Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв бойлер да взема?

    Това не е проблем. Той така работи, даже е добре, че с този шум си сигурен, че работи. Силата на този шум е проблемът. Но по-добре така, отколкото той да си мълчи, а някоя нощ да се събудиш на Луната

    Коментар


    • От: Какъв бойлер да взема?

      Бойлерите вече се продават с пластмасов. Опитайте да го смените с метален. Вкъщи нито един от двата не шуми като други, които съм чувал. Случва се да издадат звук, но много по-рядко и съвсем различен от да речем "изцвилването" на тоя на едното ми село.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какъв бойлер да взема?

        Те затова вече ги продават само комплект с вентил, защото ламарината е с дебелина на вестник и този вентил гарантира само 0.2 бара налягане над това в мрежата. Всеки друг може да гарантира друго.

        Коментар


        • От: Какъв бойлер да взема?

          Те се продават с винтил още от преди да станат като вестник. Просто от един момент нататък винтила стана пластмасов. Иначе си е същия на вид и със същото устройство.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Какъв бойлер да взема?

            Аз също съм имал този проблем с шума, тъй като бойлера беше гаранционен се наложи да викна техник, обясних му проблема махна ми стандартния възвратен клапан и ми монтира тези две клапани и никави проблеми и шумове.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:080720142733.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5597468

            Коментар


            • От: Какъв бойлер да взема?

              Благодаря за информацията. Няма значение коя вода ще пусна..шума се чува.Продължителен е ако пусна малка струя...за да изчезне трябва да отворя повече крана и тогава изчезва...Възвратния клапан е метален. Вероятно ще търся решение с техник, тъй като бойлера е гаранционен. Колегата Павел е посочил решение. Наистина звука е като "цвилене" но по "басово"
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Какъв бойлер да взема?

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Аз също съм имал този проблем с шума, тъй като бойлера беше гаранционен се наложи да викна техник, обясних му проблема махна ми стандартния възвратен клапан и ми монтира тези две клапани и никави проблеми и шумове.
                Горният клапан навън ли капе докато бойлерът загрява?

                Коментар


                • От: Какъв бойлер да взема?

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Горният клапан навън ли капе докато бойлерът загрява?
                  Да, винаги капе когато се включи, в началото бавно капе и после малко по-бързо и спира докато загрее водата, за мен значи че е в изправност и работи както трябва.

                  Коментар


                  • От: Какъв бойлер да взема?

                    Това е добър индикатор, но мен ме притеснява друго: преди него майсторът е поставил редуциращ обратен клапан. Той намалява налягането в бойлера според това колко е натегната пружината под сивото пластмасово капаче. И се получава примерно така - в мрежата налягането е да кажем 2 бара, в бойлера е понижено до да кажем един бар без работещ нагревател. Като включиш нагревателя бавно се вдига до 6 бара и започва да капе. В този момент ако отвориш рязко кран на топлата вода налягането рязко пада пак до 1 бар и съм сигурен, че чуваш бойлера как пука.
                    Така хич не му е добре, като оставим настрана неудобството за теб от мокренето под клапана в банята.

                    Коментар


                    • От: Какъв бойлер да взема?

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Това е добър индикатор, но мен ме притеснява друго: преди него майсторът е поставил редуциращ обратен клапан. Той намалява налягането в бойлера според това колко е натегната пружината под сивото пластмасово капаче. И се получава примерно така - в мрежата налягането е да кажем 2 бара, в бойлера е понижено до да кажем един бар без работещ нагревател. Като включиш нагревателя бавно се вдига до 6 бара и започва да капе. В този момент ако отвориш рязко кран на топлата вода налягането рязко пада пак до 1 бар и съм сигурен, че чуваш бойлера как пука.
                      Така хич не му е добре, като оставим настрана неудобството за теб от мокренето под клапана в банята.
                      Техника когато ми монтираше клапаните, преди това измери налягането на водата чрез уред захванат към подвижния маркуч на душа, тогава каза че е било високо налягането та ми монтира въпросния втория клапан с сивото капаче за налягането, не съм чувал досега 5 години да е имало пукане, единственото което се получаваше като пусна рязко топлата вода е че спираше да капе за известно време, до скоро ползвах основно бойлера но вече съм на ТЕЦ и бойлера ще го включвам само при профилактика на ТЕЦ, та относно капенето бях му сложил прозрачно силиконово маркуче с размерите на отвора и се оттичаше долу зад тоалетната в едно шишенце.

