Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

    Здравейте. Пиша по повод, че е време да се сменя хладилника. Обикалях, гледах...и нищо не намерих. Нищо, че в Технополис има 200 хладилника.
    Проблем 1. - Трябва да е широк - 55см.
    Проблем 2. - Желанието е да е с NoFrost система. /Обдухването/
    Проблем 3. - Да е с горна камера. Долната винаги е много голяма.
    Проблем 4. - Да е около 250л. целия. 200 - хладилна, 50 - камера.
    Проблем 5. - Да е поне А+

    Кажете сега марки, опарени, похвалени, "тия се произвеждат в Пловдив..." и т.н.
    Гледал съм Liebherr, Sharp, Indesit, LG....

    Поздрави, Вико.

  • #2
    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

    Когато с жената избирахме сегашния си хладилник продавача ни развежда из целия магазин, и жената все не можеше да си хареса. На мен вече беше започнало леко да ми писва, и когато продавачът каза, че "Ето с този хладилник вървят два стека бира промоция"-скокнах и рекох "Този ще е!" И е.
    Електролукс, с горна камера за друго не се сещам, ама си работи тихо и безпроблемно вече няколко години.

    Бирата беше гадна-туборг с лимон... Баси идиотията.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

      Аз па си купих с долен фризер, само за да не се гъза всеки път като отварям хладилника... Въпрос на вкус.
      И аз като Кольо му видях марката малко преди да го платя /Самсунг/. Проблем 1 май е най - ограничаващия... Вече сигурно почти всички са с но фрост, и А+ също си е задължително.

      Коментар


      • #4
        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

        Аз съм с: Индезит и отговаря на изискванията Ви!

        п.п. доволен съм от хладилника.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

          Вкъщи имахме пералня, печка и хладилник Индезит. Пералнята я сменихме миналата година, а беше купувана началото на далечната 1994г.. Печката и хладилника са на около 7 години, купувани са по едно и също време но не ми се рови да видя точно кога. И с 2-те не сме имали никакви проблеми. Хладилника откакто е купен е размразяван 2 пъти, първия на 4-5-та година защото беше посъбрал лед в легена на фризера, а 2-я път преди 2 седмици защото някой беше забравил отворен фризера около 2-3см. заради неприбрано чекмедже и пак се беше посъбрало лед. Взимай това на което дават най-дълга гаранция ако има разлики.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

            Аз съм с Либхер от 8 години и да чукна на дърво няма грешка .Фриз камерата е горна и е като северния полюс ,събира агне.Хладилният отсек доста обемист .Просто нямам думи,но е малко по-голям от зададените изисквания!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

              Купувай No Frost, забравяш за размразяване, няма лед нито във фрузерната част, нито в хладилната. От 10г. ползвам едно LG, изобщо не знаех каква е тази система като го купувах, но и до ден днешен не е мръднал.
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                Хайде и аз да кажа, че сега съм на вълна хладник. Ето тук съм описал проблемите които бера с един Либхер - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=147708.
                Точно преди час си тръгнаха момчетата от фирмения сервиз на Либхер. Поговорихме си надълго и широко та да споделя.
                Изтекъл фреон от охладителя. Не подлежи на ремонт. Охладителя е вграден в стената на хладилника и нестава. Има някакви начини за ремонт но ненадежни и скъпи. Това е като да смениш водосъдаржател на бойлер от ново поколение. Ужас!
                Хладилника ми е на 5 години без няколоко дни. Предложиха ми да ми съставят констативен протокол за бракуване, и с него в Либхер щели да ми направят отстъпка около 30% от цената на нов. Такава била политиката на Либхер. Ако хладилника ми беше в гаранция, щаха да ми го сменят с нов без пазарлък. Като се вземе предвид и факта, че новите им хладилници са с 5 години гаранция, то всичко звучи чудесно в полза на Либхер, но я прочететте малко по-горе на колко години ми е хладилника и коя марка е? Не е ли малко гадно да платиш 1500 лв. за хладилник който не изтрая и 5 години? Асега щели да ми дадът 30% отстъпка от цината на новия. Зададох си въпроса каква е себестойността на изделието. 30% отстъпка за нов, плюс печалбата на зовада, плюс печалбата на търговеца, плюс това в цената е калкулиран определен процент за гаранционни ремонти, плюс смяната тук там с нов хладилник на такъв в гаранционен период с проблем като моя и то какво остана? Аз наум сметнах че себестойноста на хладилник подобен на моя който на магазина е около 1500лева, себестойноста му е не повече от 400лв. Консуматорско общество, какво да се прави?
                Попитах момчетата към каква марка да се ориентирам и ми казаха че всичките са еднакви. Най-лоши думи казаха за Аристон. Там дори датчиците за температура били вградени т.е. спре ли - тотал щета.
                Като цяло проблемите при съвременните хладилници идва от използването на фреон R600 /изобутан/ в комбинация с тънки алуминиеви охладители. Газа кара алуминия да корозира и рано или късно, а по-често рано хладилника заминава. Този газ се изпозва заради екологията а алуминиевите охладители заради изискванията за енергиен клас и най-вече заради цената на метала и обработката му.

