Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какъв бойлер да взема?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    а още на петата жената започва да мрънка, че е потъмнял и са избили ръждиви петна.
    Напълно съм съгласен. Човек трябва да се ожени за да разбере защо не трябва да го прави. С думи не може да се обясни-требе си опит.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      До: Какъв бойлер да взема?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Напълно съм съгласен. Човек трябва да се ожени за да разбере защо не трябва да го прави. С думи не може да се обясни-требе си опит.
      ох добре че нямам такъв опит

      Коментар


      • #33
        До: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
        ох добре че нямам такъв опит
        А бе то "Човек и добре да живее накрая се жени".
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          До: Какъв бойлер да взема?

          Темата вече не е актуална, но да напиша и аз нещо по нея. По една или друга причина имам богат опит с бойлери/водонагреватели както каза колегата по-горе/.
          Първо да кажа на bullet_pk, че е направил много добър избор с бойлера на Шишков и да не се съмнява в качеството на изработката. Вкъщи съм с негови бойлери и то от 9 години. Качествено направената неръждавейка е несравнима с черните балони. Лошото е, че от една година неръждавейката поскъпна тройно и това се отразява на нашия джоб.
          На проблема с хоризонталните бойлери... Както всички знаете, нагревателите се монтират в центъра на гърнето, но в долната част на вертикалните бойлери, нали?! На хоризонталните гърнета също се монтират нагревателите в центъра, но като го монтираш хоризонтален, нагревателя фактически отива по средата на бойлера и половината вода фактически остава почти ледена по обясними физични закони. Точно поради тази причина Шишков започна да монтира нагревателите на хоризонталните гърнета ексцентрично плътно в долния край на цилиндъра. По този начин проблема се реши на 95% с недостатъка на хоризинтолния бойлер. Така че някой, ако иска хоризонтален вече знае към кой производител да се насочи, за да няма проблем с бързо свършващата вода.
          В общи линий е това. А че на запад не искат неръждавейка е факт.

          Коментар


          • #35
            До: Какъв бойлер да взема?

            Чудесна тема за всеки който има нещо общо с бойлери. Аз имам един на Елдом, супер обикновен - след една година изгоря нагревател - сменихме го. Преди една седмица протече, но не леко да протече - тече като лейка, ще ни издави - и то отгоре тече - вертикален бойлер е. Обадихме се на единствения сервиз в София - те казаха, че ще дойдат след 7 дни. Аз през това време го разкачих от мрежата и изпразних. Идва един сервизен след една седмица - ми що сте го изпразнили ми вика - ми как няма да го изпразним бе малоумник като тече като лейка - да се издавим ли - и той вика, ми аз сега няма да го пълня като сте го изпразнили, занесете го в сервиза. Ние го попитахме, не са ли можали да ни кажат това преди 1 седмица, щото е студено и се разболяхме без топла вода - ми той не отговарял за обажданията. Викам ще го носим, какво да правим - обаждам се в сервиза и от там - изненада - викат ни - няма сми да го карате - нямаме части за вашата повреда - докарайте го след 20 работни дни... и тогава вече щях да падна, преля чашата и казах - НИКОГА ВЕЧЕ ЕЛДОМ ИНВЕСТ - АКО ЩЕ И ОТ ЗЛАТО ДА ПОЧНАТ ДА ГИ ПРАВЯТ!!!

            Коментар


            • #36
              До: Какъв бойлер да взема?

              Първоначално публикуван от sakata Преглед на мнение
              Чудесна тема за всеки който има нещо общо с бойлери. Аз имам един на Елдом, супер обикновен - след една година изгоря нагревател - сменихме го. Преди една седмица протече, но не леко да протече - тече като лейка, ще ни издави - и то отгоре тече - вертикален бойлер е. Обадихме се на единствения сервиз в София - те казаха, че ще дойдат след 7 дни. Аз през това време го разкачих от мрежата и изпразних. Идва един сервизен след една седмица - ми що сте го изпразнили ми вика - ми как няма да го изпразним бе малоумник като тече като лейка - да се издавим ли - и той вика, ми аз сега няма да го пълня като сте го изпразнили, занесете го в сервиза. Ние го попитахме, не са ли можали да ни кажат това преди 1 седмица, щото е студено и се разболяхме без топла вода - ми той не отговарял за обажданията. Викам ще го носим, какво да правим - обаждам се в сервиза и от там - изненада - викат ни - няма сми да го карате - нямаме части за вашата повреда - докарайте го след 20 работни дни... и тогава вече щях да падна, преля чашата и казах - НИКОГА ВЕЧЕ ЕЛДОМ ИНВЕСТ - АКО ЩЕ И ОТ ЗЛАТО ДА ПОЧНАТ ДА ГИ ПРАВЯТ!!!
              То всеки може да се оплаче от всяка марка, моят вкъщи също е Елдом, и протече на втората година, но слабо, и досега си карам с него, Вече около10 години. Не, че не мога да го заваря, но си тече слабо, и не ми пречи. Решил съм, като му "дойде времето" да си взема един от тези които правим при нас.С две серпентини, за затопляне от слънчев колектор, и от локалното отопление. Така разхода за ток за бойлера е на практика 0.00 лева. Но че си го поръчам от двойно по-дебела ламарина, и ще си го заваря лично. Не за нещо друго, да знам кого да псувам на жена като протече:-)))
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                До: Какъв бойлер да взема?

