Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Витарата на Дени

    Хм, не си спомням на моите хъбове да е имало такава пружинка със съчма. Може да има и друг модел хъбове де. Поне на външен вид излеждат еднакво, ама...
    Иван Попов да каже.

    Иначе гледам,ч е колегата започва да влиза в час. Давай така, никой не се е родил научен. Ще има трудности и спънки, ама не се отчайвай, питай, и ще казваме.

    Хъбовете не се гресират, нали знаеш? Само леко с мека грес колкото да не ръждясват лесно. Там няма движещи се постоянно части и не им трябва мазане. Аз понякога само съм ги омазвал с масло. Ама пак ръждясваха, откъде ли влиза тази вода?...

    Писали сме заедно със Стоян.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Витарата на Дени

      Само призраците на гарнитурите са останали. Незнам дали са заменяеми с други тъй като формата им е малко особена. Засега остават така. Пружинка и съчма мисля че трябва да има за да не превърта и да изпадат пак пружините вътре.

      За смазването мисля да използвам тънък слой масло.

      Коментар


      • #33
        От: Витарата на Дени

        Колега не знам дали си купи гуми ,но като гледам ,че се чудеше рекох да ти кажа по какъв път минах и аз...И много други...
        след лифта от травелинг веднага си купих и нови гуми...реших ,че за любител е добре да взема АТ таман да измъкна и зимата...И така направих General grabber AT2 беше моя избор след дълго проучване и не съжалявам! за 165лв на гума 235/75/15(73см) мисля ,че е най-добрия вариант...Изкарах зимата с кеф...карам ги вече почти 10 000км и съм ги експлоатирал жестоко (в смисъл много буксуване и ала бала) и износването е около 1мм...абе супер са...Е естествено на пролетно усетих нуждата от кални гуми и си купих и кални yokohami (кобрата копират от тях) ...тей ,че май всички по този път вървим...
        вземай АТ-та за сега да има да караш и зимата пък и на калните ще им дойде реда ...най-хубаво и на отделни джанти ест...Аз така направих...калните ми са 30/9.5/15(75см) и двата комплекта гуми са монтирани на ет-0 джанти и не опират никъде...
        Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

        Коментар


        • #34
          От: Витарата на Дени

          Към П Минчев - искрено благодаря. Имах нужда някой да каже категорично - "е това ти трябва". Знам че нещата няма как да са точни но съм яко стиснат и не ми се дават 1000-ина лева на риск. В процес на търсене съм.

          Коментар


          • #35
            От: Витарата на Дени

            Проблем при сглобяването на хъбовете.

            Голямата пружина която ляга на капачката не виждам къде може да се закачи за да не се завърта с механизма.

            Коментар


            • #36
              От: Витарата на Дени

              Хъбовете са сглобени!

              По-самоуверен съм и мисля да се заема сам с лифта.

              Коментар


              • #37
                От: Витарата на Дени

                Полека да не прегориш.
                Това, че си се справил сам е добре, но не си мисли, че ще се оправиш с всичко. Случва се и сериозни майстори да се чешат дето не ги сърби, и да не могат да разберат откъде е проблема.

                Ако се заемеш сам с повдигането-знай, че има доста време в което витарата да не е на гумите си. Не я дръж на крик, белите стават за части от секундата, и без изобщо да ги очакваш. Подсигури машината против тръгване, против пропадане(чукан под рамата върши идеална работа), ще има свиване и отпускане на пружини, добре е да си намериш скоби, вместо да ги вързваш с тел(ако е с тел-има си тънкости, питай ако стигнеш дотам), изобщо внимавай, техниката на безопасност е НАПИСАНА С КРЪВ!

                Успех!
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Витарата на Дени

                  Продават ми ето тези гуми за 260лв комплекта. Приличат на кобри.

                  http://prodavalnik.com/prodavam-4-st...muraj-i8064539

                  Коментар


                  • #39
                    От: Витарата на Дени

                    Цената е повече от прилична, а какво се случва с оставащите джанти?
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Витарата на Дени

                      Да, шарката е дето и викаме кобра, ама грайфера малък ми се види. Ама пък по 65 лева гумата е добре, стига да не са съвсем зле. После може да се използват за основи за регенерат...
                      Размер?

                      Опа, видях и размера. 235/75/15. Точно като за повдигната витара.
                      Ми не знам, парите са си твои, при цена на регенерат от магазина поне 180-200 лева, май си заслужава.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Витарата на Дени

                        235/75/15

                        Само да свърша работа и ще отида да ги видя. Какво да гледам? На снимките шарката отстрани изглежда все едно е драла в ламарина.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Витарата на Дени

                          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                          Цената е повече от прилична, а какво се случва с оставащите джанти?
                          Каза че ще ми свали гумите а джантите предполагам си остават на пазара.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Витарата на Дени

                            Гледай дълбочина на грайфера, и да няма сцепено и после лепено по борда на гумата. Абе като всяка друга гума. Малки драскотини и срязвания по самия грайфер са нормални за гума която е карана офф.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Витарата на Дени

                              Купих гумите. Що годе са добре но едната има голямо износване на малък участък от грайфера. Все едно че е влачена по песъчлив асфалт. Къде да я монтирам?
                              Последно редактирано от Денислав Димитров; 28-07-12, 20:46.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Витарата на Дени

                                Готово! Вече реве за кал!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X