Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Темата е стара,но аз съм със Steibel Eltron 80л. хоризонтален.Поне 10 годишен е.Направо забравих,че имам бойлер.

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Скромен скорошен опит - от 12г. притежавам 80л хоризонтален неръждаем бойлер на Елдом. С оригиналния си нагревател изкара до миналата година. През това време е сменяно туй-онуй по тоците - я жици, я ключ, но главно от 7-та - 8-та година нататък, от когато явно оригиналния нагревател беше пробил точно в близост до клемите и ги нагряваше, оксидираха и правеха въртели.

      Та, както и да е - накрая започна да шуми, съответно смених нагревателя - това миналата година горе-долу по това време. Купих нагревател от кварталната железария (в почивен ден избора не е много голям), сложих го и... преди седмица пак го смених. Беше сцепен от край до край - очевидно ужасно калпаво качество и силно спестен материал за външния кожух. Беше станал буквално на гъз! Сега купих оригинален от сервиза им - очеизвадно по-корав, и с форма, нямаща нищо общо с досегашните.

      Та, като сменяте нагревател внимавайте какво купувате, за да си спестите смяната всяка година. Да уточня че водата вкъщи не прави нито варовик, нито други налепи, а бойлера не е оставян включен при спряна вода никога в живота си. И ако преди година изваждайки оригиналния и избърсвайки го с парцал, отдолу лъсна мед, то при тоя, който изкара едва година, нещата хич не бяха така розови - освен че се беше сцепил, целия беше грапав и почернял, което не поддаваше при чистене с парцал, а половината му реотан беше излязал да види какво става навън.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Мат'рялът им е вестник. Чувам го как се раздува и пука при всяко пускане и спиране на топлата вода. Чудя се кога някоя заварка ще каже "пук"
        И моя пука, откак е купен, преди 12 години. Че на новите материала е вестник не споря (не знам), но пукането може и да не е от това. При такава площ и габарити според мен е нормално, особено предвид факта че налягането на доста места се случва да е доволно извън норма. Според съсед водопроводчик, в блока ни са засичани до 15 бара.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          От резките промени в налягането пука. В блока са ни задръстени общите щрангове и всяко пускане на кран променя налягането. Докато в къщата всички тръби са нови до къщата и включително и на улицата и там същият вид бойлер не пука, а налягането е по-високо, но постоянно.

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            От резките промени в налягането пука.
            Това ясно. То няма какво друго да е, щом пука като пуснеш мивката. Мисълта ми беше че и с нормален мат'рял пак пука - имам предвид моя. Купуван е още преди високите цени на неръждавейката и спрямо емайлиран беше по-скъп примерно с 40% или нещо такова. Водосъдържателя е в отлично здраве - пак го огледах като сменях нагревателя. При все това си пука още от нов.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Скромен скорошен опит - от 12г. притежавам 80л хоризонтален неръждаем бойлер на Елдом. С оригиналния си нагревател изкара до миналата година. През това време е сменяно туй-онуй по тоците - я жици, я ключ, но главно от 7-та - 8-та година нататък, от когато явно оригиналния нагревател беше пробил точно в близост до клемите и ги нагряваше, оксидираха и правеха въртели.

              Та, както и да е - накрая започна да шуми, съответно смених нагревателя - това миналата година горе-долу по това време. Купих нагревател от кварталната железария (в почивен ден избора не е много голям), сложих го и... преди седмица пак го смених. Беше сцепен от край до край - очевидно ужасно калпаво качество и силно спестен материал за външния кожух. Беше станал буквално на гъз! Сега купих оригинален от сервиза им - очеизвадно по-корав, и с форма, нямаща нищо общо с досегашните.

              Та, като сменяте нагревател внимавайте какво купувате, за да си спестите смяната всяка година. Да уточня че водата вкъщи не прави нито варовик, нито други налепи, а бойлера не е оставян включен при спряна вода никога в живота си. И ако преди година изваждайки оригиналния и избърсвайки го с парцал, отдолу лъсна мед, то при тоя, който изкара едва година, нещата хич не бяха така розови - освен че се беше сцепил, целия беше грапав и почернял, което не поддаваше при чистене с парцал, а половината му реотан беше излязал да види какво става навън.
              Предвид, че съм изгорил пробно доста нагреватели знам за какво говориш. В единия случай ти е изгорял след лек пробив на тръбата, а в другия от прегряване вследствие на това, че е претоварен и не добре оразмерен като дебелина на тръба и количество и качество на кантал.
              За пукането при бойлера не мога да коментирам. За налягането е ясно, че е основен заподозрян, но има и други фактори като температурно разширение и пукане при рязка промяна на температурните условия.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Може да е субективно, но: вкъщи сме от 7 или 8 години с 60 литров хоризонтален TESY. Никога не е изключван. Проблем направи тази година - изгоря му едната защита.
                В квартирата е чисто нов ЕЛДОМ, пак 60 литра, но вертикален.
                И тук ми идва ''субективното'' - с тесито буквално забравям кога съм започнал да се къпя. Дава топла вода поне едни 20-25 минути.
                Елдома от друга страна - еми на 10-12 минута и почва да тече ледена (реостата и датчика за температурата са на мах). Напрактика - ако се избръсна и водата не стига да се изкъпя...
                Не ме интересува кой каква технология ползва за пълнене, но с чиста съвест (и яд) мога да заявя: ЕЛДОМ произвеждат откровен боклук!

