Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: EDC или (Every Day Carry)

    То за всяка една вещ може да се намери приложение в живия живот.
    Въпросът е струва ли си да мъкнем ЕЖЕДНЕВНО толкова неща със себе си. Ако сме в гората-да, даже и още неща бих понесъл със себе си, ама в града?..

    Венци-на теб ти е трябвало фолио за да го ползваш защото знаеш как. На болшинството от хора няма да им трябва за друго освен да си завият пилето в тавичката за да не се изсуши много при печенето...

    В ежедневието си на гражданин не бих носил толкова неща с мен. Виж като излизам с джипката се старая да имам всичко за всякаква ситуация. Доколкото имам възможност де. Щото когато си далеч от града(не е като да припаднеш на тротоара) най-малката дреболия може да спаси живот, или да помогне да се измъкнеш от кофти ситуация.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: EDC или (Every Day Carry)

      Съгласен съм, че всяка вещ си има за кво да се използва винаги А и тези неща дето ги нося не да ми тежат. Раницата е тежка колкото на жена дамската чанта пълна с помади, ножички пилички и тн..
      Ще ти дам пример с просто колан. От години не нося нормален колан тип 1 пин влиза в готва дупка. Ще питаш защо ами защото не става за турникет. Налагало ми се е да правя турникет в движение преди години в Студетски град и добре че бях с текстиелен колан от тия с прищипването та успях да затегна както трябва без да се чудя как да правя дупа. Сега съм си решил проблема с ръчно плетен колан от паркорд който от край до край през 5 мм е дупка а с паркорда Венци дето казва с тениската .. вече това въже го ползвам за щяло и не щяло.. последно връзвах парапета на пързалката където си играе детето че се беше изкъртила и те така...
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #18
        От: EDC или (Every Day Carry)

        Кольо, всичко е въпрос на организация и добро подреждане. Тъй или иначе задължително нося с мен разни документи, нищо сложно не ми е покрай тях да имам и няколко други важни неща. И всичко това да тежи грамове, не килограми... При това най-странното е, че вече не си спомням колко пъти всичко това ми е влизало в употреба... Както се казва изплатило се е носенето отдавна...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          От: EDC или (Every Day Carry)

          Понеже вече - старост нерадост и деменция явно ме наляга - на всяко излизане от къщи си преговарям.
          1.Документи
          2.Пари
          3.Телефон /с две карти и привързано за него мъничко Викториноксченце/
          4.Цигари /или нещо за тровене/.
          Тези неща са постоянно присъствие.

          Обаче имам проблем. Много съм разсеян. Заради това си нося документите в кожено калъфче на връвчица на врата. И въпреки това миналата седмица намерих начин да ги изтърва в Шабленската тузла /блато/. Щото там си ги свалих от врата и ги прехвърлих в джоб на късите гащи. И докато се провирам през шавара.... абе дълга история с щастлив край. Та от тук произтича питането ми. Някой открил ли е начин тъпите документи хем да ги носи някак постоянно хем с тях да се завира по водоеми, кал и каквото още се сетите без риск да ги повреди, унищожи или загуби /да ги откраднат на плажа например/. Много се стресирах оня ден докато ги открия.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #20
            От: EDC или (Every Day Carry)

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            ... Хората които не носят подобни неща от първа необходимост, не се и замислят в колко ситуации са можели да направят нещо много по-добре бързо и елегантно, да не говорим, че понякога дори е от първостепенна важност за живота на някого...
            Малко встрани от оцеляването, но по някаква причина се сетих за един колега, който на времето се беше оборудвал от глава до пети с всякакви анджаклами за риболов и носеше какво ли не. Направо ходещ каталог. Само дето хич не можеше да лови риба, горкият ...

            Пък и тук във форума се сещам за хора, дето имаха внушителен списък с оборудване, което возеха в джипките. Ама последните стигаха до паркинга на бензиностанцията на околовръстното, откъдето собственикът се прекачваше в някой не толкова подготвен джип ...

            А по темата - документи, пари, телефони, ключове и толкова. Ако внезапно настане краят на света - ще му мисля тогава.

            П.П. А, забравих Викторинокс-а с малко екстри.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-07-12, 09:04.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: EDC или (Every Day Carry)

              Темата е интересна и вероятно за някои полезна. Мен ме подсети за този виц (е, аз съм от учениците). А, иначе с мен - документи, ключове, пари (ако ще купувам нещо, иначе не), телефон (ако чакам да ми се обади някой или ако не го "забрава" нарочно, тези които ме търсят ме намират и без моят телефон). За сега оцелявам, а като падне бомбата - ще видим.
              За сега така, а като преценя че мога да кандидатстван за МСС тогава нещата ще трябва да се променят много.

