Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви обувки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какви обувки?

    Аз бих заложил на ниска и лека обувка, за максимално удобство.
    Тази са добри със сигурност и на добра цена в момента:

    http://www.xcosports.com/index.php?s...e&prg=33&p=354

    Сандали задължително - пак здрави и удобни. Ако намериш Teva най-добре.
    http://kayak-ekipirovka.com/sandali_...i-2-Drew_Brown

    Такива търкам от 3 години и все са като нови. Доста каменяк са видяли.
    Уникално здрави и удобни.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #17
      От: Какви обувки?

      Освен цената гледай и колко им е гаранцията. Обичайно за добрите обувки е една година, а някой марки предлагат и две. Аз бих заложил на Scarpa, Asolo, Bestard, Vasque, Boreal...Има мнго и то хубави марки, които можеш да намариш на позара. Разгледай магазините за туристическа екапировка - има много: Екипировка, Стената, Ксоспорт, Ред Рок, Алпи, Адвенчър спорт, Намасте, Вертикален свят.... Не си купувай обувки онлайн! Норд фейс са хубави, но плащаш повече за етикета. С нищо не превъзхождат останалите. Имаше на скоро намаление на сандали Транго в Стената. Като купуваш обувки задължително ги мери с чорапите, с които ще ги носиш. Когато ги стегнеш и си бутнеш крака максимално напред трябва да можеш да си пъхнеш пръста на ръката зад сухожилието без да ти стяга или хлопа.http://www.asolo.com/eng/shoes-fit-guide.php Когато застанеш на пръсти (като балерина) не трябва да усещаш силен натиск върху никой от пръстите на краката, а натоварването трябва да се поеме от езика и връзките в областта на глезена. НИКАКВИ памучни чорапи. Послушай съветите по-горе. Вземи си истински чорапи. Ходенето с хубави обувки и чорапи е удоволствие, а с лошо подбрани и калпави е кошмар. Успех с начинанието.
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • #18
        От: Какви обувки?

        Така обиколих почти всички магазини в София, норт фейс, стената, адвенчър спорт, ред рок, ксоспорт, екипировка.ком и още някои имаше.
        За мойте изисквания - да са високи, с горе-текс и до 200 лева ми харесаха:
        http://redrockbg.com/product.php?id=609 , имаше още едни с горетекс за 160 някъде, но не ги виждам в сайта,
        http://redrockbg.com/product.php?id=606
        http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1237
        и двата намалени викинга, за които казах, но не мога да ги открия из нета.
        Честно казано фаворити са ми едните Викинги, които видях в СЛС с едни зелени връзки. Бяха намалени до 160, но не откривам и много впечатления от тая фирма. Иначе ми харесаха и Ranger-те в екипировка, но ми се струват малко тежки.
        И мисля утре да купувам нещо, но и аз не знам какво, дилемата е страшна

        Коментар


        • #19
          От: Какви обувки?

          Викинг (май) са норвежка фирма. Досег съм имал само със зимните ботуши на 2-годишната ми дъщеря, качеството им е поразително. По-горе те бях посъветвал да вземеш ниска обувка, и то конкретна, защото високите в този ценови клас са по-тежки и нетолкова качествени. Аз не нося ниски обувки в планината, единствено поради халтавите си глезени вследствие на много контузии. Ако нямаш подобен проблем, ниските обувки са опция.

          Вземи щеки. Използването им облекчава краката и кръста, които изнасят прехода и раницата.

          Коментар


          • #20
            От: Какви обувки?

            Предполагам, че си чел този пътепис: http://asktisho.wordpress.com/catego...D0%B3%D0%B8-2/
            Там авторът дава конкретни напътствия за обувките.

            Коментар


            • #21
              От: Какви обувки?

              Хм, ако знаех по-рано, че са замислени подобни намерения за преходче, щях да се пробвам да се натреса на групата, че сподвижници по вкус и цвят не се намират лесно )) Успех с начинанието и личното опознаване и ще чакаме отзиви )

              Коментар


              • #22
                От: Какви обувки?

                Аз също съм за ниски обувки при този поход, но ако си решил за високи поне гледай да са най-леките като тегло. Ще започнат много да ти тежат след 10-ия км.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • #23
                  От: Какви обувки?

