Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

    Е вече ще има .

    Здравейте, другия път на редовните игри в неделя ще се тества в реални условия новата придобивка в оборудването за пейтнбол.
    А именно оптически мерник 3,5х-10х по 50 мм окуляр. Звяра тежи 660 грама и е доста обемист. Може да се регулира като всеки един боен мерник и от пробите се разбра, че става за стрелба. Монтажните скоби са за пикатини и се монтират много лесно на Х7 без инструмент. Образа който дава на 3,5х увеличение е перфектен и ти позволява стабилна стрелба дори на по близки разстояния. За бързи маневри си трябва практика а и изпитанията ще покажат всичките възможности. По голямо увеличение не е необходимо за пейтбола понеже ти се намалява зрителния ъгъл. С мерника може да се прицелваш и с двете очи.

    Стига приказки за сега ето и малко снимки:


    горд собственик на оптиката



    гледам нещо....



    същото ама от друг ъгъл.



    гледахме достатъчно



    е това се вижда в нея, но трудно се снима с апарата, надявам се нататък на по добри снимки.



    оръжието с оптиката, изглежда зловещо.



    без коментар.


    Това е от мен с поредния къстъм, очаквайте и подходяща маскировка за цялостна идилия
    LZ1VWW

  • #2
    До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

    Ха честит да ти е сега обаче ще трябва да си вземеш и един dogleg, за да е завършена картината и да минеш от СО2 на въздух... което от своя страна води и до римоут и жилетка като тия дето ги видя на нас последната игра. Интересно ще е да видим с въгледвуокис каква групираност ще ти дава примерно на 30-40 метра
    May the Force be with You

    Коментар


    • #3
      До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

      ъъъ, като как оптиката ще подобри групираността?
      Бе аз му казах, че е шашав, по-безсмислено нещо за пейнт няма (освен може би моя пълнител ), ама като си го е навил на пръста - моля!

      Коментар


      • #4
        До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

        алелеееееее

        ше дадеш ли едно кръгче в неделя
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

          Абе кой е казал, че трябва да се уцелва винаги .

          Важното е да гледаш противника през мерника , пък какво господ даде . Нали винаги има и следваща игра.
          LZ1VWW

          Коментар


          • #6
            До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

            Честито!

            Ще кажа това, което казвам и на тези, които имат бързомерец (red dot): Простреляй си го на 80-100 метра, така че да уцелваш в десятката. Когато имаш противник на далечно разстояние - използвай оптиката, иначе за близък бой просто си стреляй с коригиране на огъня. Ако някой ти изкочи на 20-30 метра, което пак не е малко разстояние, едва и ще имаш време да гледаш през оптиката - просто стреляш и коригираш попадението.

            Весо, колко инчова ти е цевта?

            Коментар


            • #7
              До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

              Първоначално публикуван от Sir Gray Преглед на мнение
              ъъъ, като как оптиката ще подобри групираността?
              Бе аз му казах, че е шашав, по-безсмислено нещо за пейнт няма (освен може би моя пълнител ), ама като си го е навил на пръста - моля!
              ами тя групираността , доколкото знам , зависи от правилно подбраната комбинация цев-топчета както и от системата за подаване на сгъстен газ СО2 или въздух. ако при застопорен неподвижно маркер успява да ги вкара в кръг 30 санта на 30 метра после при игра оптиката ще му е полезна при позиционна игра. Ако ще го раздава щурмовак - не съвсем.
              Друг е въпроса че аз не бих използвал качествени, а оттам и скъпи мерни прибори за пейнтбол. Какъв е смисъла да бастисваш нещо което струва над 150 лева при положение че след игра трябва да го настройваш защото е ударено от топче а след половин година ще е за боклука
              May the Force be with You

              Коментар


              • #8
                До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                Да вметна, че снимките съм ги правил аз, така че изпробвах пушката с новата придобивка. След първите няколко изстрела, скептицизмът ми изчезна. Съвсем друг клас пушка е вече и с подбрани турнирни топчета и на сгъстен въздух това е върхът, лез да се стига да оливане. Единствената надстройка ще бъде един флатлайн и край.

                Само който не е стрелял с нея, може да разправя, че е излишно.

                Ники, ако мислиш, че топчетата могат да направят нещо на тръбата, ще ти кажа, че това е голям топуз, който идеално става и за ръкопашен бой като го откачиш.Защитните филтри са дебели доста над 1 mm и изглеждат много яки. Все пак, това не е китайска тръбичка за въздушна пушка.

