Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпроси към WEB-аджиите...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разни въпроси към WEB-аджиите...

    Последно, има ли към момента броузъри, дето не поддържат това? Щото уж IE не го поддържал, но явно се отнася за стари версии, защото при мен си работи.

    И друго - нужен ми е текст, на който да фиксирам ширината (за това е и въпроса) - "span" таг ли да ползвам, или "div"? И с двата става, знам че "span" има и други функционалности, ама кажете ми с думи прости, кое и защо? Иде реч за статичен фиксиран по ширина текст върху WEB страница.
    Последно редактирано от sparkybg; 23-07-12, 15:02.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

    При inline-block имаш елемент, който можеш да му слагаш размери (width/height) но той все пак ще стои на същия ред като околните му inline елементи. Block елемент ще падне на нов ред и след него пак ще има нов ред.
    Бърз тест можеш да си направиш на този сайт - http://jsfiddle.net/DtwBm/
    Всички ИЕ-та след 8 вкл. поддържат правилно inline-block, както и всички други браузъри

    Коментар


    • #3
      Re: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

      Работи след 8 ца а за 7 ца
      zoom: 1;
      *display: inline;

      За текста си ползвай <div> с CSS за да си го нагласиш, и си зависи за какво ти трябва <span> си е инлайн елемент а <div> си е блоков елемент.
      Последно редактирано от Daniel; 17-07-12, 05:54.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

        Мерси. Инлайн елемент ми трябва, значи span ще е (поне в това снощи по някое време се ориентирах) Трябваше ми да му посоча твърда ширина и подравняване на текста в нея, за да може да си слагам лейбъли пред текстови полета за въвеждане, и да ги ориентирам/подравнявам както си искам. На един ред има по няколко такива полета, тъй че точно inline елемент ми трябва.

        Съжалявам за елементарните въпроси, ама html не съм пипвал и не бих, обаче се налага. Тепърва ще има и още въпросчета.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          Re: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

          Питай, с каквото мога ще помагам. Сигурен съм, че има и други много по-добри от мен спецове по html и css.

          Коментар


          • #6
            От: Re: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Питай, с каквото мога ще помагам. Сигурен съм, че има и други много по-добри от мен спецове по html и css.
            To e ASP.NET, AJAX, MVC3 (може би ще стане и 4) и прочие полюции. Сигурно вече имам няколко стотици бели косми додето изобщо започна да вдявам за какво иде реч. На дърти години станАх за резил.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              Re: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

              Само защо АСП? няма ли начин да е ПХП. Не че не работи но линукс сърверите са по добри а и можеш да хостваш на всякаква операционна система на само на Микрософт.
              Има много МВЦ - http://en.wikipedia.org/wiki/Compari...ameworks#PHP_2 Zend е добра днес загледах и Yii също и Symfony.
              Сигурно вече имам няколко стотици бели косми додето изобщо започна да вдявам за какво иде реч.
              Така се почва после се свиква
              Последно редактирано от Daniel; 17-07-12, 09:44.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

                Не ми задавай чак такива въпроси. Малък съм още за да отговоря смислено.

                Въпроса с операцинната система принципно не стои. Огромната част от клиентите ни дори държат да е Microsoft, а и няма да се хоства само при нас, защото някои не искат да работят в облак, а локално. Базата ще е SQL Server (за която пак доста от клиентите ни и без друго имат лиценз), а за малките може би дори Access (в момента е Access на приложенията ни под VB6, а най-големия ни клиент е с 12000 служителя в базата си, като самата база е доста под 100MB и работи повече от безгрижно).
                Работата е там че в началото може да се наложи да ползвам някои от библиотеките на старата (например за специфични справки, безкасово плащане към квито се сетиш банки и т.н.). Просто не могат да се пренапишат толкова бързо. (над 10 години са писани, кърпени, преправяни, актуализирани към текущо законодателство и т.н.).

                Бе, работа за целия китайски народ. И естествено за вчера.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  Re: Въпрос към WEB-аджиите: display: inline-block?

