Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

    Не съм виновен за спама, модератор, даже супер ме подтиква...

    Та колата в гаранция трябва да и сменят разни консумативи, ама никъде не е казано, че масло което на пазара струва 15 лева литъра(примерно) в сервиза трябва да е 120...
    И с всички други неща които правят във фирмените сервизи е така. То колата я продават не за да спечелят от продажбата и, а да печелят от гаранционното и обслужване.
    Ама от мен има да чакат...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #32
      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
      Само едно предупреждение относно гаранцията.
      Миналата година купихме за тъщата един климатик LG от ТехноМаркет. Снощи установих, че за да важи гаранцията трябва да ги викам след всяка изминала година за профилактика, която струва 50лв. За тези три години това ще струва още 150лв. Не знам колко е нормално, но на мен ми се стори странно. Климатик е да, не е хладилник, просто четете условията по гаранцията, аз не сметнах за необходимо и сега изнендада. А може и да е записано, че при дефект на хладилника /за това говорим в темата/ трябва вие и за ваша сметка да го доставите до сервиза. Четете гаранционната карта!
      И в Техтополис са същите . Преди три години взех Хайер и за да важи гаранцията трябаше да им платя 3 по 30 лв. Още на втората година се преебаха моторчетата които задвижват подвижните щори. Две смениха а другите две още не са .Ще ги изчакам още малко , до октомври е гаранцията .
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #33
        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

        Темата отиде в друга посока, но да Ви върна пак на хладилника и изискванията и по-специално на енергийния клас(консумация на електричество).
        А за гаранционните условия, всеки има глава на раменете си. Четете предварително и не позволявайте да ви будалкат.

        Коментар


        • #34
          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          А защото отричаш или по-скоро не си фен на но фрост системата. Ползвал ли си такава система и с как намираш разликата? Аз веднага мога да напиша защо я предпочитам, имам и такъв и такъв хладилник, но искам да прочета твоето мнение.
          Значи първо не отричам категорично но фрост системата! Нямам и не съм имал хладилник с но фрост така че няма как да съм фен или антифен. Обаче като говорихме за предимства и недостатъци, единственното предимство, което изтъкнаха на но фроста е че не замръзвал (не се налагало размразяване). Ми хубаво де ама се оказа че и моя не замръзва без да е но фрост! А като недостатъци на но фроста ми изтъкнаха по високата цена (за една и съща марка и размер) и бързото изсушаване на продуктите ако не са сложени в специални кутии. Дотука 2:0 за недостатъците спрямо предимствата!
          Някакво предимство на но фроста изтървал ли съм (незамръзването вече изясних че не го броя)?
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #35
            Re: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

            +1 за Горение. Преди 8 години обзаведох кухнята накуп с хладилник, пералня, печка с керамичен плот и абсорбатор. За това време:

            Хладилника ( с 2 компресора и цифрово управление ) работи безупречно, вратите не са увиснали, уплътненията са в идеално състояние, няма проблем с обледеняване.
            Пералнята ( 1200 оборота ): смених двата лагера на барабана превантивно преди една година ( вътрешния имаше лек луфт ).
            Печката: никакви проблеми.
            Абсорбатора: работи денонощно ( само в кухнята се пуши ), няма изгледи да разбие скоро втулките.

            Преди два месеца си поръчах от сервиза на Горение:
            - семеринг за барабана и уплътненията на 'цедката' за пералнята ( да си имам, ~10лв семеринга, ~6лв уплътненията )
            - 6-те копчета на печката ( жената успя да изтрие всички надписи с някакъв препарат, ~30лв )
            - пластмасовата дръжка за вратата на хладилника ( жената някакси успя да я счупи, ~15лв ).