                  Както казах, гледам да мисля в перспектива. Тези обувки няма да са само за този поход, смятам да си ги ползвам и тук по планините, за риба и т.н., затова и държа да са високи. Щеки не искам, държа да си намеря там тояжка, с която да ходя
                  И както казах за сандалите се отказах, ще си взема едни кроксове, с които да си перкам. Малко са грознички, ама не отивам на конкурс

                  Иначе пътеписа съм го чел, благодаря
                  Наскоро излезе още един - http://camino.bg/

                  Първоначално публикуван от Dangerlina Преглед на мнение
                  Хм, ако знаех по-рано, че са замислени подобни намерения за преходче, щях да се пробвам да се натреса на групата, че сподвижници по вкус и цвят не се намират лесно )) Успех с начинанието и личното опознаване и ще чакаме отзиви )
                  Казват, че най-добре било сам да изминеш пътят. Лелята го мина сама преди 4 години и иска пак. Аз също щях да съм така, но един приятел реши да се включи наскоро
                  Все пак ако не ти се ходи сама, тук може да намериш съмишленици https://www.facebook.com/groups/CaminoBG/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какви обувки?

                    Първоначално публикуван от SpUd3r Преглед на мнение
                    Казват, че най-добре било сам да изминеш пътят. Лелята го мина сама преди 4 години и иска пак. Аз също щях да съм така, но един приятел реши да се включи наскоро
                    Все пак ако не ти се ходи сама, тук може да намериш съмишленици https://www.facebook.com/groups/CaminoBG/
                    Благодаря!!! Ще се опитам да се възползвам ) Успех!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какви обувки?

                      Колега, изивинявай, но ти един съвет от дадените не послуша.
                      Искаш съвети от хора минали по-дълги преходи... ами повечето хора които си казахе мнението са такива.
                      За 500км лек терен си трябва ЛЕКА обувка. Няма как да мислиш дали ще ти влезе в употреба после, при избора, защотото само ще страдаш по време на прехода.
                      Ти пробвал ли си да минеш 10 км с "кроксове"? Ами освен да ти излязат пришки друго няма да стане.
                      С качествени сандали се прави нормален преход от 20-30км и в много условия през лятото това е най-удобния вариант.
                      Общата стойност на обувката която ти предложих и сандала малко надхвъря твоя бюбжет, но ще си решиш всички проблеми.
                      Поздрави и весело изкарване!
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какви обувки?

                        Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                        ....., си купих Vasque, модел Mantra. Много съм доволен. .....
                        С пет ръце за този модел. Съдрах от носене едни /5год./, за съжаление вече не ги намирам никъде освен отвъд Голямата вода.
                        Даже има Mantra GTX-2, ама и тях ги няма тук, а уж Vasque били направили депо в Европа.
                        С доставката от USA се връзват дявол в/у магаре.
                        Дано се появят някъде, че и с обувките май вече е като с колите - никой не прави здрави и издръжливи
                        за да са доволни акционерите, а не клиентите

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какви обувки?

                          Позволявам си да се включа в темата, тъй като имам известен опит с ходенето пеша по планините. Предвид ограничения бюджен и даденете съвети от колегите, мога да препоръчам вместо сандали, най-обикновени джапанки от 2лв. От 1996г. обикалям планините основно с такива, през 2006 минах Ком-Емине /720км/ с два чифта. Леки са, евтини и когато няма странични наклони са добра алтернатива на туристическите обувки. По този начин крака си почива, не се запарва и т.н. Разбира се имат и недостатъци, опасността да сриташ някой камък, да те надере къпина...
                          Издържах вчера, ще издържа и днес...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какви обувки?

                            Вземам в предвид всички мнения, но няма да си купя едни обувки САМО за този преход. Относно кроксовете, две жени минаха Пътят миналата година с кроксове за втора обувка и нямат оплаквания, дори си мислех да взема от тези на walkmaxxx със странната подметка, но утре ще го мисля.
                            Иначе днес си купих Viking Slacker GTX (или нещо подобно беше модела), лекички са, високи и с гортекс, точно каквито искам. Взех с номер по-голям, благодаря и за линка, който някой колега беше дал за пробването на обувките
                            Иначе и мантрата я видях и ми хареса много, даже има и висок модел, но няма налични номера за съжаление.
                            Купих почти всичко, останаха чорапи, компас, слушалки и презервативи
                            За фотолюбителите да знаят, че има в мултирама гъвкави триподи по 7 лева, а във фотосинтезиса същия беше 20+

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какви обувки?

                              Трипод не ти трябва въобще. Излишни килограми. Само ще го мъкнеш.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какви обувки?

                                Интересно, за какво са ти слушалките? Айде в презервативите може да си сипеш вода, ама слушалки?
                                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X