Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтина екипировка за начинаещ (втора ръка)./ Наем на екипировка - Бургас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Евтина екипировка за начинаещ (втора ръка)./ Наем на екипировка - Бургас

    Здравейте, от няколко години си мечтая да мина курс и да си взема водолазна екипировка за гмуркане, понеже почти цяло лято прекарвам в село Резово и има толкова много интересни подводни места, които в комбинация с чистата вода са изключително изкушителни. По принцип си се гмуркам без екипировка до към 5-6 метра и ми е адския кеф, ама си е друго като можеш да поостанеш повечко и да се нарадваш на красотата по- дълго време . Искам да ви попитам от къде и г/д за колко пари бих могъл да си намеря ( 2-ра ръка) само най- важните части от екипировката, необходими за кратки гмуркания ( ~ 10- 20 мин. ) на не повече от 5- 10 метра дълбочина. Също така бих искал да ви попитам като вариант, някой дали знае място в Бургас от където мога да наема екипировка за по 2 - 3 дни, без да ми искат сертификати и т.н. и приблизително какви пари върви. Търсих доста из гугъл и ми излезна само място във Варна, но ми е твърде далече. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

    .................................
    Eй тука питай!
    (Ако сметнете за неумесно изтрийте - линка)
    Последно редактирано от Pacific; 11-07-12, 18:14. Причина: Да, съжалявам !

    Коментар


    • #3
      От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

      Първоначално публикуван от Vassil Reaper Vassilev Преглед на мнение
      Здравейте, от няколко години си мечтая да мина курс и да си взема водолазна екипировка за гмуркане, понеже почти цяло лято прекарвам в село Резово и има толкова много интересни подводни места, които в комбинация с чистата вода са изключително изкушителни. По принцип си се гмуркам без екипировка до към 5-6 метра и ми е адския кеф, ама си е друго като можеш да поостанеш повечко и да се нарадваш на красотата по- дълго време . Искам да ви попитам от къде и г/д за колко пари бих могъл да си намеря ( 2-ра ръка) само най- важните части от екипировката, необходими за кратки гмуркания ( ~ 10- 20 мин. ) на не повече от 5- 10 метра дълбочина. Също така бих искал да ви попитам като вариант, някой дали знае място в Бургас от където мога да наема екипировка за по 2 - 3 дни, без да ми искат сертификати и т.н. и приблизително какви пари върви. Търсих доста из гугъл и ми излезна само място във Варна, но ми е твърде далече. Благодаря предварително.
      Знам няколко места в Бургас, където продават/дават под наем екипировка, но не вярвам някой да се съгласи да ти даде под наем без сертификат. В България втората употреба за подобни неща все още не е развита поради факта, че всичко все още се ползва. Можеш да пробваш във форумите, като този, който ти е посочил Морския.

      Допреди няколко години се случваше да си пълня бутилките при един човек в Черноморец, който даваше под наем стари руски автомати, но лично аз не ти ги препоръчвам, ако нямаш опит с тях. Имат си своите особености и могат да са опасни.

      Другият вариант е да намериш приятел с валиден сертификат - PADI, SSI, YMCA и т.н., който да те познава добре, да знае какви възможности имаш и да се съгласи да наеме екипировката на свое име и отговорност. Малко вероятно е обаче :-)

      А най-читавият вариант е да изкараш курс - хората знаят точно на кои места да те заведат и да ти покажат едни от най-големите красоти по черноморието. Варианти има много - от любителски до професионални, а в момента май вървят и разни промоции на юг от Приморско :-)

      И малко офф-топик: 10-15 метра са си нормална дълбочина за свободно гмуркане - с добра екипировка и малко тренинг за апнеа можеш да си седиш по 1-2 минути долу :-) На мен поне са ми достатъчни за разглеждане и даже за снимки.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #4
        От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

        Ако си в Резово, защо търсиш чак в Бургас? За Китен и Созопол знам със сигурност, че има дайв центрове, а в Церово и Ахтопол няма ли?
        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

        Коментар


        • #5
          От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

          Мерси за отговорите. Питам за Бургас, че в момента съм тук при приятелката и предполагах, че ще се намери най - лесно в сравнение с по- малките градчета Форума на Морския не го виждам, защото явно е изтрит от модератор. Понеже следвам в Англия, ще проверя там по колко върви 2-ра ръка екипировката, ама пренасянето после обратно до БГ ще е ужас с тия скапани лимити на багажа в самолета. А кое ниво на PADI е нужно за наемането на екипировка и изобщо кой от всичките сертификати излиза най- евтино, че в Англия ми предлагаха PADI ( май беше Open Water Diver) с около 32 гмуркания за 500 паунда?

          Коментар


          • #6
            От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

            Минималното ниво е Open Water. Тук цената е коренно различна, но и гмурканията не са толкова. По спомени, курса е от 3 до 5 дни, по две гмуркания на ден. И вече всеки дайв център ще ти каже цена за курса. Можеш да го изкараш и без да купуваш екипировка. Тя е включена в цената.
            Форуми и сайтове лесно ще намериш с Гугъл.
            LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

            Коментар


            • #7
              От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

              Благодаря. Ще проверя и щом в толкова кратък може да се запиша тия дни.

              Коментар


              • #8
                От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

                Абе PADI или CMAS,SSI - вземи си серт. и си гмури наволя. Тъй и тъй си в UK - вземи си купи APEKS регулатори...излизат и доста евтини неща там - следи по форумите или в ebay

                Коментар


                • #9
                  От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

                  Момци ,дайте някаква груба цена и от къде на екипировка за половинчасово потапяне- бутилка ,дихателен апарат,маска ,дълбочини до 5 метра!/служебно питане , сега прилагам тежководолазен принцип с шланг, ама няма свобода на движение/
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Момци ,дайте някаква груба цена и от къде на екипировка за половинчасово потапяне- бутилка ,дихателен апарат,маска ,дълбочини до 5 метра!/служебно питане , сега прилагам тежководолазен принцип с шланг, ама няма свобода на движение/
                    1000 лв. - грубо казано /втора ръка/
                    Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                    0879076007 Жельо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

                      Благодаря за информацията !По леководолазните клубове би трябвало да предлагат,дай мнение!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Евтина втора ръка екипировка за начинаещ./ Наем на екипировка - Бургас

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Благодаря за информацията !По леководолазните клубове би трябвало да предлагат,дай мнение!
                        Ако искаш да вземеш под наем, всеки водолазен център дава ( ако имаш кетап). Ако искаш да купиш пиши на лични за да не стане реклама.
                        Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                        0879076007 Жельо

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X