Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Тераното

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Тераното

    Здравейте получи ми се следния проблем при спускане и често натискане на спирачката по някой врема спирачния педал се втвърдява и лампата на ръчната светва това нестава всеки път но незнам на кой баир ще се втвърди нацяло може сервото да си отива от какво е помагайте благодаря.

  • #2
    От: Проблем с Тераното

    по-скоро си провери спирачните апарати ,много е вероятно някой да задържа и от там да ти се втвърдява педала,най-вече проблема е в предните почти никой не смазва плъзгачите при всяка смяна на накладките и ако има скъсан маншон на някой плъзгач проблема е налице
    при мен когато го купих дърпаше на ляво защото десния ми беше блокирал и то яко чак се наложи да го нагрявам за да изкарам плъзгачите,но с малко заигравки вече всичко си е ок

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Тераното

      Здравей Колега.
      Доколкото знам има някаква вакуум помпа, която като не създава достатъчно вакуум свето лапмата на ръчната и педала става по-твърд.
      При мен от време на време сватва тази лампа, но засега колата спира нормално.

      Успех
      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
      Opel Campo 3,1 TD '99
      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Тераното

        Мисля че нее от спирачните апарати защото преди 2 месеца сменях накладки и всичко там си работи нормално.Вакума за сервото идва от динамото но какво може да стане на помпата да го прави това.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Тераното

          Серво (по-вероятно) или вакуум помпа.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Тераното

            Да ясно е че е едно от двете но как да се разбере кое е.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Тераното

              Еми, с мерене например. Макар че аз не си представям вакуум помпата ту да работи, ту не. Принципно изправно серво държи вакуума чак до другия ден. Разбирай, снощи си паркирал, а на сутринта като влезеш да палиш, педала все още е мек и му трябват няколко напомпвания та да се удърви. Поне при мен е така. Серво не в ред обикновено и "диша" по малко по-различен начин (по-силно, и по-продължително) при натискане и отпускане на педала, сравнено със серво в ред.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Тераното

                А имаше и един клапан, който ако изпуска вакума на сутринта пак не е мек педала. Клапана е на маркуча на сервото.
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Тераното

                  Има ли ABS това Терано?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Тераното

                    Не това няма ABS

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Тераното

                      Оказа се серво апарата,смяна и готово.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X