Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какъв бойлер да взема?

    И аз имам стибел елтрон от 10 години на вилата - лятото не се гаси, а между ноември и март работи само събота и неделя.
    Онези боклуците, всъшност не бяха стибел елтрон

    Коментар


    • #17
      До: Какъв бойлер да взема?

      Не знам дали след изтичане на гаранцията се пука защото до сега само на един 50 литров му изтече гаранцията и му няма нищо всички други са с 10 години гаранция и до сега им няма нищо единствено имат проблем с налягането на входящата вода което трябва да не е повече от 3 атмосфери а при нас стига до 8 но това се решава с редуцир вентил
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #18
        До: Какъв бойлер да взема?

        Само неръждавейка и си усили разните обувчици по електриката!
        На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

        Коментар


        • #19
          До: Какъв бойлер да взема?

          Ама много сте лоши! То човек да не попита за нещо евтино в тоя форум.

          В крайна сметка си взех бойлер на Светлю Шишков - неръждавейка. Още не съм го монтирал.

          Естествено се намериха и зли езици, които казаха че съм се набутал. Та те казват че всяка година ще сменям нагреватели. Защото нагревателя не бил от неръждавейка, образувала се галванична реакция със неръждавейката и нагревателя се разяждал много бързо. Има ли някаква истина в това?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            До: Какъв бойлер да взема?

            В един хотел в които бачках докато бях водопровдчик има 13 монтирани боилера на Шишков до сега вече година по късно такива проблеми няма може и да е вярно но всяко нещо си има косури.
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #21
              До: Какъв бойлер да взема?

              Ще забравиш, че имаш бойлер. Ти как мислиш, тия дето произвеждат бойлерите за галванизация не са ли чували. Моя е същия, само, че 250л. - 10 години само като мина покрай него се сещам, че го има.
              “Който заменя свобода за сигурност, накрая губи и двете”.
              Б.Франклин

              Коментар


              • #22
                До: Какъв бойлер да взема?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Ама много сте лоши! То човек да не попита за нещо евтино в тоя форум.

                В крайна сметка си взех бойлер на Светлю Шишков - неръждавейка. Още не съм го монтирал.

                Естествено се намериха и зли езици, които казаха че съм се набутал. Та те казват че всяка година ще сменям нагреватели. Защото нагревателя не бил от неръждавейка, образувала се галванична реакция със неръждавейката и нагревателя се разяждал много бързо. Има ли някаква истина в това?
                Избора на бойлер ти е правилен, обаче ако нагревателите не са никелирани или неръждаеми ще береш ядове. Абсолютно правилно са ти казали. Аз на моя съм сложил два полски никелирани по 3 киловата и вече 8 години нищо не е мръднало. Преди да монтираш бойлера провери дали тръбата за топлата вода до горе е неръждаема, защото за икономия вътре слагат разни глупости като ПВЦ, а то изгаря и се разпада на парчета. После се чуди човек защо топлата вода свършва за отрицателно време.
                Ако се стигне до смяна на нагревателите ще ти кажа от къде да ги вземеш. Нямат нищо общо с нашенските, по дълги са видимо по добра изработка и работят при по ниска температура, но не за сметка на КПД-то.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #23
                  До: Какъв бойлер да взема?

                  Първоначално публикуван от Дявол Коледа Преглед на мнение
                  В един хотел в които бачках докато бях водопровдчик има 13 монтирани боилера на Шишков до сега вече година по късно такива проблеми няма може и да е вярно но всяко нещо си има косури.
                  За една година проблеми могат да имат само ония уроди стибел елтрон. Искренно съчувствам на всички които имат нещо от тая марка.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какъв бойлер да взема?

                    Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                    За една година проблеми могат да имат само ония уроди стибел елтрон. Искренно съчувствам на всички които имат нещо от тая марка.
                    Ами аз ползвам такъв 21 kW от 2001 година - просто като казахте за бойлер, та се сетих, че и аз имам такова нещо в къщи. Проблем не е имало - щом съм го забравил... Не виждам с какво друго можеш да си пълниш ваната. За новите апартаменти взех също стиебел елтрон, само, че 27 kW. Просто в нашия край не предлагаха 24, който според мен е най подходящ. Не зная за какви стиебели говорите - може би за някакви балонни, но този който ползвам е с обем на нагревателния съд 400 г и има вградени някакви защити, които не позволяват да се трупа котлен камък. А - освен това нагревателния съд е меден (вечен).
                    Ако обичате споделете какви проблеми сте имали с тази марка - интересно ми е. Пък и да се подготвя, щом ще ме чакат проблеми.
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Какъв бойлер да взема?

                      Не става въпрос за проточни бойлери а нормални. Колкото до натрупването на образувания по вътрешността на балона тази фирма спокойно може да патентова система за производство на пещерни образувания. В моя имаше сталагмити дълги по 15см и дебели по 2см. Бях изумен когато го отворих на 19-тия месец.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #26
                        До: Какъв бойлер да взема?

