Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: EDC или (Every Day Carry)

    Е някой/и имат оръжие и може и да го носят като EDC, други нямаме оръжие и си носим телефона и ножа у джоба и пак е EDC
    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

    Коментар


    • От: EDC или (Every Day Carry)

      Телефайзера едва ли можем да причислим към EDC-то в смисъла придаден му в тази тема.
      В отговор на Тожито - да, поне за мен оръжието (предполагам се има предвид КНО) се числи към ЕДеЦе-то. Съжалявам, че не успях да се организирам да присъствам в първия семинар.


      42

      Коментар


      • От: EDC или (Every Day Carry)

        Батерия АА има ли литиевойонна батерия еквивалент ?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: EDC или (Every Day Carry)

          Има. АА/R6/14500
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • От: EDC или (Every Day Carry)

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Ще ми е интересно да споделиш впечатления след малко по-дълго носене на пентагона. Аз лично пенсионирах (продадох на загуба) две слинг системи - Макспедишън Фетбой и Хазард4 ПланБ. Нищо против срещу изработката или качеството им, просто ми бяха жестоко неудобни за носене.
            Максипедишън са се превърнали в еталон за кечство на раници, едц органайзери, модулни джобове...Фетбой модела малка чата е удачен, НО САМОНА СНИМКА! Твъде обемист и от тук твърде неудобен за носене...Ни е чанта-кобур / прекалено обечиста за целта /, ни е класическа чанта /твърде малка /....Мислех да се хвърям да я купувам, но се отказах, като се замислих, колко ли ще я ползвам...
            за сметка на това ЕДЦ-къмплектът ми / за спешни, извънредни ситуации и за извън града / е Maxpedition dayly esentials pouch
            Адаптирал съм го ато аптечка / тактическа /, в който нося най-необходимите неа, като 2хCAT-R турникети, таблетки широкоспектърен антибиотик, капки за нос, капки за уши, 1хброя целокс и 1х ,,израелски" бинт, 2 броя медицински ръкавици / гумени, за съжаление нямам латекови /, ножица за рязане а дрехи ластичен бинт, обикновен бинт и ролка лекопласт. Таблетки за пречистване на вода / 100 броя /, филтър sawyer mini, 2 броя противошокови одеала, мини фенерче с АА батерия, постоянен маркер, малка туба yodasept маз и анестезол 100 мл / класически спирт 100 мл не се побра в така натъката сергия /....
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: EDC или (Every Day Carry)

              Първоначално публикуван от tojito Преглед на мнение
              Привет и от мен ... До сега не бях влизал в този под форум, но ми грабна нещо вниманието и ей ме на
              Доста приятно съм изненадан да видя точно такава тема тук. Имам малка консултантска агенция в сферата на сигурността и охраната и вече проведохме няколко пъти на различни места в страната семинари. В едната им част засягаме различните варианти на EDC, в зависимост от условията и спецификацията на обстановката. Даже следващият семинар е на 16.09.2017г., на стрелбището в Лозен (втората част от семинара е свързана със техники за използване на оръжие за самозащита в градска среда)

              Имам едно питане. Към вашето EDC, броите ли и оръжията си?
              Ами то аз специално еволюирах няколко пъти Когато започнах да нося КНО не се разделях с него....После като "посетих" някои гадни места дето оръжието е "под път и над път" връщайки се в БГ спрях да го нося ...щото разбрах, че аз съм оръжието ,КНО-то е инструмент С годините обаче отчетох, че агресията при хората се увеличава , а аз остарявам. Напоследък от време на време го мъкна ..с досада..Моля се да не ми се налага да го ползвам / не се е наожило досега/ . Мисля, че оръжието не трябва да е към списъка на EDC ,ако "лайното не е ударило вентилатора"
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: EDC или (Every Day Carry)