                И така. Ситуацията хич не е розова. Момчетата от сервиза казаха ,че най добре е да се търси старо поколение хладилник с работен газ различен от R600 /изобутан/. Марката е без значение. Лошото е че почти не се намират.
                Лично аз съм се насочил към Горение. Казаха, че бил същата стока, само дето сервиза им бил по-лош. Аз пък изхождам от факта че вкъщи имам няколоко уреда на Горение и всичките работят дълги години безпроблемно. Е верно, че последния е купуван преди 7 -8 години. То от тогава доста неща се промениха. И аз съм в голяма дилема!
                Скачай на каквото ти хареса и това е! Дано съм бил полезен.
                Успех!
                Последно редактирано от Sasho74; 06-07-12, 15:50.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                  Позната история,
                  Да ви кажа аз как избирах, първо беше едно лутане с жената по магазини с неясна концепция докато свалих критериите до няколко.
                  Критерии на жената:

                  - цвят
                  - външни размери
                  - удобен за боравене
                  Мои критерии:

                  - възможно най-висок клас енергийна ефективност(това е уредът, който е включен постоянно)
                  - задължително "но фрост"
                  - задължително да не е правен в Китай, независимо от марката и препоръките, знам, че има и качествено китайско)

                  - възможно най-дълга гаранция
                  - камера или фризер по мое мнение е по-разумно да е най-долу, че се отварят много по-рядко, а и предпочитам както отворя хладилника да виждам всичко и всичко да е да е на нивото на очите, а не да се гъзурча на всяко отваряне за каквато и да е дреболия

                  Накрая забърсах един голям Аристон Хотпоинт......нещо си, ен. клас А++, или АА+ както там беше, правен в Полша с 5 години гаранция. Вече 3 години няма ядове, но знае ли човек?
                  Успех!


                  Да не забравя да допълня, че и сметката за ток падна с 10 до 15%

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                    Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                    Позната история,
                    Да ви кажа аз как избирах, първо беше едно лутане с жената по магазини с неясна концепция докато свалих критериите до няколко.
                    Критерии на жената:

                    - цвят
                    - външни размери
                    - удобен за боравене
                    Мои критерии:

                    - възможно най-висок клас енергийна ефективност(това е уредът, който е включен постоянно)
                    - задължително "но фрост"
                    - задължително да не е правен в Китай, независимо от марката и препоръките, знам, че има и качествено китайско)

                    - възможно най-дълга гаранция
                    - камера или фризер по мое мнение е по-разумно да е най-долу, че се отварят много по-рядко, а и предпочитам както отворя хладилника да виждам всичко и всичко да е да е на нивото на очите, а не да се гъзурча на всяко отваряне за каквато и да е дреболия

                    Накрая забърсах един голям Аристон Хотпоинт......нещо си, ен. клас А++, или АА+ както там беше, правен в Полша с 5 години гаранция. Вече 3 години няма ядове, но знае ли човек?
                    Успех!


                    Да не забравя да допълня, че и сметката за ток падна с 10 до 15%
                    Е то моя е произведен в Германия, ама това не му пречи да не изкара и пет години.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                      Относно горенье-обикновена готварска печка на ток, купувана от родителите ми някъде в началото на 80-те(да, около 30 годишна е) си работи и до ден днешен в нашата кухня. Два пъти е сменян нагревател на фурната, веднъж големия бързозагряващ котлон, и някоя друга лампа във фурната.

                      Ама тогава не беше пазарна икономика, и "Програмираното остаряване" го нямаше. И стоките се правеха ако може да са вечни. Сега се правят за да се продадат, а не да вършат работа на собственика си.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                        Аз съм с BOSCH от 8-10 години вече. Просто си върши работата. Почти точно по изискванията на първия пост - горна камера, 60см ширина и 170 височина, А+ клас. Не помня да сме го размразявали, а и да сме - било е повече от хигиенна гледна точка, а не заради лед. С иноксови врати. Беше под 1000лв като го купувах. Нещо около 900, май. Правен в Германия.

                        ПП: Gorenje-то не е това, което беше, за съжаление. От керамичния плот съм крайно недоволен. 2 пъти гори котлони, а след втория път вече не работи като хората. В даден момент си решава че е прегрял, и трябва да изключвам и включвам бушона за да се рестартира.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                          ...истинските котлони за готвене са газовите, но това е офф топик...
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                            ...истинските котлони за готвене са газовите, но това е офф топик...
                            Че аз газ в колата не съм си сложил, остава бутилки вкъщи да започна да мъкна (за които така или иначе място няма).

                            Та, дето има една приказка - всеки си има мнение... и задник... И няма дом, в който ползват газ, и това да не се чувства още с влизането от вратата. Поне аз винаги усещам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                              Най-хубавият хладилник е най-евтиния. Останалото е суета по брендове и фасон.
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X