                      Коментар


                      • От: Какъв бойлер да взема?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Това е добър индикатор, но мен ме притеснява друго: преди него майсторът е поставил редуциращ обратен клапан. Той намалява налягането в бойлера според това колко е натегната пружината под сивото пластмасово капаче. И се получава примерно така - в мрежата налягането е да кажем 2 бара, в бойлера е понижено до да кажем един бар без работещ нагревател. Като включиш нагревателя бавно се вдига до 6 бара и започва да капе. В този момент ако отвориш рязко кран на топлата вода налягането рязко пада пак до 1 бар и съм сигурен, че чуваш бойлера как пука.
                        Така хич не му е добре, като оставим настрана неудобството за теб от мокренето под клапана в банята.
                        При мене последния бойлер така пука при пускане на кран, след като е стоплил. Клапана е оригиналния метален. Този бойлер ми го дадоха след рекламация на последния протекал.
                        Не съм никак очарован от новите бойлери и мисля да мина пак на старите. Преди 10-тина дни намерих един казан за старите бойлери, като мислех първо да го правя за слунчев и където е пробит да го заваря. Оказа се напълно здрав и сега си мисля да сменя на един запазен бойлер със съмнение за пробит казан. Имам даже и няколко нови нагревателя за тези бойлери, понеже се сменят на година и половина до две.
                        Имам един хромникелов казан за старите бойлери, но два пъти е заваряван и го свалих и сложих новите, като си мислех че 5 години гаранция означава че 5 години няма да се пипа, но уви. Същата история е с нагревателя, а на третата година се проби. За 5 години на първия са сменени два нагревателя, а на втория един нагревател гаранционно.

                        Коментар


                        • От: Какъв бойлер да взема?

                          Ей, да чукна на дърво като чета какви неволи имат някои хора с бойлерите си! 2000г започнах основен ремонт, завърших го 2001 и тогава монтирах 80л на Горение. Та да не чуе дявола досега не съм имал никакъв проблем с него. Не е в банята, а в тоалетната до нея. С 2 квт мисля беше и сега макар че захладня половин час след включването може доволно да се изкъпе човек.

                          Коментар


                          • От: Какъв бойлер да взема?

                            Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                            Ей, да чукна на дърво като чета какви неволи имат някои хора с бойлерите си! 2000г започнах основен ремонт, завърших го 2001 и тогава монтирах 80л на Горение. Та да не чуе дявола досега не съм имал никакъв проблем с него. Не е в банята, а в тоалетната до нея. С 2 квт мисля беше и сега макар че захладня половин час след включването може доволно да се изкъпе човек.
                            Браво колега уцелил си ,аз днес ще сменям втори на Горение 80 л.за 6 год.първият беше с открит нагревател,сегашният със скрит и пак протече.Дотук с Горение и вече незнам какъв да купувам.Предложете някой със серпентина!

                            Коментар


                            • От: Какъв бойлер да взема?

                              Всичко е трагедия.
                              Но като за сега на бай Светулко май най-много карат.Въпреки,че имам 2 десет годишни елдома неръждаеми хоризонтални и преди 5 месеца взех 3ти само,че вертикален и без серпентина отново неръждаем.Уловката е че новият е с 5 години пълна гаранция,а старите бяха 10 години водосъдържател и 2-3 ел.част.
                              Което не говори добре за материала от който са направени.Ма ще го видим колко ще изкара.Ако ме ядоса вече ще закупя 2 соларни панела за 300литровият ми бойлер неръждавейка( от едното време и 5мм дебелина на стената) дето го ползвам само зимата тъй като е със три сухи четири киловатови нагревателя и някак не са на оферта.
                              Та така.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • От: Какъв бойлер да взема?

                                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                                Което не говори добре за материала от който са направени..
                                Мат'рялът им е вестник. Чувам го как се раздува и пука при всяко пускане и спиране на топлата вода. Чудя се кога някоя заварка ще каже "пук"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X