Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да не загинем при ПТП?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да не загинем при ПТП?

    За сега ДА ЧУКНА НА ДЪРВО няма сериозни произшествия, дай боже и занапред да е така, но искам да ви разкажа за катастрофата на бащами преди десетина години.
    На детелина на главен път, Лада излиза срещу бащами, човека го е домързяло да мине под моста и да си излезе на пътя от където трябва, и удря челно бащами, който се е движел със 100-110 км/ч. Бащами е имал много малко време да реагира и почти не е имало спирачен път, за негов най-голям късмет при удара главата му отива на мястото за краката на дясната седалка, а краката високо горе. След удара педалите на колата, Лада Самара, се бяха качили на мястото на волана, а волана беше залепен за тавана.
    От тази случка искам да разберете, че не винаги колана спасява живота, защото ако баща ми е бил с колан щеше да е премазан.
    99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
    It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

    Коментар


    • #17
      До: Как да не загинем при ПТП?

      хей " не дърпайте дявола за опашката " универсални съвети няма - "на който каквото му е писано" - имам мното примери а това как човек пада от стол в къщи например и пораженията са като за след катастрофа и обратно

      моя племеник го блъсна наскоро кола - детто е било на колело - хвръкнало е във въздуха, превъртяло се е и паднало, а колелото до него слава богу пораженията са му почти никакви , равносилни на такива от падане от стол например

      Коментар


      • #18
        До: Как да не загинем при ПТП?

        Когато изпреварвам някой , там където е позволено и не съм в нарушение , и ако идиота почне да дава газ правя само едно-рязко завивам в дясно към него.Хич не ме интересува ще се ударим ли , ще го изхвърля ли от пътя и тн.Напълнило се е с олигофрени които дават газ като ги изпреварваш.Никва прошка за такива , да видите после как набиват спирачки и гледат тъпо.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #19
          До: Как да не загинем при ПТП?

          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
          Когато изпреварвам някой , там където е позволено и не съм в нарушение , и ако идиота почне да дава газ правя само едно-рязко завивам в дясно към него.Хич не ме интересува ще се ударим ли , ще го изхвърля ли от пътя и тн.Напълнило се е с олигофрени които дават газ като ги изпреварваш.Никва прошка за такива , да видите после как набиват спирачки и гледат тъпо.
          Не съм привърженик на тази агресия която казваш,че има идиоти има но погледни малко над нещата,по-спокоино, пътя не е мястото да си хабим нервите а да стигнем от точка А до точка Б и нищо повече,за какво са тези нерви и тн.,
          MG RACING

          Коментар


          • #20
            До: Как да не загинем при ПТП?

            Преди 3 години. Карам YAMAHA XJ 900. Летя си по МАГИСТРАЛАТА с около 200. Лято е, жега, каската... мястото й е в къщи на гардероба, а панталона и ботушите... за тях е топло.
            Карам си аз и пред фаровете виждам 4 знака (пътя в ремонт) и стрелки за престрояване. Ама с 200 трудно се престроява!!! Следващите няколко секунди минаха много бързо. Помня как свистяха гумите до удара в първият знак, после ми мина мисълта "да хвърля мотора" за да не ме затрупат 160 кила нагрято желязо.
            В последствие се оказа, че идеята е била БРИЛЯНТНА !! Мотора помел още 2 знака а аз съм се търкалял по "чистото" 72 метра. Е имах доста за позакърпване (маратонки, дънки, без каска), но нищо счупено. Дънките каправо бяха се стопили и станали 1 цяло с кожата на задника ми. "събуването" беше доста по болезнено. 11 шева на главата, ама твърда се оказа. След 3 часа изезнах от операционта и отидох да си подпиша АКТА. 1- Движение с превишена скорост. 2- Неупотреба на предпазна каска. 3- Нанесени имуществени щети на знаци за "временна организация на движението".
            Мотора.... за нищо не ставаше. Не съм ревностен християнин, но явно още не ми беше дошъл реда. Друго обяснение нямам.
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • #21
              До: Как да не загинем при ПТП?

