Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

    Мой приятел ме зариби с едни препарати от алое вера.. Получих един ваучер и го попитах за какво мога да го ползвам, тъй като кашона с първоначална поръчка беше доста голям а ваучера е на стойност 90 лева, които не исках да изгубя..
    Та.. Препоръча ми едни хапчета на същата фирма, които са с много голям процент съдържание на гъбата Рейши.. 30 капсули са в кутията а съм едва на третото, пият се по 1 на ден..
    Вече от близо две години имам една алергия към една плесен по доматите.. Ходил съм на тестуване два пъти и е ясен причинителя, но истината е, че вече е станало хронично.. Както и да е, лекувам я с по една биричка на ден..
    Да се върна към гъбата.. На третото хапче съм и пъпките, които приличат на ухапано от комар, намалят драстично.. Освен това, някак си усещам повечко енергия в себе си въпреки факта, че на една календарна година ми се събират не повече от 15 дни почивка..
    Прочетох в нета за тая гъба и ми излизат доста интересни неща.. Колко са истина не знам..
    Доказани ползи от приема на Рейши:

    • Хепатопротективен и хепатостимулиращ ефект: Има данни за антитоксично въздействие, което продължителният прием на Рейши оказва върху различни чернодробни токсини, като алкохол, лекарства, натоварващи хепатоцитите и др. Използва се като адаптоген в добавки при профилактика на чернодробното здраве.
    • Антираков ефект: Потвърден е, но не е ясен механизма, по който се случва въздействието. Установено е, че приема на екстракт от Рейши увеличава производството на вид цитокинини (сигнални молекули), с които белите кръвни телца маркират враждебни тъкани и клетки. Става дума за интерлевкин-2. Освен в лечението на ракови образувания (химиотерапия), Рейши се използва и за предотвратяване на метастазирането след операции и др.
    • Анти-стрес адаптоген: Не е ясен точният механизъм на анти-стрес въздействие, което гъбата Рейши оказва върху хората, които я приемат, но общият адаптогенен ефект е доказан по редица параметри, индикиращи нивата на стрес.
    • Подпомага дихателната система: Установено е, че облекчава бронхити, астма, кашлица и различни възпаления на дихателните пътища.
    • Имуномодулаторен ефект: Изследванията показват, че Рейши въздейства върху имунитета като променя чувствителността към определени бактерии и вируси, ракови тъкани и пр., но това не я прави автоматично подобряваща имунитета, а потенциално подобряваща го.


  • #2
    От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

    Тия гъби ги имаме натурални в България.
    В продуктите с тях самите гъби са малко количество.
    Много колеги са намирали и вероятно ги използват.
    Изсушават се и се добавят (настъргват) като подправка към ястия.
    Хубава тема си пуснал.
    Поздравления!

    Коментар


    • #3
      От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

      Специално в това, което пия като хапче в момента, концентрацията на тази гъба е в много големи количества.. Ще проверя процентите и ще ги напиша..
      Благодаря bgbul!

      Коментар


      • #4
        От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

        Ето малко снимки на въпросната гъба:
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

          Вече от близо две години имам една алергия към една плесен по доматите.. Ходил съм на тестуване два пъти и е ясен причинителя, но истината е, че вече е станало хронично.. Както и да е, лекувам я с по една биричка на ден..
          Какво налага смяната на утвърдената терапия чак толкова наложително?
          Аз лично не бих си причинил това...

          Някакъв спорангий вместо биричката?
          НЕ!

          Коментар


          • #6
            От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

            Ей го цял ден не съм кусал биричка и няма грам следа от алергията, понякога ми се налага да шофьорствам и няма как с бирчока..
            Ама да знаете - от бирата и ракията по-добър лек няма, стига да е в разумните количества!

            Коментар


            • #7
              От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0089.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5390207

              Коментар


              • #8
                От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Тия гъби ги имаме натурални в България.
                В продуктите с тях самите гъби са малко количество.
                Много колеги са намирали и вероятно ги използват.
                Изсушават се и се добавят (настъргват) като подправка към ястия.
                Хубава тема си пуснал.
                Поздравления!
                На тая гъба как и е таксономично наименование някой знае ли ?

                Да я потърся в справочниците.
                Благодаря предварително,

                Коментар


                • #9
                  От: Гъбата "Рейши"(Ling Shi)

                  Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                  На тая гъба как и е таксономично наименование някой знае ли ?

                  Да я потърся в справочниците.
                  Благодаря предварително,
                  GANODERMA LUCIDUM (дано това е което питаш, таксономично..../)
                  Така излиза. Аз само българските имена знам и ползвам, освен при нужда. Гуглето това показва.

                  http://www.mushroomexpert.com/ganoderma_lucidum.html

                  Чел съм, колко е лечебна. Произвежда се в гъбарници в хиляди тонове.
                  Използва се почти във всяко лекарство от източната медицина от векове.
                  Аз като се сетя си правя чай с нея , настъргвам си я на храната и такива подобни .
                  Дали ме е излекувала от нещо няма как да знам.
                  Изкълчен глезен не лекува със сигурност...... В момента пробвам ......
                  Последно редактирано от bgbul; 21-07-12, 08:53.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X