              Коментар


              • #22
                От: EDC или (Every Day Carry)

                В 99% от случайте когато дори съм из къщи нося :

                1. Ножка - Opinel CARBON №8 / костенско, сгъваемо, неубиваемо ;
                2. Телефонче - каквото попадне ;
                3. Запалка - Primus / магнезиява ;
                4. Документи - шофьорска книжка, лична карта и някавки пари при тях ;
                5. Ключовете от джипката ;


                Поздрави

                П.п. не е истина колко пъти всички тези прости нещица са ми влизали в употреба. Когато съм тръгнал за където и да било 10м по-надалече от вкъщи, екипировката е дООста по-сериозна

                Коментар


                • #23
                  От: EDC или (Every Day Carry)

                  Темата наистина има шанс за развитие. Нещата които носим с нас и сме навикнали са много хубаво нещо във всякъкви ситуаци. Както се казва едно нещо в повече е по добре от едно в по малко
                  А и не е въпрос на това дали човек е в МСС или не просто аз си го обяснявам като начин на живот.

                  П.п
                  Колега .. Primus нямат магнезиеви запалки това е ферордна запалка.
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

                  Коментар


                  • #24
                    От: EDC или (Every Day Carry)

                    Замислих се

                    Както и да го мисля обаче, най-рядко забравям ключовете за в къщи и за работа, както и телефона. После личните документи и пари. При наличие на първите две, вторите са преодолими препятствия в градски условия. По колите си мъкна доста боклуци, но никога точно това, което най-много ми трябва. Сиреч - ако имам въже ще ми трябва лопата, ако съм си сложил лопата, ще ми дотрябва кибрит или вода, ако те са с мен ще съм забравил мазилото за комари или фенерче и т.н.

                    Сигурен съм, че ако нещо ми пречи да стигна до в къщи или до работа(около половин до час от коя да е точка на града), то набор за оцеляване ще ми е най-малката грижа. И няма как да се подготвя за това. Не само аз.

                    Коментар


                    • #25
                      От: EDC или (Every Day Carry)

                      Аз хойкам постоянно с раница Като бях ученик си носих четка за зъби и прибори за хранене , защото не знаех къде ще се събудя след поредния купон . Сега си нося едно малко Бокерче , запалка магнезиева ли е ферододна ли не знам ама в комбинация с Бокера пали всичко ; имам един челник , връхна дреха и документи задължително.

                      Горе долу гледам да слушам покойния ми дядо , дето имаше някв приказка народна ... .за ... .зиме с торбичка ... .лете с абичка .. .
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #26
                        От: EDC или (Every Day Carry)

                        Умно е говорил дядо ти!!!. Между другото пази Бьокера от ферото че тия 3000 градуса дето ги развиват искрите може да прецакат закалката ;( .. Аз за това си нося едно йофтинко ножле за ферото или пък ползвам драскалките от предишни модели . Айде бе хоре престрашете се... никой ли не носи нещо повече от ключове пари и телефонче ) Почвам да се притеснявам че верно съм .. изтрещел
                        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                        A POS
                        0885600200
                        За момента пасажер

                        Коментар


                        • #27
                          От: EDC или (Every Day Carry)

                          Благодаря за съвета , то този бокер съм го прежалил , скосен е наобратно и си мисля , че е за левичари аз не обичам сгъваемите ножове
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: EDC или (Every Day Carry)

                            Е има разлика от сгъваемо ножче и сгъваем нож сиреч за градско носене е по добре от колкото 20 см. Скорпион на Муела .. особенно ако ти правят проверка за документи от полицията хахаах Я направете по една снимка де ... като се пускат едц-та се пускат и снимки .. ето ви една от мен

                            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                            A POS
                            0885600200
                            За момента пасажер

                            Коментар


                            • #29
                              От: EDC или (Every Day Carry)

                              На драго сърце , ама нямам с какво да снимам в момента
                              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                              A1+

                              Коментар


                              • #30
                                От: EDC или (Every Day Carry)

                                Викторинокс, фенерче и малък челник, запалка Примус, тефтерче, химикалка, тиксо, въженце, латексови ръкавици, еднократна маска за обдишване, сухи и мокри кърпички, вода и др. (естествено, в т.ч. документи и телефон). Е, не е по джобовете, но е в раницата или чантата (когато се правя на дама ), които така или иначе са постоянно с мен. Ръкавиците са ми влизали неведнъж в употреба за оказване на първа помощ, а всъщност са най-трудното за импровизиране средство, за всичко друго по-лесно може да се намери заместител от подръчни материали. (Малко офф във връзка с по-горен пост: от много години за спиране на силно кръвотечение се препоръчва тампонираща превръзка, а турникетът е забранен в цивилни условия общо-взето в цяла Европа, освен в много малко случаи.)
                                А тези неща никой не мисли, че ще ни спасяват, ако настъпи краят на света - просто са полезни и удобни в ежедневието.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X