            Пристигнаха за една седмица, нямаше никакви проблеми от типа "ама това е много старо, вече няма части и т.н.", само се наложи да си изровя гаранционните карти за да видя точните модели.
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • #36
              От: Re: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

              Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение

              Хладилника ( с 2 компресора и цифрово управление ) работи безупречно, вратите не са увиснали, уплътненията са в идеално състояние, няма проблем с обледеняване.
              Би ли погледнал с какъв фреон е?
              Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

              Коментар


              • #37
                Re: От: Re: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                Би ли погледнал с какъв фреон е?
                На табелката пише: "R 600a 0.0220 / 0.0380 kg".
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                Suzuki Grand Vitara 1.6
                LZ1ZPM

                Коментар


                • #38
                  От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                  четох, четох, накрая взех този, който ми хареса на външен........... т.е. вътрешен вид, утре ще го доставят.
                  HOTPOINT ARISTON NMTP 1922, имат промоция в момента -3+ 2 години допълнителна гаранция,
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                    Аз взех Бош А++ Инокс и то защото само на него му се вадят чекмеджетата при врата отворена на 90 градуса. Изключително тих е.
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                      Аз взех Бош А++ Инокс и то защото само на него му се вадят чекмеджетата при врата отворена на 90 градуса. Изключително тих е.
                      да, оказва се че практичността е водеща, а за това всеки си има собствени разбирания...... ние сме много хора, пазаруваме седмично и често се налага 2-3 тенджери и тави да стоят в хладилника......... отделно доста пресни плодове, зеленчуци..... и при положение, че не искаме с долен фризер /излишно ни е голям и е с непрактични чекмеджета/, да е нофрост и да има отделение за фреш зеленчуци, като сложиш и бюджета и избора стана лесен.

                      освен тези задължителни изисквания, само гледах да е А+ и възможно най=голяма гаранция.........нито го знам с колко компресора е например, нито ме интересува
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                        Реших да поразбутам тази стара тема, за да не правя нова. Та в момента се оглеждам за хладилник, основно защото искам малко по-голямо пространство за съхранение на зеленчуци, по-голяма камера и не на последно място - по-ниска консумация на енергия. Бюджета съм заковал на 600 лв, и не ми се иска да давам повече, защото после само ще ме е яд като се развали... Оглеждам се за хладилници с транспортни дефекти (не искам втора ръка), като гаранцията не е чак толкова водеща, но не е зле да я има.
                        Бях се спрял на няколко модела на Gorenje и AEG, но в един от техничарските форуми ми казаха, че не били надеждни вече и двете марки и ми препоръчаха LG. Не ми трябва да има компютри из вътре и най-вече ме интересува да е надежден и икономичен. No frost-а евентуално мога и да прежаля, но ми се иска да има системата за съхранение на зеленчуци (една допълнителна кутия над долните две, която запазва за по-дълго време).

                        Сещате ли се за други магазини за техника с транспортни дефекти, освен посочения по-горе и този на Христо Ботев?
                        Александър

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Не ми трябва да има компютри из вътре...
                          Те това в днешно време е малко трудничко.

                          Позагледай BOSCH. Нямам грижи вече сигурно 10 години. Нищо че е с компютър. Клас А+ или АА беше (и още е де ), уж правен в Германия. Просто си работи.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                            Аз имам ЛГ и Бош, никакви проблеми с години.
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                              Лошото е, че и двете марки в този ценови клас нямат отделението за съхранение на зарзавати, ама дали ми трябва то е друг въпрос... Ако някой е открил някаква друга надеждна марка, моля да сподели. Аз се за ислям за Zanussi, Ariston но не знам на какво ниво са италианските марки в момента и не ми се рискува.
                              Александър

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                                AEG Santo Голям и широк даже красив -- бегай далече.
                                Липхер също -- има форум с 2000 мнения колко са кофти.

                                Аз може и да съм карък ама за 6 г сменям 2 хладилника, пука им се изпарителя вътре в корпуса и не се ремонтира. Сега си поправих АЕГ то при едни майстори на ботевградско шосе които изкупуват същите боклуци от европа и ги побългаряват много успешно. Продават ги практически нови (нови компресори и охлаждащи панели монтирани вътре в хладилника) за около 600 лв. На мене ремонта ми струваше 300 лв щото ме съжалиха, бях си го дочупил в буса, даже го и боксирах говедото. АЕГ то се развали на 2 г и 4 месеца....

                                LG са ОК, Miele са супер ама са много пара.

                                Един съвет -- като си харесаш хладилника напиши в гоогле и чети оплаквания.

                                По - Скъпите хладилници не са по здрави, само са по лъскави

                                Това е от мен, малко се разгорещих ама това сваляне и качване до 7 етаж още ми е прясно, следващия път АЕГ то ще го уча да лети от балкона...
                                Т5
                                Crossrunner

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X