Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безотговорни туристи или престъпници.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безотговорни туристи или престъпници.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-08-142.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5978066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-08-144.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5978067Здравеите колеги ,искам да изкажа възмущението си от видяното от мен днес.Излязох днес пак да се повозя на моторедката над село Балша и навръщане от местноста Кълна глава почти срещу каптажа (може някои да знае за каде става дума)виждам че нещо пуши в началото на боровата горичка.Приближавам и какво да видя оставен незагасен огън от туристи,смаях се ,само на пет-шест метра от боровата гора .Това при положение че само преди два дни,колко хора и средства бяха хвърлени за да бъде загасен пожара на Витоша.Не можех да повярвам,сега гората е суха като кибрит.
    Това не са безотговорни туристи,това са престъпници.
    Минавам от там сутрин и вечер ,вече ще снимам номерата на колите с туристи сутрин ,и ще проверявам вечер поне събта и неделя мога да го правя.Не съм горски,но имам къща в близост.Горският също е предупреден
    Последно редактирано от Иво Томов; 08-07-12, 23:13. Причина: снимки
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

  • #2
    От: Безотговорни туристи или престъпници.

    Продължавам да намирам незагасени огнища,но вече имам камера на каската и ако стане пожар някои ще бъде неприятно изненадан когато в полицията му покажат HD видео с дата ,час и местоположение му.
    Honda CRF 250 X
    Touareg 3.0 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Безотговорни туристи или престъпници.

      За съжаление това е реалността в БГ, повечето "туристи" са абсолютно безотговорни и мърлячи. След себе си оставят всякакви боклуци и както си установил незагасени огнища. Като видя такова местопребиваване в гората или планината се вбесявам, но за съжаление нищо не помага. Табелите обикновено ги ползват за да си пробват оръжията върху тях, почти ги няма старите туристи, които чистеха след себе си. Понеже съм от по старото поколение туристи ми прави впечатление всяка промяна и лошото е че промените са все негативни. Преди години туристите освен всичко друго бяха и общителни и приветливи, всички поздравяваха, дори и чужденците с които беше пълно по соц времето. Сега се срещат едни намръщени групички ,да се чудиш за какво са тръгнали в планината.

      Поздравления колега че си загрижен за природата, дано имаш повече последователи.

      Коментар


      • #4
        От: Безотговорни туристи или престъпници.

        Абе, човече ти си снимал, един направо много чист "пикник"! Тва си е направо "ненамеса" и "аптека" в сравнение с нещата, които съм виждал...
        В класацията за най-замърсяващи са уви... "рибарите"... Не подвеждам всички под общ знаменател, но...

        Коментар


        • #5
          От: Безотговорни туристи или престъпници.

          Махаш или-то и става таман... Безотговорни туристи - престъпници. Трябва солидни глоби за мръсно и опасни огнища, но кой ще ги събира?

          Коментар


          • #6
            От: Безотговорни туристи или престъпници.

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Абе, човече ти си снимал, един направо много чист "пикник"! Тва си е направо "ненамеса" и "аптека" в сравнение с нещата, които съм виждал...
            В класацията за най-замърсяващи са уви... "рибарите"... Не подвеждам всички под общ знаменател, но...
            Замърсяването е голям проблем наистина ,но пожар ще унищожи гора на 50 -70 години.Аз каквото мога събирам в раионите в които карам,но като видя незагасен огън побеснявам.
            Какво си виждал ти сподели.И още нещо,хората не знаят ,че някои ги снима ако има табели, за периодично заснемане предполагам ще са много по внимателни.
            Honda CRF 250 X
            Touareg 3.0 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Безотговорни туристи или престъпници.

              Направи махнете и "туристи", защото аз пък виждам едни колеги с механизация да правят свинщината, по моите маршрути. Не са туристи, или са такива, но с проходима техника.
              Та престъпниците са си престъпници и снимането е похвална инициатива.

              Коментар


              • #8
                От: Безотговорни туристи или престъпници.