                Не се притесснявайте дали компановката е удачна. Ще я изпитате върху себе си при следващата игра.

                Коментар


                • #9
                  До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                  УОУ, Весо изпреварил си ме... мислех и аз да слагам оптика, ама се поспрях, защото се зачудих има ли смисъл..а и чакам прословутия АPEX от доста време, а той все го няма и неидва. А и това, че много рядко се случва, да се стреляме от растояния над 50 метра, но дори и да го правим самите пушки с обикновена цев едва ли ще успеят и обикновенния Red dot върши перфектна работа за момента. Но все пак си мисля, че увеличението ще е в помощ, ако искаш да си сигурен, че повечето ти изстрели ще са в главата на противника, а не някъде другаде по тялото например... което до някъде ще е гадничко за противника
                  Хъмм, но мисля да те изпревярая с така наречения Bipod.. още повече че не е кой знае колко скъп, за разлика, ако си го внесеш от щатите например.
                  Межу другото колко я взе тая оптика и от къде? Бая голяма ми се вижда и качествена може би..

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                    Ще го видим това добиче в игра Но според мен е оверкил. Да беше мъничка оптика с 2х увеличение хайде иди дойди. Ма това.... Пък не е като да не знам за какво става въпрос и как стои на пейнтболска пушка .

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                      ...........

                      Ники, ако мислиш, че топчетата могат да направят нещо на тръбата, ...........
                      Не се притесснявайте дали компановката е удачна. Ще я изпитате върху себе си при следващата игра.
                      Хъм винаги съм чел че оптиката е деликатна работа и трябва да се пази от удари и че настройката и е достатъчно лесно да бъде нарушена

                      а за изпитването на собствен гръб ти да не смяташ да се скатаваш пак и да не играеш
                      May the Force be with You

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                        Хе, хе. Баш пък аз се скатавам. Явно не си разбрал как играя и ще трябва пак да ти приложа една бутилка по главата, за да си припомниш някои неща. И гледай пак да се хилиш, докато те гърча.

                        Естествено, че ще кажат да се пази от сътресения, ама от такива на целия корпус, които могат да разместят нещо вътре. Едно е да я изпуснеш от високо и на твърдо, друго е да се спука някако топче в дебелия алуминий.

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                          Хе, хе. Баш пък аз се скатавам. Явно не си разбрал как играя и ще трябва пак да ти приложа една бутилка по главата, за да си припомниш някои неща. И гледай пак да се хилиш, докато те гърча.
                          ...........
                          Ами от колко време не си играл а за следващите ръкопашни схватки особено ако донесеш пейнтболни щикове знаеш че винаги съм навит.... само да не създадем лошо първо впечатление у новобранците
                          May the Force be with You

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                            E, за какво и е таз оптика на таз пуцалка..???
                            Освен да тежи, разбира се!
                            При маркера проблема е в групираността,
                            не в точността на мерните прибори.
                            Все едно да сложиш оптика на прашка с ластици!!!
                            Ако искаш да уцелиш бързо, просто трябва да залееш целта с топчета, за това разбирам използването на автоматична стрелба,
                            но това с оптиката си е просто гъзария!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПЕЙНТБОЛ СНАЙПЕР има ли такова животно !!!

                              Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                              E, за какво и е таз оптика на таз пуцалка..???
                              Освен да тежи, разбира се!
                              При маркера проблема е в групираността,
                              не в точността на мерните прибори.
                              Все едно да сложиш оптика на прашка с ластици!!!
                              Ако искаш да уцелиш бързо, просто трябва да залееш целта с топчета, за това разбирам използването на автоматична стрелба,
                              но това с оптиката си е просто гъзария!!!

                              То по принцип дай да не модваме нищо по пейтбол оръжията щото бият на 30-50 м. и да си седим с 98 щото са най-здрави .
                              Нали част от удоволствието на играта е оборудването, не съм видял ловец в гората с прашка все още, въпреки че и това е вариант.

                              Аз също бях скептичен преди да ми хрумне идеята с оптиката, ама като погледнах през нея и забравих ума и дума. Просто трябва да се види, другото е само заяждане дали става или не става. То това времето ще го покаже. Пък ако не става, винаги мога да кандидатствам за ловец и ако ме приемете оптиката не е излишна нали тъка .

                              Просто нямам търпение да я тествам в гората .

                              п.п.
                              За ловец не ставам, аз съм пацифист човек. Т.е. стрелям само по хора мирно.
                              LZ1VWW

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X