Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.



    За книгата

    Някъде в близкото бъдеще Америка е изправена пред пълен обществено-икономически колапс. Борсовият пазар се срива, хиперинфлацията нанася удар върху търговията и ескалиращата криза бързо прехвърля критичната точка. На практика само за едно денонощие крехките вериги на предлагането и високотехнологичната инфраструктура са унищожени и всеки голям град е обхванат от масови безредици и грабежи.

    Докато тълпите от бежанци и мародери се изливат от градовете, малка група приятели, живеещи в Средния запад, отчаяно се мъчат да се доберат до своето убежище – ранчо в северен Айдахо, което са подготвили точно за такава криза. Опасното пътуване изисква да използват всичките си умения и тренинг, защото комуникациите, търговията, транспортът и законността са безследно изчезнали. След като стига в ранчото, групата отблъсква свирепите атаки на мародерите и после се свързва с други групи, които се стремят да възстановят истинския конституционен ред в страната.

    "Патриоти" е завладяващ и динамичен роман и макар героите му да са измислени, те си служат с автентични техники за оцеляване, за да преживеят срива на американската цивилизация. Някой ден тази книга може да ви спаси живота.

    Джеймс Уесли, Ролс е редактор на http://www.SurvivalBlog.com, най-популярния блог за семейна подготовка за бедствия, и автор на "Как да оцелеем след края на света такъв, какъвто го познаваме.
    Ако Катнис Евърдийн имаше подръка тази книга, определено би я прочела.

    ISBN 978-954-8208-91-8 ок. 420 стр. Цена 15 лв.

    За автора



    Световно признат експерт в широк спектър от области, включително запасяването с хранителни провизии, съхраняването на горива, самозащитата, комуникациите, сигурността на убежището, раниците и пакетите за спешни ситуации, специалните транспортни средства, проектирането на убежища, само-изхранването със земеделие и дребен добитък, както и най-различни традиционни умения за оцеляване в условията на автономно съществуване.

    Бивш офицер от американското военно разузнаване. Сред клиентите му за подготовка за кризисни ситуации са изпълнителни директори от класацията на списание „Форчън” за 500-те най-доходни компании, духовни лица, предприемачи, финансови мениджъри. Влиятелният Ролс не само говори, но и действа: той живее със семейството си в добре подготвено, самодостатъчно убежище, намиращо се „някъде на запад от Скалистите планини”.

    Запетаята в името на автора ще получи своето обяснение!



    Книгата излезе от печат и може да бъде закупена от:
    http://exlibris.bg
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 13-07-12, 22:36.

  • #2
    От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

    Книгата според мен, е едно много логично продължение на предишната на Роулс (Как да оцелеем след края на света такъв, какъвто го познаваме). В нея са засегнати, както строго технически аспекти, така и друга широка категория елементи на оцеляването, обикновено неглижирани в подобен род литература. Нещата и сюжетите описани в книгата, са явно много добре премислени и консултирани с добри специалисти. По време на редакцията, аз от своя страна се консултирах с едни от най-добрите специалисти в нашата страна и за мое учудване, те не намериха никакви сериозни пропуски и то в чисто професионален аспект. Книга от която със сигурност има много какво да се научи!
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

      Най-после да излезне и на Български. Книгата е много увлекателно написана, чист роман е. Чете се за два-три дни

      "Как да оцелеем след края на света такъв, какъвто го познаваме" е по-скоро наръчник и има доста по-информативен стил.
      Георги Гатев

      Коментар


      • #4
        От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

        Жоро, аз да ти кажа, Патриоти ми се вижда като втора част към наръчника за оцеляващи, при това в същият систематизиран стил, много обстоятелствен и подробен... При романите, обикновено се жертват подробности и се правят смислови компромиси, за сметка на художествената част... В Патриоти определено няма такова нещо... ама никак...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

          Може ли да купим някакви бройки с посредничество на OffMedia ?
          Групова поръчка или нещо подобно.
          За мен е удобно да мина покрай радиото и да си купя.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #6
            От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

            Чудни книжки ... имат доста полезна информация за хората, които тепърва искат да научават такива неща. Първата книга е чуден наръчник .. но малко неприложим в България поради много закони при нас )Но пък като се на*кат нещата няма да има закони така че ... . Патриоти е супер романче и много добре написано като не са спестени най-важните описания на екипировките.. За хората като мен които четат внимателно ще им направи впечатление корицата на "Патриоти" .. Венци не можа ли художника преди да лепне тази корица поне да беше чел книгите хич не си пасва с книгата
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • #7
              От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