                        Здравейте. В момента работя като заварчик във фирма за производство на бойлери, така,че поназнайвам нещичко по въпроса. Относно неръждавейките-някои са просто тъй наречени. Пример: дъната за бойлерите, които бяха оставени на дъжда/ нали не ръждясват/ ръждясаха. Е не точно като черната ламарина, но все пак не би трябвало да има и най-малкия оттенък на кафявото. От време на време пускат по някоя партида за Италия, но от съвсем друга сплав, заваряваме със друга тел и т.н., но явно те са доста по-скъпи. С това не искам да кажа, че такъв бойлер ще се скапе като обикновен, но това са факти. Друго: ако надлъжният шев на мантела/цилиндричната част на бойлера/ е заварена без постигането на провар( а той е показател за сплавянето на двата детайла по цялата дебелина ) то такъв бойлер ще се разцепи още на втората година, а може и по-рано. ...Трето: 99% от рекламациите са бйлери от неръждавейка- може би защото те имат 10 години гаранция. Мога да се похваля, че бойлерите които са за ремонт на надлъжен шев т.е. търси се провар ги дават само на мен защото май никой друг във фирмата не може да го направи./ В момента се виждам в огледалото, и съм един надут, надут)))/ Четвърто: около 80-90 % от продукцията ни се инася за ЕС, но това са все бойлери от черна ламарина-на западняка нещо не му харесва неръждавейката, не, че нямат пари там, но не знам защо.
                        Относно черната ламарина:старите бойлери издържат повече, защото са от по-дебела ламарина. Като гледам от какво се мъчат да правят бойлери ми става страшно. Пазарна икономика. Имам съсед, който се похвали, че неговият бойлер е произведен през 197...година и още си работи, като коментара му беше нещо като: едно времешните бойлери тежаха по цял тон, а пък сегашните мога да го вдигна сам. А пък наближава 80-те. Правете си сметката защо. Между другото нашата фирма приема и нестандартни поръчки /напр. бойлер от по-дебела ламарина/, което е най-важното условие за дълговечна работа, но цената е +10%. Ако някой се интересува, мога да помогна-съвсем безкористно разбира се. Просто пратете ЛС, че съм писал къде ли не във форума и не мога да следя навсякъде. Е, има и такива които са навсякъде и се справят/ Quadra, моите поздравления, Стефан и още няколко/, но аз не мога като тях.
                        Надявам се да не съм ви досадил, и да съм бил полезен на някого.
                        PS 1.На неръждавейката техническото име е хром-никелова стомана/CrNi/.
                        2.В България неправилно използуваме думата"бойлер". Тя идва от английската Boil, което означава вря, т.е. става въпрос за образуване на пара, от там следва,че това е ПАРЕН КОТЕЛ. Правилното име е водонагревател, но...
                        Благодаря ви за отделеното време.
                        Последно редактирано от cveti; 10-01-09, 21:25. Причина: по молба на автора
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Какъв бойлер да взема?

                          е той моя е 198..и само му сменям нагревателя на две години и толкоз. майстора дето го сменя последния път ми обасни да си паза чудовището щото именно било от яка ламарина..

                          Коментар


                          • #28
                            До: Какъв бойлер да взема?

                            В 21-век си мислех, че този шев се прави от робот, но ти не ми приличаш на такъв Казваш тънка ламарина, напоследък си е направо станиол, особено за неръждаемите. Затова и се изхитриха да слагат предпазни вентили, които не позволяват да се развива по-високо налягане от това в мрежата. Старите започваха да капят при 8-10 атм., а сегашните бойлери(за по-кратко) явно при толкова се взривяват

                            Коментар


                            • #29
                              До: Какъв бойлер да взема?

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              В 21-век си мислех, че този шев се прави от робот, но ти не ми приличаш на такъв Казваш тънка ламарина, напоследък си е направо станиол, особено за неръждаемите. Затова и се изхитриха да слагат предпазни вентили, които не позволяват да се развива по-високо налягане от това в мрежата. Старите започваха да капят при 8-10 атм., а сегашните бойлери(за по-кратко) явно при толкова се взривяват
                              На черната ламарина този шев го правим на една доста дърта машина, но става. За CrNi взеха някакъв италиански боклук, но така и не могат да го подкарат,така,че пак "бай Николай" е насреща./Пак почнах да се надувам нещо/ При нас пробите се правят при 7 атм. въздух, въпреки, че това е само спомагателна-основната трябва да се прави с вода/хидравлична/при30 атм. Но я си представете колко време ще отнеме пълненето на 2 тона вода/а има и по-големи/,а отделно и помпенето до 30 атм. и изпразването. Както писах по-горе-пазарна икономика. Производителността е по-важна от качеството. Поне за нашите шефове. Дано никой от тях не чете това, че ме чака сигурно уволнение за разгласяване на фирмените тайни. Сякаш правим ядрено оръжие, но нейсе.
                              Ау, часът станал 00:31. Отивам да спя,че утре пак трябва да ги "запоявам" тъпите бойлери. Опа водонагреватели.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Какъв бойлер да взема?

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ..... Четвърто: около 80-90 % от продукцията ни се инася за ЕС, но това са все бойлери от черна ламарина-на западняка нещо не му харесва неръждавейката, не, че нямат пари там, но не знам защо.
                                ...
                                Аз знам. Просто хората са практични. Ако водосъдържателя (бах ти термините сте измислили) издържи 100 години, външната, декоративна част издържа 10, а още на петата жената започва да мрънка, че е потъмнял и са избили ръждиви петна. И го изхвърляш здрав отвътре и гнил отвън.
                                Аналогичен е случая с Ауди 80. България по едно време стана страната на аудитата, защото са на практика вечни. Но сега вече не са "фиешън" и си ги сменяме, макар и здрави...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X