Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални дюшеци и шалтета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спални дюшеци и шалтета

    Дано не бъркам но си нямаме такава тема.

    Основната причина да я започна е че търся надуваем дюшек на три секции (възглавница, средна и долна). Материала е комбинация от гума и текстил. Има възможност като се сгъне да стане на кресло. По старите от вас ги помнят като дюшек "барум".
    Последно съм купувал от ПР@КТИКЕР, но сега няма.
    Ако някой има инфо къде мога да си намеря ще съм благодарен.

    Иначе вече 10-години ги ползвам и съм много доволен по много критерии. Основен недостатък е теглото му и лошия мирис на използвани авт. гуми който се загубва поне след един сезон.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

  • #2
    От: Спални дюшеци и шалтета

    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
    Дано не бъркам но си нямаме такава тема.

    Основната причина да я започна е че търся надуваем дюшек на три секции (възглавница, средна и долна). Материала е комбинация от гума и текстил. Има възможност като се сгъне да стане на кресло. По старите от вас ги помнят като дюшек "барум".
    Последно съм купувал от ПР@КТИКЕР, но сега няма.
    Ако някой има инфо къде мога да си намеря ще съм благодарен.

    Иначе вече 10-години ги ползвам и съм много доволен по много критерии. Основен недостатък е теглото му и лошия мирис на използвани авт. гуми който се загубва поне след един сезон.
    Отдавна ги няма.И аз търся. За сега се спасявам с едни найлонови от две части. Ама не е това.

    Коментар


    • #3
      От: Спални дюшеци и шалтета

      По миналата година ги видях в магазин в Несебър ,цената беше 20 и нещо лв.

      Коментар


      • #4
        От: Спални дюшеци и шалтета

        Гледах ги миналата година в някакъв магазин, 100% са китайски вече. Не си купих, защото беше невероятно тежък.
        Ако се сетя за магазина, ще пиша.

        Коментар


        • #5
          От: Спални дюшеци и шалтета

          Определено вече са 100% изток, то от там е и лошата миризма. Последно си вземах на цена около 24-26лв.
          Както казах и аз найстина е тежък, не е чак фатално тежък а и се згъва сравнително добре.

          От давна се замислям да ги подменя със самонадувни, но те са по-тесни и по-къси. нямат обособена възглавница (не е болка за умиране, багаж дал господ) и ако се пробие някъде целия е аут. Сгъва се само като се навие на руло. Това са факторите които ме карат да се въздържам от покупка. Тези впеатления са само на теоретична база.

          Другите които ги продават и са вече много масови са прекалено дебели и ако се наложи да го напомпя с уста, може и да спя на него
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #6
            От: Спални дюшеци и шалтета

            Аз ползвам 5см самонадуваем на Vango. 2метра на 70 см с малка възглавница в края.Доволен съм.
            В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

            Коментар


            • #7
              От: Спални дюшеци и шалтета

              Първоначално публикуван от братчеда Преглед на мнение
              Аз ползвам 5см самонадуваем на Vango. 2метра на 70 см с малка възглавница в края.Доволен съм.
              +1 Чак не ми се вярваше , че толкова комфортно може да се спи в палатка. От месец и нещо съм със същия и нямам търпение да го ползвам все по- често . Само дето е малко - по тежък и обемен от обикновените шалтета(ама не е фатално изобщо). Като чета обаче , целта на колегата е да може да ползва дюшека и за шезлонг, и за къпане , ама пълно щастие няма-всичко е въпрос на компромис някакъв. Този дюшек ще дойде тежък за мотор , но незаменим , ако си на 4 колела.

              Коментар


              • #8
                От: Спални дюшеци и шалтета

                Миналата неделя видях в "Практикер".По спомен цената беше около 50 кинта.

                Коментар


                • #9
                  От: Спални дюшеци и шалтета

                  Първоначално публикуван от KRISTO-SVISHTOV Преглед на мнение
                  Миналата неделя видях в "Практикер".По спомен цената беше около 50 кинта.
                  Тази минах през този във В.Търново и нямаше!