              между горна оряховица и търново през арбанаси преди около 2 год. пускам си се надолу към търново (с 55, вярно ограничението е 40, но в случая няма голямо значение) на втория десен завой (ония по-острия ако някой се сеща) излиза кола - видях само че е бяла в моето платно ами аз леко със спирачките и покатерих скалата - двойно превъртане и се влачих няколко метра на лявата страна. страничното огледало си пръсна стъклото и гледах асвалта от 5 см. окачването - на връзка банани задното стъкло се пръсна в сервиза след 2 дена, както си стои.

              за мен си е добър изход (въпреки, че кат писаха мен виновен ) щото иначе си беше челен удар и двамата в дерето, а така за мен - скъсан паталон и колата с каско на ремонт за месец (служебна).

              оня си продължи като пич.
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #22
                До: Как да не загинем при ПТП?

                Аз също не съм привържаник на агресията въобще.Обаче погледни нещата така-ти изпреварвш , тоя до тебе дава яко газ да си избие комплексите , движите се един до друг , а в това време от завоя срещу тебе излиза тир.И кво правим?Заради един малоумник да се изтрепем цялото семейство ли ?
                Не си ме разбрал , не е до агресия , просто избирам по-малкото зло.
                Щото точно такава ситуация съм имал , изпреварвам , тоя дава газ , междувременно зад мене колите са доближили и не мога да се върна.
                Правата свършва и срещу мене излиза камаз натоварен с баластра.
                Имах два вариянта , или челен удар с камаза , или да ударя тоя кретен до мене.Сещаш се кое избрах , иначе сега нямаше да пиша тука.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #23
                  До: Как да не загинем при ПТП?

                  Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                  Конструкция от 60-те години.Май верно са за спиране от движение , тва при краш тест на който подлагат съвременните автомобили сигурно ще се разпадне на парчета.
                  Всъщност проблема е, че няма да се разпадне... А трябва, за да омекоти удъра и "изхвърли" всичко опасно за возещите се в копето надолу и на страни.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да не загинем при ПТП?

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Аз също не съм привържаник на агресията въобще.Обаче погледни нещата така-ти изпреварвш , тоя до тебе дава яко газ да си избие комплексите , движите се един до друг , а в това време от завоя срещу тебе излиза тир.И кво правим?Заради един малоумник да се изтрепем цялото семейство ли ?
                    Не си ме разбрал , не е до агресия , просто избирам по-малкото зло.
                    Щото точно такава ситуация съм имал , изпреварвам , тоя дава газ , междувременно зад мене колите са доближили и не мога да се върна.
                    Правата свършва и срещу мене излиза камаз натоварен с баластра.
                    Имах два вариянта , или челен удар с камаза , или да ударя тоя кретен до мене.Сещаш се кое избрах , иначе сега нямаше да пиша тука.
                    На мен ми се е случвало подобно, но с тази разлика, че и две коли, които се движеха зад мен също тръгнаха да изпреварват. И да скоча на спирачките дори не става, камо ли да се върна назад.Волана на нясно и това е.

                    Веднъж пък ми се наложи да избутам моторист комплексар в лявата канавка. Пътувам от Видин към Монтана. Дълги прави двулентов път. Карам с 90 - 100. Настига ме моторист и ме изпреварва на задна гума. После обаче забавя до около 30. Тръгвам да го изпреварвам от ляво и той се престроява в ляво, т.е. и двамата сме в насрещното. Връщам се веднага в дясно, той не, а продължава да кара с 30 в насрещното. Изпреварвам го плавно увеличавайки скороста от дясно. След това той вдига на задна гума, изпреварма и пак пред мен намалява на 30. На третия път просто като беше зад мен в лявата лента и се канеше да вдигне на задна гума, за да ме изпреварва врътнах волана леко на ляво. Първият път не разбра намека. Следващият го изтиках почти извън асвалта. Тогава вече разбара. Изпревари ме на две гуми и изчезна напред. С някои дебили наистина друго не помага и по-добре кратка агресия, отколоко да си играем на гоненица километри наред докато някой не отиде в моргата.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да не загинем при ПТП?

