Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазов преден мост на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазов преден мост на Витара

    Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
    Аз но не знам с какво точно мога да съм ти полезен.
    С обяснение на демонтаж и монтаж
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • От: Уазов преден мост на Витара

      Тони, послушай ме-колкото и да нямаш пари-по-добре си плати на майсторите да ти сложат стъклото.
      Не, че е някаква голяма сложнотия, но за 20-30 лева не си заслужава да се тормозиш, а и риска да се осереш не е малък.
      Отделно счупването на стъклото...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Уазов преден мост на Витара

        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
        С обяснение на демонтаж и монтаж
        Като гледаш от страни е проста работа, но като се хваниш да го правиш и ти е за първи път ...... ще се поизпотиш, избери си по хладен ден
        Обяснение как се прави :
        Купуваш си .... примерно от Вюрт

        - тел за рязане мисля че струваше около 20лв (можеш да отрежиш силикона на около 10 до 20 стъкла)
        - праимер около 20 лв (за около 5-6 стъкла)
        - една туба силикон около 20 лв (за малко стъкло като на витарата стига една туба)

        Провираш парче тел(около 1 м.) между стъклото и рамката през силикона и започваш да дърпаш/режиш като с трион. Така обикаляш цялото стъкло. След като го обиколиш си готов с отрязването, махаш стъклото и почистваш останалия силикон по рамката с макетен нож , шабър или др.
        Рамката трябва да бъде идеялно почистена ! Ако има ръжда да се изчисти !
        Нанася се праимера там където ще се нанесе силикона.
        Отрязва се човката на силикона, така че да прави ръб около 1 см височина.
        Нанася се силикона без прекъсване.
        Стъклото се задържа и позиционира (посредством лапи - ако нямаш в практикер има китаиски по 20 лв - трябват ти два броя) над рамката и равномерно се спуска върху силикона. Не е желателно да се притиска.... то ще си легни от собсвената тежест. Желателно е да се залепят две тикса в двата горни края да го придържът нагоре за да не свлече на долу. Попринцип Витарата има едни бели дистанционери в долниа краи на стъклото, и няма опасност от пропадане. Стига да не си ги счупил при рязането на стъклото. Ако ще му слагаш уплътнител сега е момента.
        Ами .... с две три думи това е

        Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
        Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
        Mercedes Benz ML55 AMG
        Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

        Коментар


        • От: Уазов преден мост на Витара

          Аз изброих 80 лева за неща които Антон със сигурност ги няма.

          Тони, ти си решаваш
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Уазов преден мост на Витара

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Аз изброих 80 лева за неща които Антон със сигурност ги няма.

            Тони, ти си решаваш
            Хората не случайно казват " Ако имаш едно кило брашно по добре отиди при хлебар.... "
            За 1-2 стъкла не си заслужава.

            Sent from my E6853 using Tapatalk
            Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
            Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
            Mercedes Benz ML55 AMG
            Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

            Коментар


            • От: Уазов преден мост на Витара

              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
              С обяснение на демонтаж и монтаж
              Нищо не каза ?!?!?
              Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
              Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
              Mercedes Benz ML55 AMG
              Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

              Коментар


              • От: Уазов преден мост на Витара

                Благодаря за обстойния отговор Ицо .Явно наистина не си заслужава ,не че не съм се справял с много неща ,които" не са ми работата " ,но точно сега не ми се учи по-трудния начин още едно нещо.
                Ще си покарам още със пукнатото стъкло ,след състезанието ще го мисля .
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • От: Уазов преден мост на Витара

                  Браво на колегата за хубавото обяснение на демонтаж/монтаж. На много места, стъкларите не искат да монтират използвано стъкло поради ред причини. Аз моето го демонтирах със обикновено жило от спирачка на колело (вместо със специална тел), за основа на силикона не бях чувал, само почистих рамката с ацетон и нашляпах силикона (в моя случай тубата струваше 13лв). Двама човека държаха стъклото от двете страни на автомобила и просто го пуснахме (без лапи) и го подпряхме с 2 дървени клинчета в долната страна. Въпросната туба ми стигна за предното стъкло на тераното, едното странично (то е комай колкото предното) и ми остана още. В крайна сметка байганьовщината ми струваше 15 лв, ама пък си имам и една триъгълна пукнатина колкото кибрит над огледалото за задно виждане (поне не се вижда). Явно добре съм го напълнил със силикон, зимата на -30 не можа да се напълни със вода и да се пръсне.

