Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Центровка на Нива 1.7 карбуратор - как?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Центровка на Нива 1.7 карбуратор - как?

    Здравейте Нивоводи,

    Първо привет и поздрави за полезния и подреден форум.

    От няколко седмици се занимавам с една Лада Нива 1.7 карбуратор, 11.2002г. Купихме я от едни мърлячи, които бяха сипвали само бензин, поради простата причина, че без него не може да върви. Не искам да ви описвам в какво състояние беше като я взех - мръсотия вътре и вън, ужас, без предна броня, не се отварят/затварят преден капак и задна врата, скъсани жила...
    Вкарах я при едни майстори, които смениха доста неща - всички гумени съединения по двигателя, бензинопроводи и всякакви други маркучи, полуосновен ремонт на двигателя - верига, зъбни колела, плъзгач, успокоител, гарнитури, гумички на клапаните, още разни там лагери и т.н., естествено свещи, за филтрите по двигателя, масло, антифриз, спирачна и хидравлична течност се подразбира. Отделно по ходовата част каквото имаше за смяна се смени - щанги с накрайници отпред, дискове предни с накладки, задни накладки и цилиндърчета, жило за ръчната, тампони отзад, реактивни щанги, каре на кардана, сигурно пропускам доста неща, ама то едно ли беше, две ли. Отделно дребни неща като машинка на предния капак с жило, същото за задната врата, нови фарове и т.н.
    Но не съм доволен от центровката на двигателчето. Значи първо държи някакви доста нестабилни обороти - почти до 0 пада стрелката, в някои случаи гасне. Освен това, при рязко подаване на газ се дави. Иначе като захапе си върви, но според скромните ми познания за бензиновите двигатели, не трябва да е така. Освен това, за около 100 км изпапа около 25 литра бензин, което си е доста от където и да го погледнеш. Търсих доста, но тема за начин на центровка на двигателя не видях. Нещо като указание, стъпка по стъпка такива неща. Делкото май е електронно или там както се казва, абе не е като старите, ами по-модерно някакво . Предварително благодаря за информацията.

  • #2
    До: Центровка на Нива 1.7 карбуратор - как?

    Моят съвет е да купиш един нов карбуратор на Нивата(не е скъп)Освен това задължително нека да ти видят центровката.Ако разбираш можеш да си я направиш и сам защото не е сложно.Също прегледай свещи,кабели(всичко по запалването).
    Успех с Нивата

    Коментар


    • #3
      До: Центровка на Нива 1.7 карбуратор - как?

      Днес ходих при едно момче, което се занимава само с карбуратори, имам му координатите от VWclub форума, там съм по-активен . Иначе свещите са ми нови, с делкото всичко е наред, както и с кабелите.
      Първото нещо, което се оказа, беше, че гарнитурите между карбуратора и колектора не бяха наред, и от там дърпаше въздух.
      Второ, беше преобогатена сместта.
      Трето, беше разменено мястото на жигльорите - за първа камера, беше монтиран 150 /по-големия/, а за втора - 135 /по-малкия/, а то трябва да бъде обратно. Карбураторът е Вебер, които не били никак лоши. Та това е, за сега всичко е наред, да видим разхода какво ще покаже.

      Коментар


      • #4
        От: До: Центровка на Нива 1.7 карбуратор - как?

        Колега аз също имам такъв проблем . Краен резултат

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X