Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закриване на фирмена сметка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Закриване на фирмена сметка

    Знам, че форума е малко далече от тези неща, но все пак искам да попитам. Все пак има доста хора с фирми и някои може би знае...

    Та казуса е следния. Имам едно не работещо ЕТ, което е не пререгистрирано. Към него имам фирмена сметка в ПОЩЕНСКА БАНКА. И фирмата и сметката не се ползват от поне година. Принципно чаках фирмата да се самозакрие, след като не е пререгистрирана, но нали наще закони са много динамични не стана така...
    Та ми се обадиха вчера от банката да ме пита за сметката, искат да я закривам, и да платя таксите по сметката година и нещо.
    Интересното е, че преди време когато ходих специално да закривам сметката, тяхна служителка ми каза да не се занимавам, че сметката щяла да се закрие автоматично. А вчера като ги питах, така ли е, казаха, че фирмените сметки не се закриват автоматично...

    Сега се чудя какво да правя. Някои сблъсквал ли се е с нещо подобно?!

  • #2
    От: Закриване на фирмена сметка

    Напиши жалба до управителя на клона (, че си бил подведен от техен служител) след което си плати таксите и закрии сметките
    аз поне така бих направил...

    Коментар


    • #3
      От: Закриване на фирмена сметка

      Ами жалба и да напиша и да не напиша, все тая... След като платя таксите...
      Аз друго нещо мога да направя, всички сметки са ми в тази банка, фирмени, лични... Мога да ги закрия всичките и май натам вървят нещата...

      Коментар


      • #4
        От: Закриване на фирмена сметка

        Подведен или не - виж под какви договори и какви общи условия си подписвал като си я откривал. "Ама един ми каза че не трябвало" е леко смешно като оправдание, ако нямаш доказателство за това, а ти нямаш.

        Таксите би трябвало да са ти 50-80лв за година. Ако тръгнеш на разправия, ще ти струва повече загубеното време, и най-накрая пак ще си платиш, ако в договора пише каквото пише.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Закриване на фирмена сметка

          Като начало си виж договора, както съветва и Спарки.
          Лошото е че ако не искаш да си платиш тея такси, т.е. да им теглиш една м@.на на банката, е това че фирмата е ЕТ, т.е. носиш отговорност и с лично имущество, въпреки, че за някаква нищожна сума незнам дали ще се разправят да завеждат дело и дали може да се заведе .
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Закриване на фирмена сметка

            Едва ли са 50-80 по 20-тина лв на месец ми взимат ако не греша... Значи едно 200 лв а може и отгоре...

            Коментар


            • #7
              От: Закриване на фирмена сметка

              Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
              Едва ли са 50-80 по 20-тина лв на месец ми взимат ако не греша... Значи едно 200 лв а може и отгоре...
              'бахти кожодерите
              Аз за нашите сметки по 10лв ми се видят много. Тия банки явно като няма от какво, от такси ще се издържат, преводи по 5-6лв, такси по 10-20лв

              До сега в ОББ съм се зарекал да не стъпвам, там скоро и да влезеш ще ти искат такса , ама и тия не са по-долу май
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • #8
                От: Закриване на фирмена сметка

                Това е ужасно кожодерство, наистина. Повече от 10лв месечно е такова. Оправдано е единствено когато имаш много преводи и си ги платиш в пакет предварително. Така дори излиза по-евтино. Моя случай обаче не е такъв.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Закриване на фирмена сметка

                  Вярно, че е някакъв пакет които ми пробутаха, с уж безплатни преводи ама САМО ОНЛАЙН. Иначе по 2 левчета на платежно...
                  Това преди кризата за какви глупости сме си давали парите, без много много да му мислим...

                  Благодаря за помощта. Ще си погледна после договора, какво пише. Ама както изглежда, нещата вървят натам, че ще си закрия всички сметки, и с блокираните пари ще им платя таксите за тая...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Закриване на фирмена сметка

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    .... Към него имам фирмена сметка в ПОЩЕНСКА БАНКА....
                    Пощенска навремето ги закриваха автоматично, на мен са ми закривали така.

                    може само да се пробват, ако виждат че имаш пари по други сметки.
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X