              Корицата е същата с която книгата е излязла и се продава в САЩ. В този аспект, това решение е възможно най-удачно защото е еднаква като визия на всички езици... Корицата е правена да се продава добре книгата в САЩ, за у нас е по-важно съдържанието вътре...
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                Естествено ! но Г-н. Ролс ми се стори доста педантичен човек по начина по който пише. И обмисля доста нещата. За това предположих че някой тук е правил корицата без да чете. В крайна сметка корицата е лицето на книгата според мен .. нищо че съдържанието е по важно. Нямам търпение повече хора да ги прочетат за да я обсъдим по добре в някоя друга тема.
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #9
                  От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                  Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                  Естествено ! но Г-н. Ролс ми се стори доста педантичен човек по начина по който пише. И обмисля доста нещата. За това предположих че някой тук е правил корицата без да чете. В крайна сметка корицата е лицето на книгата според мен .. нищо че съдържанието е по важно. Нямам търпение повече хора да ги прочетат за да я обсъдим по добре в някоя друга тема.
                  Ще си позволя да цитирам един Отец - не е важно как изглежда една книга а какво пише в нея
                  Дела трябват, а не думи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                    Явно ще се чете, поръчах 3 броя.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                      Венци, а нещо знае ли се за "Survivors" кога ще я има тук
                      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                      A POS
                      0885600200
                      За момента пасажер

                      Коментар


                      • #12
                        От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                        Едва ли ще е много скоро, даже бих казал, че няма да е в обозримо бъдеще. Колеги, имайте предвид, че книги като тези, не се радват на особено голям интерес в нашата държава и издаването им, е по-скоро поради голямото желание на издателят, отколкото икономическият смисъл..., което пък е силен ограничител...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                          Очаквах, че ще ми отговориш горе долу така Имаш право, че такъв тип книги не се търсят много по нашите ширини, а има нужда. Друго е да се чете на роден език.. но щом се налага ще четем и на чужди езици . Хубавото е че поне има първите две.
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • #14
                            От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                            "Патриоти" е прочетена.
                            Това , което ми направи впечатление, /освен съдържанието/, е бележката към читателя в самото начало.Авторът или издателят със сигурност си имат своите мотиви, но ако читателят не е чел предишната книга, или темите тук във Форума, тоест за първи път има досег с тази материя, ще прочете и приеме буквално:
                            "Романът е предназначен единствено за развлечение, а не да се използва като източник на информация...Авторът и издателят нямат намерение да подтикват читателя да използва съдържанието по какъвто и да е начин и изрично предупреждават да не то прави..." и още няколко такива забележки.
                            Според мен ,това не е съвсем така, в смисъл това не е само книга за развлечение.Ако някой иска само да се развлича, може би ще се разочарова.Книгата не предизвиква лежерното забавление от хубав крими роман, а по-скоро провокира замисляне за света в момента,колко са нестабилни сегашните му основи и действително какво може да стане, ако разни политико-икономически върхушки продължават да си играят със света.
                            Другото , което прави впечатление, в контекста на вече написаното по-горе ,е прекалено детайлното описване на оръжие и амуниции.Прекалено за България разбира се.
                            Смятам, че една подобна книга, написана от българин, за нашите условия, дадености и закони ще се приеме още по-добре.Особено би бил интересен аспекта с въоръжението.Щото с прашки и арбалети не става.
                            П.п. Написаното от мен е от позицията на редови читател, без специална подготовка т.е., мисля, от позицията на масов читател,какъвто е таргета на произведението.
                            За човек, имаш отношение към проблематиката , е много полезна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Патриоти - едно от най-добрите четива за оцеляване, маскирано като роман.

                              Сигурно е така.
                              Но аз се замислих за друго.
                              Защо всички сценарии чертаят мрачно бъдеще, войни, апокалипсиси и т.н. включително и доста филми
                              по тази тематика? Защо няма един сценарий който да чертае светло бъдеще на човечеството /колкото и шаблонно да звучи/?
                              Каква е вероятността точно така, негативно да е развитието напред?
                              От друга страна всички змеьове и дракони в митологиите удивително приличат на динозаври, без създателите на митовете да са имали възможност да видят "жив" динозавър. От къде е дошло това познание или наистина е имало и има хора които могат да "видят доста напред" във времето?
                              Последно редактирано от Chicho1; 27-07-12, 22:07.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X