                  П.П. Следващия път и аз бих си закарал колата на джамджия, броя 120-150 лв за ново китайско стъкло и си пия кафето докато го сложат.

                  Коментар


                  • От: Уазов преден мост на Витара

                    Първоначално публикуван от Style0fBeyond Преглед на мнение
                    Браво на колегата за хубавото обяснение на демонтаж/монтаж. На много места, стъкларите не искат да монтират използвано стъкло поради ред причини. Аз моето го демонтирах със обикновено жило от спирачка на колело (вместо със специална тел), за основа на силикона не бях чувал, само почистих рамката с ацетон и нашляпах силикона (в моя случай тубата струваше 13лв). Двама човека държаха стъклото от двете страни на автомобила и просто го пуснахме (без лапи) и го подпряхме с 2 дървени клинчета в долната страна. Въпросната туба ми стигна за предното стъкло на тераното, едното странично (то е комай колкото предното) и ми остана още. В крайна сметка байганьовщината ми струваше 15 лв, ама пък си имам и една триъгълна пукнатина колкото кибрит над огледалото за задно виждане (поне не се вижда). Явно добре съм го напълнил със силикон, зимата на -30 не можа да се напълни със вода и да се пръсне.

                    П.П. Следващия път и аз бих си закарал колата на джамджия, броя 120-150 лв за ново китайско стъкло и си пия кафето докато го сложат.
                    Хубаво китайско стъкло за терано 2 с монтаж и оплътнения в Кобра Шумен го поставят за 120лв, а ако искаш само стъклото ти искат 98лв ;-)

                    ПП: С две думи защо не искат да монтират втора употреба. При демонтажа е твърде вероятно да се нарани по краищата.. И когато започне да стяга силикона от там тръгва пукнатина.... И работата става... Мани мани...

                    Sent from my E6853 using Tapatalk
                    Последно редактирано от ico_net; 12-04-16, 07:41.
                    Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                    Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                    Mercedes Benz ML55 AMG
                    Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                    Коментар


                    • От: Уазов преден мост на Витара

                      Аз съм с малко по-старо терано ама пак цената ще е такава , иначе 2 жулвания с телта по ръба на стъклото и се нащърбва и и е много вероятно да се пукне после, аз моето го счупих, защото тръгнах да го надигам малко, поради кофти формата на профила на рамката в горния карай на стъклото , за да мога да го срежа до край и само каза пук , ама поне не се пръсна, ама винаги има варианти да се преебе стъклото при демонтаж.
                      Колко време му трябва на силикона да се втвърди и да може да се кара колата, понеже аз го чаках 24 часа ?

                      Коментар


                      • От: Уазов преден мост на Витара

                        Първоначално публикуван от Style0fBeyond Преглед на мнение
                        Аз съм с малко по-старо терано ама пак цената ще е такава , иначе 2 жулвания с телта по ръба на стъклото и се нащърбва и и е много вероятно да се пукне после, аз моето го счупих, защото тръгнах да го надигам малко, поради кофти формата на профила на рамката в горния карай на стъклото , за да мога да го срежа до край и само каза пук , ама поне не се пръсна, ама винаги има варианти да се преебе стъклото при демонтаж.
                        Колко време му трябва на силикона да се втвърди и да може да се кара колата, понеже аз го чаках 24 часа ?
                        Пълна якост след 24 часа, а след 4-5 часа е втвърден достатъчно. Но много зависи от влагата, така че най сигурно 24 часа

                        Sent from my E6853 using Tapatalk
                        Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!
                        Suzuki Grand Vitara 2.5 V6
                        Mercedes Benz ML55 AMG
                        Ицо - 0888Ч6Ч6Ч6

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X