Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

    Колеги може ли някой да ми каже дали когато се скъса ангренажния ремък на двигател 2,4 ТД на Тойота ланд крузер LJ 70 ,се предпазва двигатела от удар на буталата с клапаните,понежи има такива двигатели които са защитени от тази поразия!!!!!
    Защото ремъкът и ролките изглеждат като нови ,ремъкът няма пукнатини и надписите върху него са досто четливи ,пише на него Toyota ,и се чудя дали да го сменям,така е купена от Германия,ако има такава защита коато да предпази двигатела от поразия по добре дане го сменям,но ако няма ,задължително смяна заедно с двете ролки.
    Та за това питам!!!!!
    Благодаря предварително

  • #2
    До: Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

    Категорично не! Скъса ли ремак отива по дяволите.
    Лек ден и късмет!
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #3
      До: Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

      Сменяй, и като го сменяш задължително обърни внимание на водната помпа, при най-малко съмнение сменяй и нея, че вече знам за 2 мотора 2LT които си отидоха заради водна помпа .

      Коментар


      • #4
        До: Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

        благодаря и на двама ви за бързия отговор,веднага ще го сменя,а помпата е прегледах за сега е в отлично състояние!!!!!!

        Коментар


        • #5
          До: Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

          Хм, доста странна и учудваща постановка на въпроса повтарян по почти всички български автофоруми?! "Има ли защита от скъсване на ангр.ремък" Пречи ли ми нещо да попитам "има ли защита от несменяването на маслото, гумите,антифриза и т.н".Все си мисля, че иде реч за конструкцията на горивната камера в зависимост от двигателя".
          Може и да греша, простете ми!

          Коментар


          • #6
            До: Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

            Първоначално публикуван от LZ1ZJ Преглед на мнение
            Хм, доста странна и учудваща постановка на въпроса повтарян по почти всички български автофоруми?! "Има ли защита от скъсване на ангр.ремък" Пречи ли ми нещо да попитам "има ли защита от несменяването на маслото, гумите,антифриза и т.н".Все си мисля, че иде реч за конструкцията на горивната камера в зависимост от двигателя".
            Може и да греша, простете ми!
            Точно така колега ,защитата представлява когато челото на буталото е вдлъбнато така че и да не се прибере клапана ,когато буталото достигне горна мъртва точка де не удари клапана,но за този модел двигател не бях сигурен дали го има това нещо ,уви за съжаление го няма ,та ка че ще си сменяме ремъците редовно ,за да нямаме проблеми!!!

            Коментар


            • #7
              До: Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

              Първоначално публикуван от LZ1ZJ Преглед на мнение
              Хм, доста странна и учудваща постановка на въпроса повтарян по почти всички български автофоруми?! "Има ли защита от скъсване на ангр.ремък" Пречи ли ми нещо да попитам "има ли защита от несменяването на маслото, гумите,антифриза и т.н".Все си мисля, че иде реч за конструкцията на горивната камера в зависимост от двигателя".
              Може и да греша, простете ми!
              Меж до другото и аз сам радио любител ,инициала ми е LZ1GTG !!! 73

              Коментар


              • #8
                До: Имали защита от скъсване на ангренажен ремък Toyota LJ 70 2.4 TD

                за всички които сме били радио (смутители) знаеме какво е LZ това е кода на българия .а що се отнася до защита на дизел ,това е невъзможно защото ако се направят легла за клапаните компресията ще падне и дизела няма да пали
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X