                  При старите мога да си позволя свободно сгъване, накрая става като голям тел. указател и толкова тежък (около 3+кг.), т.е. мога да го пъхна в куфар. При Self Inflating 73 x 20.5см си е доста.
                  2011
                  Laminated open-cell foam insulation - 75D non slip polyester/PVC top and base
                  Single
                  198 x 63 x 5
                  5 cm
                  73 x 20.5
                  1.995 / 2.065 with Stuffsack
                  Yes
                  Yes
                  Последно редактирано от fozy; 25-06-12, 09:25. Причина: правопис
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спални дюшеци и шалтета

                    В джъмбо а и на други места има тънки на Интекс, побират въздух колкото барумките и са горе-долу толкова големи на размери. И два пъти по-леки. 15лв.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спални дюшеци и шалтета

                      На мен ми писна да се занимавам с надуваеми дюшеци и се изръсих за ей тва:


                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic1625.jpg
Прегледи:1
Размер:8.1 КБ
ID:5386560

                      Мога да кажа само: РАЗКОШ

                      Модела е: Adventure DLX XL 7.5 cm

                      Дължина - 198см
                      ширина -63см
                      дебелина - 7,5 см
                      размери сгъната - 64/24,5см
                      тегло - 2 680 g
                      цвят – резеда

                      Идва с калъф и ремонтен комлект.
                      Калин - О88 б579I9I
                      Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спални дюшеци и шалтета

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        В джъмбо а и на други места има тънки на Интекс, побират въздух колкото барумките и са горе-долу толкова големи на размери. И два пъти по-леки. 15лв.
                        За мен дюшеците на Интекс са много некачествени от гледна точка на това,че се пукат много лесно.Последния издържа само два риболова,при положение,че му носех и постелка за отдолу.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спални дюшеци и шалтета

                          та...
                          смаонадувните имат версия която се прегъва на две и в сгънато състояние той е:
                          Material 190T polyester, PVC, sponge
                          Connectable Yes
                          After Inflating Size 72.44" x 23.23" x 0.98" / 184 x 59 x 2.5cm
                          Before Inflating Thickness 0.2" / 0.5cm
                          Packaging Sack Size 16.34" x 12.6" / 41.5 x 32cm
                          Weight 35.9oz / 1018g
                          Тук имам някой резерви, продиктувани от факта че не съм ползвал. Размера им сгънати не е очароващо малък.
                          Цени, грубо от 40лв нагоре.



                          INTEX- в БГ се намират в най-голяма гама. Интерес представляваха единичните. Има някой артиколи на които е отбелязано изрично че са за къмпинг, но аз не откривам разлика. Има и такива с вградена крачна-помпа, но размерите им стават недопустимо големи и тежки.
                          Недостатъците им са че са високи и обемисти и ваденето или вкарването им в платката става трудно. Основния проблем е дюзата за надуване, 100% за помпа.
                          Цени, грубо около 20лв.

                          Това което търсех аз. Все още за мен е фаворит. Направих проба и го притеглих. Кантара отчете малко над 2кг. От приложените снимки може да видите големината на един и съответно два сгънати. Имайте предвид че като се по-притиснат се смаляват още.
                          Цени, грубо около 30лв.

                          черната стрелка
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mattress1.jpg
Прегледи:2
Размер:159.9 КБ
ID:5390561

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mattress3.jpg
Прегледи:2
Размер:170.6 КБ
ID:5390562

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mattress4.jpg
Прегледи:2
Размер:124.4 КБ
ID:5390563

                          И да не забравям:
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спални дюшеци и шалтета

                            Събрал съм,вече три самонадувни матрака през годините.Много са ми удобни при пътувания,но всеки сезон се пускат и догодина нов.Последният ми е на Jack wolfskin,и забелязах,че във кашона с който го купих има тубичка лепило и резервна капачка за вентила(без упътване).
                            Та въпроса ми е,някой знае ли дали се лепят(и как),тези душеци или пак нов.
                            Димитър Анастасов
                            d.anactacov@gmail.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спални дюшеци и шалтета

                              Лепят се. А нямаш ли и лепенки в комплекта? Но имай предвид освен лепилото, трябва да подбереш и подходяща лепенка.
                              Така де, щом имаш лепило в комплекта те са ти го избрали.
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X