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                Ами то аз специално еволюирах няколко пъти Когато започнах да нося КНО не се разделях с него....После като "посетих" някои гадни места дето оръжието е "под път и над път" връщайки се в БГ спрях да го нося ...щото разбрах, че аз съм оръжието ,КНО-то е инструмент С годините обаче отчетох, че агресията при хората се увеличава , а аз остарявам. Напоследък от време на време го мъкна ..с досада..Моля се да не ми се налага да го ползвам / не се е наожило досега/ . Мисля, че оръжието не трябва да е към списъка на EDC ,ако "лайното не е ударило вентилатора"
                Аз също "еволюирах" по същият начин... С тази разлика, че накрая го подарих на приятел и приключих отношенията с КОС.
                Моето беше почти 2 кила S&W и сега направо не мога да повярвам, че съм мъкнал това ежедневно. И то години...
                Но с "порастването" хората обикновено стават прагматични и от EDC пакета отпадат ненужните джунджурии.
                КНО определено не бих го причислил вече към ежедневните си нужди.
                На база опит от миналото. Добре де и на възрастта също [emoji6]
                Враг усраине

                Коментар


                • От: EDC или (Every Day Carry)

                  Остарявате момчета...
                  Only after the last tree has been cut down,
                  Only after the last river has been poisoned,
                  Only after the last fish has been caught,
                  Only then will you find that money cannot be eaten.

                  Коментар


                  • От: EDC или (Every Day Carry)

                    Е не - порастнахме просто.
                    Прозряхме, че в града се оцелява перфектно без паракорд и патлак.
                    Все още, де. Като това спре да е така поне служба КОС няма да бъде фактор


                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: EDC или (Every Day Carry)

                      Я малко да я извадя тая тема от гробището.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010927.JPG
Прегледи:1
Размер:349.9 КБ
ID:5808862

                      Изтупах си раничката са всеки ден и това изпадна от нея. Всичко освен индикатора за сребро се ползва ако не всекидневно то доста често.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • От: EDC или (Every Day Carry)

                        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                        Я малко да я извадя тая тема от гробището.



                        Изтупах си раничката са всеки ден и това изпадна от нея. Всичко освен индикатора за сребро се ползва ако не всекидневно то доста често.
                        А бонбончето за какво го ползваш доста често?

                        Коментар


                        • От: EDC или (Every Day Carry)

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          А бонбончето за какво го ползваш доста често?
                          За ядене...когато някой ти вгорчи живота.
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • От: EDC или (Every Day Carry)

                            И ракията ли е срещу гадове?
                            Ей, само недей да казваш, че е вода [emoji23]
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: EDC или (Every Day Carry)

                              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                              И ракията ли е срещу гадове?
                              Ей, само недей да казваш, че е вода [emoji23]
                              Ракията е за приятели, но това наистина е "гола вода"
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • От: EDC или (Every Day Carry)

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Чантата издържа цяла една година!

                                От онзи ден съм с Pentagon UCB 2.0. Изглежда поне три пъти по-качествена и с повече екстри.
                                ,,Tasmanian tiger" произвеждат добри модулни джобове /здрави са, но циповете им имат склонност да се отварят, кагот са понатъпкани/. Аз имах и носех няколко месеца ,,Tasmanian tiger TAC Pouch 1", сетне и малко по-уголемената му версия ,,Tasmanian tiger TAC Pouch 1 Tremma" за EDC в града, но в крайна сметка, си закупих преди повече от годна еди страхотен модулен, компактен джоб на MAXPEDITION. Е, разликата в качеството е огромна и все в полза на MAXPEDITION.Не ме разбирайте погрешно, е казвам, че модулните джобове и раници на ,,Tasmanian tiger" са лоши, но нямат база за сравнение с удобството, практичността, качеството на изработка, издръжливостта на MAXPEDITION. Нося ето това от линка от една година ежедневно и не е мръднало. Дори няма избеляване или протриване. А за качеството на циповете, удобството и допълнителната вътрешна армировка на джоба, е излишно да се говори...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.5x6-bk-2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.8 КБ
ID:5809104
                                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X