                  MM дааа за тези бози данни ще ти е по удобно да е ASP или Java.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

                    Тъй, следващ казус, на който буксувам - уникална сесия за всеки отворен таб - като как да стане? Идеята е при всяко влизане в сайта да се минава през login. Ако се отвори нов таб и се копира адрес от стар таб - да пренасочва към логване. Ако се отвори линк в нов таб - пренасочване към логване. Ако се изкопира (duplicate) някой таб - пренасочване към login. В същото време всеки таб трябва да си работи автономно след логването, тоест един и същ юзер, логнат през 2 таба да работи все едно са 2 независими юзера.

                    Има го направено - сайта на райфайзен е така. Когато е POST заявка схемата е проста - в скрито поле се държи уникален номер на сесия, който си идва с поста. Ама когато е GET - вижда се в адреса и нищо не пречи потребителя да го отвори в нов таб. Дори и при POST - пак може да се излъже да не се усети.

                    Само че въпросната банкова страница някак си засича че заявката е от друг таб и веднага пренасочва към login. Нужно ми е точно същото.

                    Та, начините за предаване на GUID на сесия между страници, до които съм се докопал са следните (поне до колкото може да ми смели кутийката):
                    - при GET - като параметър в URI-то на заявката, само че нямам начин да проверя дали заявката идва от празен прозорец или от отворен вече такъв
                    - при POST - като скрито поле - тук може да се провери дали идва от празно или не, но пак може да се излъже
                    - съхраненние на уникален номер в "заглавието" на tab-а - ок, ама как да го задам от сървъра, и как да го дръпна при заявка?

                    Всичкото това ще върви през SSL, но преди това искам да го подкарам максимално дуракоустойчиво. И във връзка с това - трябва ми издател на SSL сертификати с поддомейни с вменяеми цени, за да може на по-късен етап да тествам какво става. Не е нужно да е "марков" - като нещото някога заработи ще се купи "лъскав" от VeriSign или други подобни, но за момента няма сми. Някакви идеи от къде?
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

                      http://stackoverflow.com/questions/3...n-browser-tabs

                      http://www.coderanch.com/t/361301/Se...n-when-opening

                      http://forums.asp.net/t/1098023.aspx/1

                      http://jinaldesai.net/stop-sharing-s...bs-of-browser/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

                        Можеш да записваш Uri във кукита или сесии, като за логин аксес проверяваш юзър, парола и URI.

                        По правилно е според мен да имаш управление на потребителите - демек да си направиш поле в юзър таблицата и да записваш кой до коя страница има достъп.
                        Съответно няма да ти се налага да спираш сесиите.

                        п.с. Не знам дали това ти върши работа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                          По правилно е според мен да имаш управление на потребителите - демек да си направиш поле в юзър таблицата и да записваш кой до коя страница има достъп.
                          Съответно няма да ти се налага да спираш сесиите.
                          Това ще го има. Към момента съм преборил оригиналната аутентикация на ASP-то да чете от моя таблица с юзери и права. Хавата е там че може да работят едновременно 3 юзера и да имат достъп до едни и същи страници. Затова и трябва да вържа всяко влизане с нова сесия и после тоя каквото и да прави, да знам че го прави точно той, и точно от сесията, в която е влязъл.

                          Явно без кукита няма да стане, така или иначе. Всичко друго става, но различаването на табове - не. И споменатата от мен банкова страница ползва кукита, поне до колкото установих снощи.

                          То цялата концепция е тая:
                          - имаме банда потребители
                          - всеки потребител има достъп до няколко бази данни, и си избира в коя ще работи след логването
                          - всеки потребител има различни права за достъп за всяка база данни в която работи.
                          - всеки потребител може да е логнат неограничен брой пъти в различни бази данни, и може да се окаже че докато е пуснал някаква справка в едната, която се изпълнява бавно, да си бачка в друг таб върху друга или същата база данни или дори да пусне друга справка. Може и да пусне да се джуркат 5 справки от 5 таба и да отиде да пуши например.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

                            а за какво ти е пак да се логва ?
                            оф не виждам логика ама никаква.
                            за какво са ти различни сесии и какво като пусне няколко заявки - а кой какво прави си се логва в уеб сървера не знам дали е нужно да правиш ти логина.