                /Старият бойлер в квартирата (протече като лейка една нощ) също беше вертикален ЕЛДОМ, но 80 литров - ми подобна работа. Равняваше се на 60 литровото ТЕСИ в най-добрия си случай.../

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  +10 за Stiebel Eltron. Вече 8 години работи постоянно без никакви проблеми.120 литра е и водата стига за всички подред, ако се наложи.

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    а бойлера не е оставян включен при спряна вода никога в живота си.
                    Това пък какво значение има?
                    Така и така ако не е пусната топлата вода от някой кран-на болера му е все тая дали има налягане в тръбите(респ. водосъдържателя),или не.
                    Включен или изключен-няма никакво значение.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Относно водата на елдомския - имам 3 хоризонтални 80л (абе знам си , че не е правилната компановка хоризонталния бойлер, ама няма място - какво да се прави)...
                      Водата си стига за нормално къпане... Но приятел имаше бойлер друга марка, и имаше подобен проблем с бързо свършване на топлата вода. Смени бойлера и при разглобяването на стария установи, че бе корозирала и пробита тръбата, която 'смуче' от най-високата точка. И така е източвал водата от под половината на бойлера... На бойлерите с пластмасови тръби пък позната, работила в Елдом разправяше, че понякога се случва и заводски дефект - неправилно 'завъртяна' тръба, или лошо монтирана, която просто пада долу във водосъдържателя при транспорт...
                      Най-стария е около 10 годишен. Мисля, че миналата година квартиранта му направи пълна ревизия заради някакъв проблем (май термостат) - смени всичко - нагреватели, термостати, уплътнения...
                      И сега е с 'нов живот'...
                      Вкъщи бойлера е 5-6 годишен, също денонощна работа за 4 човека... Досега е имал 2 проблема - калпав пластмасов възвратен клапан (свиреше още при монтажа и бе сменен с друг метален веднага - преди началото на експлоатация) ... И втория - калпав термостат - явно отново заводски дефект (другата термозащита изключи месец след началото на експлоатация)... Смениха термостатите гаранционно. И от тогава не е имало проблем...
                      Казват - ама бойлерите такива или инакви... Може, ама щом издържат над 5-10 години, то не е проблем да смениш бойлера - така подновяваш всичките му части, защото при техниката често живота е сметнат... И тъкмо смениш нещо на стария бойлер, и то излезе нещо друго....
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Това пък какво значение има?
                        Има, има. Като няма налягане и си сложил температурата почти до края (какъвто е случая вкъщи) и почти е достигнал температурата си, около нагревателя се случва да ври. Като ври, нагревателя работи на по-висока температура, защото мехурчетата имат няколко пъти по-ниска топлопроводност от водата. Като е под налягане постоянно, това го няма. Та моя бойлер работи винаги докато сме си вкъщи. Вечер се пуска покрай къпането, преди да си легнем се изключва - на сутринта си има доволно вода. Ако дотрябва през деня - пак се включва. Тоест никога не е работил без налягане в системата. Просто нагревателя, който сложих, явно е бил от говнолин. Изглеждаше като бързовар, пуснат на сухо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Казват - ама бойлерите такива или инакви... Може, ама щом издържат над 5-10 години, то не е проблем да смениш бойлера - така подновяваш всичките му части, защото при техниката често живота е сметнат... И тъкмо смениш нещо на стария бойлер, и то излезе нещо друго....
                          Като сменях нагревателя миналата година направих точно това - смених всичко - жици (силиконови, със саморъчно сменени, крипнати и запоени едновременно кабелни обувки), ключ, термостат, термозащита. Сега смених отново термостат и ключ, защото смених и целия пластмасов капак. Макар че нямаше нужда. Пластмасата си беше за смяна, така или иначе - държеше се на един винт и едно пластмасово краче само - всичко друго беше потрошено. Просто остаря. Ама това е бях кахър - за един час цялата електрическа част става нова. Истинската разправия е нагревателя.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Предстои ми покупка на бойлер със серпентина 80 литров.Ще го ползвам само на серпентина.
                            Предпочитам евтин понеже ми е за къшата която не се ползва на 100%.Два три дена в седмицата.
                            Бях се насочил към марката"Матев",обаче един приятел има такъв и ме обсипа със негативни мнения.
                            Каза че им била лоша изолацията и водата се охлаждала много бързо.
                            Цената наистина е най добра но, все пак.
                            Кажете нещо ?

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Предстои ми покупка на бойлер със серпентина 80 литров.Ще го ползвам само на серпентина.
                              Предпочитам евтин понеже ми е за къшата която не се ползва на 100%.Два три дена в седмицата.
                              Бях се насочил към марката"Матев",обаче един приятел има такъв и ме обсипа със негативни мнения.
                              Каза че им била лоша изолацията и водата се охлаждала много бързо.
                              Цената наистина е най добра но, все пак.
                              Кажете нещо ?
                              Казвам. потърси светльо шишков.

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                Предстои ми покупка на бойлер със серпентина 80 литров.Ще го ползвам само на серпентина.
                                Предпочитам евтин понеже ми е за къшата която не се ползва на 100%.Два три дена в седмицата.
                                Бях се насочил към марката"Матев",обаче един приятел има такъв и ме обсипа със негативни мнения.
                                Каза че им била лоша изолацията и водата се охлаждала много бързо.
                                Цената наистина е най добра но, все пак.
                                Кажете нещо ?
                                И протича заварката около серпентината.
                                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X