде, кога и в каква последователност да ги почне заявките?
        - Някакъв пример?
        WG 2.7 CRD

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X