                За ловджии ли става дума,и при мен има но са си местни ,ходят си на хижата,пият си ,хапват си повече отколкото ловуват.Но те не са проблем в района.
                Предполагам че се крият от жените си на хижата да са на спокойствие.
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Безотговорни туристи или престъпници.

                  Проблема с боклуците е на всякъде ,хората са масово безотговорни,въпрос на възпитание е ,познавам хора,където в колата им е аптека(пълна чистота)не ми дават да ям дори солети,а когато имат боклук отварят прозореца и хоп на вън ,направо побеснявам!Където и да ходим на пикник, винаги има боклук,пада голямо чистене!Огъня е хубаво нещо,не съм против паленето на огън в горите,но трябва да има отговорност все едно носиш оръжие!!!На Балша на камината сме правили огън какво ли не, тръгвали сме си дори и на кучета (с лапички)но преди да слезнем на долу гасим всичко с вода!!
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Безотговорни туристи или престъпници.

                    E то някои са само туристи, други туристи - престъпници, а има и доста дето са си само престъпници... аз по заглавието коментирах... Сякаш все пак престъпниците преобладават .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Безотговорни туристи или престъпници.

                      Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                      Проблема с боклуците е на всякъде ,хората са масово безотговорни,въпрос на възпитание е ,познавам хора,където в колата им е аптека(пълна чистота)не ми дават да ям дори солети,а когато имат боклук отварят прозореца и хоп на вън ,направо побеснявам!Където и да ходим на пикник, винаги има боклук,пада голямо чистене!Огъня е хубаво нещо,не съм против паленето на огън в горите,но трябва да има отговорност все едно носиш оръжие!!!На Балша на камината сме правили огън какво ли не, тръгвали сме си дори и на кучета (с лапички)но преди да слезнем на долу гасим всичко с вода!!
                      Не казвам че си ти колега,но точно на "камината на Балша" преди две седмици имаше големи незагасени въглени,а ти знаеш на пет метра всичко е борова гора.
                      Хубаво място е.
                      Honda CRF 250 X
                      Touareg 3.0 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: Безотговорни туристи или престъпници.

                        Наистина прекрасно място!Напомня ми за детството ми. Не съм си и помислял,че си казал,че съм аз,добре ,че си го видял на време!Отдавна не сме правили пикник там.С възрастта все по рядко го правим на природа сега най много да се разходим до там, а скарата е долу в къщата
                        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Безотговорни туристи или престъпници.

                          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                          Наистина прекрасно място!Напомня ми за детството ми. Не съм си и помислял,че си казал,че съм аз,добре ,че си го видял на време!Отдавна не сме правили пикник там.С възрастта все по рядко го правим на природа сега най много да се разходим до там, а скарата е долу в къщата
                          Е,може и да сме комшии ,аз съм до бифшата здравна служба.
                          Honda CRF 250 X
                          Touareg 3.0 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Безотговорни туристи или престъпници.

                            Аз всъщност не съм от там ,но зет ми е от там и се познаваме от деца, казва се Светослав ,а братчед му Мартин,баща му е кмета ! Чувал съм и какви ли не подвизи с мотори за Балшенци
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Безотговорни туристи или престъпници.

                              Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                              Аз всъщност не съм от там ,но зет ми е от там и се познаваме от деца, казва се Светослав ,а братчед му Мартин,баща му е кмета ! Чувал съм и какви ли не подвизи с мотори за Балшенци
                              E,и аз не съм от там, зет съм в Балша на жената родителите са от там.Обичам гората планината ,и съм много често там не само събота и неделя, разтоварвам се страхотно особенно като се повозя на моторедката.И за това искам да се пази гората,планината, за мен и за другите хора(човеци) .Лично аз не познавам много хора от там.Но защото нямам мое си село това място ми стана някакси мило ,а е и наистина хубаво . Нещо маи се размекнах.
                              Последно редактирано от Иво Томов; 01-07-13, 20:57.
                              Honda CRF 250 X
                              Touareg 3.0 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X