                      Да споделя и моя скромен опит - 20.02.2005, прибирам се от Банско. На Предела, няколко завоя преди влизане в село Градево. Карам BMW 325iX (фултайм 4x4). Права, спускане, задминавам Ауди, но човека е решил че се състезаваме защото и той натиска газта. Влизам в завоя с около 110, като нормално може да се вземе с не повече от 80. За да избегна удара в скалите хлъзвам колата, което намаля скоростта и се вписвам в завоя. Вече тръгвам да изправям колата и в този момент предните колела добиват сцепление и единственото което имах време да направя е да си помисля че трябва да пусна волана. Резултат - удар с около 80-90 км/ч в скала, под ъгъл 45 градуса, катереня няколко метра по скалата и падане обратно на пътя. Колата - тотална щета, аз се отървах със силната доза адреналин, синина на лявото рамо от колана, airbag в носа и два натъртени пръста от волана, който при удара направи оборот и нещо.
                      “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                      Walter Rohrl
                      GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да не загинем при ПТП?

                        Аз опит няма да споделям - ще споделя изводите които съм си направил от моите катастрофи (само сериозните челни удари са 5, другите да не ги броим)
                        1. Не трябва да се плашиш - трябва да мислиш хладнокръвно и до последния момент на катастрофата да се опитваш да я избегнеш.
                        2. Колан задължително - колкото и да си печен и силен не можеш да се удържиш за кормилото - пробвано е - при удар воланите много лесно деформират, а спортните буквално стават на осмица.
                        3. Много внимателно със спирачките - вярно е, че сега почти всички коли имат ABS, но използването на спирачките за избягване от катастрофа (особено с по-голяма скорост) водят почти винаги до случването и - катастрофа се предотвратява с газ и волан, а не със спирачка.
                        4. По-голяма кола - по-безопасно - катастрофирал съм с различни коли и мога да кажа, че големината определено има значение - при последната ми по-голяма катастрофа - един льольо даваше заден на същия арбанашки завой коментиран по-горе - с ремарке без задни светлини - при удара шиша на ремаркето отвори колата му отзад, като консервна кутия и влезе целия вътре в купето, а джипа имаше счупено само едно стъкло на фар - аз почти не усетих удара, а ударената отпред кола ставаше само за части и вторични суровини
                        5. Като виждате, че няма вече как да я избегнете (катастрофата) - подгответе се за нея - стегнете се и с хванете здраво за волана и се натиснете плътно към седалката.
                        Винаги има катастрофи за които да не важат тези мои съждения, но при челните удари в общи линии - това е.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #27
                          До: Как да не загинем при ПТП?

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          Аз опит няма да споделям - ще споделя изводите които съм си направил от моите катастрофи (само сериозните челни удари са 5, другите да не ги броим)
                          Хубави изводи, но си пропуснал да си направиш основния - промени си стила на каране! 5 челни удъра и останалите да не ги броим не мислиш ли, че излизат извън рамките на случайноста?
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Как да не загинем при ПТП?

                            Преди 5г. карам по Тракия посока Пловдив едно интеграле. Няколко километра след тунела пукам задна дясна гума, вследствие на което задницата почна да танцува лекичко, но колата беше общо взето управляема. Прибирайки се в аварийната лента, която се оказа невидимо заледена, колата се завъртя и се качи на една мантинела, чиито край беше забит в земята. Последва обръщане с доста висока скорост, премятане и приземяване по гуми в едно дере....
                            Тогавашната ми приятелка беше с колан и нямаше и драскотина, а аз го бях откопчал малко преди това за да си сваля якето.. Това ми спаси живота. Таванът от моята страна беше смазал облегалката, където би трябвало да бъде главата ми. Последствията бяха синина и разцепена вежда.
                            Просто излязохме от колата,огледах за течове на горививо и откачих акумулатора. Двигателят дори не беше угаснал при премятането.

                            Друг път с Трупъра попилях една жигула пълна с мангали, които изскочиха от един черен път без каквито и да е светлини. ... Свита броня на Трупъра, жигула с отворени навътре врати и бягащи цигани. Скоростта ми след задействане на спирачките е била не повече от 25км/ч.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              До: Как да не загинем при ПТП?

                              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                              Аз опит няма да споделям - ще споделя изводите които съм си направил от моите катастрофи (само сериозните челни удари са 5, другите да не ги броим)
                              Kолега не се обиждай ама на теб трябва да ти вземат книжката!
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #30
                                До: Как да не загинем при ПТП?

                                Вместо да му "взимате книжката", вслушайте се в съветите му - особено този за спирачките. При катастрофи, винаги гледат "спирачен път", а това, в 90% от случайте не е най-правилното решение! Затова се казва, че автомобил се "кара с глава"...
                                chris_vicom - +1
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X