Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални дюшеци и шалтета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спални дюшеци и шалтета

    Под шалте разбирам такова от пенопласт, което не се надува. На самонадувният дюшек не му викам шалте. Те самонадувните са две дебелини 3 см и 5 см. Тези по-тънките обаче, от 3 см са почти, като шалте и пазят горе долу толкова, колкото обикновенно дебело шалте от пенопласт. 5 см вече дебел дюшек е далече по-добре. Комбиниран с обикновенно шалте такъв дюшек е много комфортен. Шалтето при това положение хем го пази от спукване, хем изолира допълнително от студа на земята. Има едни тънички шалтета от пенопласт дебели само, около 5 милиметра, които от едната страна покрити с алуминиево фолио. Те се сгъват като вестник, а не се навиват на руло. Заемат много малко място, леки са и са идеални за постилане под самонадуващ се дюшек.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #32
      От: Спални дюшеци и шалтета

      Аз повече съм спал на надуваем матрак,но откакто открих самонадувни,можете да ме хванете и ме поразкарате.
      Самонадувния,каква термоизолация прави и какъв сън ми прави,немоа да ги сравнявам въобще.
      Гледам да не е по дебел от 3 см.,широк от 5,и дълъг от 180, за по лесно сгъване,а мекота на 3 см.,напълно ми допада.
      Имам и самонадувна възглавница на Ванго,просто е удоволствие да се спи на нея.
      Димитър Анастасов
      d.anactacov@gmail.com

      Коментар


      • #33
        От: Спални дюшеци и шалтета

        Викаш Митак 3 см дебели самонадувни те устройват. И мен ме устройваше само пенопластът, но на по-млади години... Щото съм 54-ти набор...
        Днес си направих и гражданската за тази година на мотора, че нещо го карах нелегално през 2015 до сега. Вече съм законен за тази година...
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #34
          От: Спални дюшеци и шалтета

          И аз спя на 3 см самонадувно, а по принцип ме болят кокалите като лежа на твърдо. Въпреки това ми е екстра, мекичко ми е. Зависи колко го донадуеш, ако го оставя с въздуха, който само е поело опирам в земята. Вкарвам му още малко и става перфектно. На 5 см сигурно ще е по-добре, но те са и по-обемни....
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #35
            От: Спални дюшеци и шалтета

            Във упътването за употреба на самонадувни,изрично е записано да не се надува със уста,за да не попадне влага,която прецаква мембраната,но и аз си помагам понякога.
            Другото предимство според мене е, че използвам задължително палатка тип иглу(купол),заради самоподдържащата конструкция,и никога не нося или използвам колчета,и възможно най малка по разбираеми причини.Та като надуя тоя ми 10-15см.Интекс,и подложа възглавница,главата ми,ща неща иска да разкъса палатката,а ако има и конденз става много, много неприятно.
            Димитър Анастасов
            d.anactacov@gmail.com

            Коментар


            • #36
              От: Спални дюшеци и шалтета

              Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
              Илко,Интекса ми ясен и аз имам няколко захвърлени в мазето.Тези, моите са други със текстилно покритие отвън,
              И моите са с текстилно покритие,на места вече се рони и мисля скоро да пробвам да им перна по някоя лепенка да видим ще държи ли
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X