                            Сори ама с банковите неща хич ме няма - според мен едно управление на потребителите с права 'може не може' за всяка страница е достатъчно, а лог можежеш да си направиш по юзър ид то в някаква база данни като записваш операциите и рефере на страницата от сесиите - не виждам нужда от различни сесии.

                            Не знам как е реализирано от микрософт но по принцип си имаш тайм аути, не сесии на конекции на заявки към базата - ще трябва да си настроиш всичко да има супер голями таймайти за да може да си пусне няколко заявки и да ходи да пуши а те да се джуркат.
                            Последно редактирано от Daniel; 24-07-12, 10:45.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разни въпроси към WEB-аджиите...

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              а за какво ти е пак да се логва ?
                              оф не виждам логика ама никаква.
                              за какво са ти различни сесии и какво като пусне няколко заявки - а кой какво прави си се логва в уеб сървера не знам дали е нужно да правиш ти логина.
                              Може и да не се логва, обаче трябва да се знае всеки таб с коя база работи. Логина не го пиша аз (не съм дорасъл, пък и не виждам смисъл). Само заменям дейта сорса, от който се чете - всичко друго си е стандартно. Въпроса е че при работа ми трябва за всеки таб не само кой работи, а и в коя база работи. Например юзер А е отворил 2 таба и в единия работи върху базата на фирма X, а в другия върху базата на фирма Y, и още повече, може във фирма X да е с администраторски права, а във фирма Y да може да пуска само справки. Двете бази нямат нищо общо помежду си.

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Сори ама с банковите неща хич ме няма - според мен едно управление на потребителите с права 'може не може' за всяка страница е достатъчно, а лог можежеш да си направиш по юзър ид то в някаква база данни като записваш операциите и рефере на страницата от сесиите - не виждам нужда от различни сесии.
                              Не е банково. Само посочих страницата като пример за направено това, дето искам. Всъщност е "човешки ресурси" + ТРЗ.

                              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                              Не знам как е реализирано от микрософт но по принцип си имаш тайм аути, не сесии на конекции на заявки към базата - ще трябва да си настроиш всичко да има супер голями таймайти за да може да си пусне няколко заявки и да ходи да пуши а те да се джуркат.
                              Рализирано е по най-стандартния начин - имаш логин и толкова. За всеки юзер имаш "roles". Работи без грешка, когато те интересува само кой е юзера, а при мен това е само част от цялото. В смисъл, да се направи със стандартния логин да речем форум или електронен магазин е просто - там базата е вързана само с юзера, ако казае негови данни, и със сайта, ако касае общи данни. При мен обща база няма, а базите не са вързани към юзера, а към това на коя фирма са, и юзера може да има достъп с различни права до няколко фирми/бази данни, нямащи абсолютно никаква връзка помежду си. Без големи таймаути няма начин да се мине, така или иначе. Като има да речем 20000 служителя, да им обработиш всички данни, да им изчислиш всички начисления, удръжки, оригуровки, и данни, дето се подават в НАП, е сравнително бавно. Примерно някакви между 20-ина секунди и минута на i7 и VB6. Не може да се направи само с SQL - има много четене от базата и много обработки, което ще става върху сървъра. Съответно или сесията ще трябва да се поддържа жива, или да е с големи таймаути.

                              ПП: Под "сесия" разбирай моя си работна сесия - тоест при всяка заявка от юзера трябва да знам в коя сесия работи той. Сесия значи че юзер А работи във фирма X с администраторски права, а съседния таб същия тоя юзер А, може да работи във фирма Y с права да гледа само справки. Тоест сесията "съдържа" в себе си кой е юзера, в коя база работи, и какви права има върху тая база. Съответно като получа заявка на сървъра, трябва да знам тия 3 неща по всяко време, за всяка заявка.
                              Последно редактирано от sparkybg; 24-07-12, 11:20.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X