                Аз съм е Елдом, неръждавейка, от 4 години. Хоризонтален 80л. Взех хоризонтален, защото го дигнах до тавана и не заема място в и без това малката ни баня. Ползва се всекидневно. Пуснат почти до край.

                Проблеми никакви, водата ми стига, дори не я спирам докато се сапунисвам.

                40минути къпане +бръснене - има вода. Водата свършва рязко, точно както при вертикален.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  До: Какъв бойлер да взема?

                  Аз съм доволен от Дипломат/серия океан/,хоризонтален 80 литра.Боилера е с тройна топлоизолация-много бързо сгрява и държи топла водата!Пести страшно енергия,въпреки че е 3.2кв!5 години пълна гаранция-240 лв от фирмения магазин на Дипломат на Стамболииски вСофия!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какъв бойлер да взема?

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Аз съм доволен от Дипломат/серия океан/,хоризонтален 80 литра.Боилера е с тройна топлоизолация-много бързо сгрява и държи топла водата!Пести страшно енергия,въпреки че е 3.2кв!5 години пълна гаранция-240 лв от фирмения магазин на Дипломат на Стамболииски вСофия!
                    Ако можеш обясни какво е това "тройна топлоизолация" При нас се използува пяна или дунапрен, не съм виждал "тройна" Ако е достъпно ще си направя и аз.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какъв бойлер да взема?

                      Темата е от юли месец. Човека сигурно отдавна е открил топлата вода

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какъв бойлер да взема?

                        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                        Аз съм доволен от Дипломат/серия океан/,хоризонтален 80 литра.Боилера е с тройна топлоизолация-много бързо сгрява и държи топла водата!Пести страшно енергия,въпреки че е 3.2кв!5 години пълна гаранция-240 лв от фирмения магазин на Дипломат на Стамболииски вСофия!

                        sonda, имам два въпроса.

                        Какви бойлери си ползвал преди този?
                        И колко?

                        Благодаря...

                        Коментар


                        • #42
                          До: 5-ракиев

                          Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                          Незнам от къде си етоти GSM:0896774984 на Ангел Керемидаров с.Костенец .Прави водосъдаржатели от неръждавейка фланци също ....
                          Номерът е невалиден! Моля, дайте актуален, ако имате. Търся водосъдържател неръждаем.
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Какъв бойлер да взема?

                            Най-функционалния бойлер прозвеждан в момента е ACV Smart, неръждаем ондулиран водосъдържател (нагънат за по голяма площ на топлообмен) полеуретанова изолация закрепен само в горния си край и при черпене на вода се свива и разпуска безконсумативна защита от котлен камък и т.н. Има и едни с кожена обвивка (естествена) ама там изолацията е от вата. Лошото нещо разбира се е цената, но това е мерцедеса на бойлерите...

                            Последно редактирано от Венци- малкия; 06-01-08, 14:38.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Какъв бойлер да взема?

                              Нещо не го разбирам това за накъдрения водосъдържател, с цел добър топлообмен! Не би ли трябвало да се търси изолация? Да не би да става въпрос за някакъв проточен бойлер, в който водата се загрява, циркулирайки около топлообменник с топлоносител? И въпросният топлообменник да е къдрав за по-интензивен топлообмен?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Какъв бойлер да взема?

                                Системата е "съд във съд" (Tank in Tank) има външен балон в който е монтиран нагревателя в него е потопен вътрешен съд който почти наълно го изпълва. Директно се нагрява малкото вода между двата съда а тя нягрява вътршния, плюсовете на тази система са много, равномено нгряване, възможност за абсорбация на голямо мощност, 100 литров бойлер може да произведе около 600 л БГВ за час .... за да се постигне максимална ефективност с такъв бойлер е хубаво да имаш котел - газов, електрически и прочие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X