Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спални дюшеци и шалтета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спални дюшеци и шалтета

    Аз съм лепил надуваем матрак на Intex след като в палаткат влезе котка и... сещате се... още и има зъб на та гад
    Та... Опит 1 - Авто-гумаджия в Турция го залепи с "професионални" средства... Издържа 1 седмица. Не пестеше материал и старание човека, още повече, че видимо цъфтеше задето сме му отишли в дюкяна (беше някакво много забито място), та нямам съмнения в него, по-скоро лепилото се оказа неподходящо.
    После...
    Опит 2 - залепих го сам с лепенка и лепило от магазин за велосипеди. Всъщност 3 лепенки понеже имаше 3 дупки (споменах ли че още я мразя тая котка... ). Държи вече 6-та година. Други инциденти не съм имал.
    Иии в тая връзка да ме прощавате, но Intex са си много здрави дюшеци предвид споменатия срок на експлоатация и факта, че имам два такива (голям и малък), които ползвам по няколко пъти в година (или пине бяха здрави преди 7 години, когато ги купувах моите).
    Леполото за велосипедни гуми беше някакво полско или чешко. Намазваш двете страни, изчакваш почти да изсъхне слепваш със силно притискане и търкаш с обратното на отвертка да позгрее. Все пак не прекалявайте с търкането и по-внимателно, че материята е по-деликатна.
    Последно редактирано от Ilarioncho; 08-02-15, 07:27.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • #17
      От: Спални дюшеци и шалтета

      Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
      Аз съм лепил надуваем матрак на Intex след като в палаткат влезе котка и... сещате се... още и има зъб на та гад
      Та... Опит 1 - Авто-гумаджия в Турция го залепи с "професионални" средства... Издържа 1 седмица. Не пестеше материал и старание човека, още повече, че видимо цъфтеше задето сме му отишли в дюкяна (беше някакво много забито място), та нямам съмнения в него, по-скоро лепилото се оказа неподходящо.
      После...
      Опит 2 - залепих го сам с лепенка и лепило от магазин за велосипеди. Всъщност 3 лепенки понеже имаше 3 дупки (споменах ли че още я мразя тая котка... ). Държи вече 6-та година. Други инциденти не съм имал.
      Иии в тая връзка да ме прощавате, но Intex са си много здрави дюшеци предвид споменатия срок на експлоатация и факта, че имам два такива (голям и малък), които ползвам по няколко пъти в година (или пине бяха здрави преди 7 години, когато ги купувах моите).
      Леполото за велосипедни гуми беше някакво полско или чешко. Намазваш двете страни, изчакваш почти да изсъхне слепваш със силно притискане и търкаш с обратното на отвертка да позгрее. Все пак не прекалявайте с търкането и по-внимателно, че материята е по-деликатна.
      Илко,Интекса ми ясен и аз имам няколко захвърлени в мазето.Тези, моите са други със текстилно покритие отвън,а вътре някаква система сама да си взима въздух,като се развие клапана.според мен неможе да е така просто.
      Димитър Анастасов
      d.anactacov@gmail.com

      Коментар


      • #18
        От: Спални дюшеци и шалтета

        Питоне, до някъде е различно, но все пак ти няма да лепиш "пяната" вътре. Ще се лепи повърхностно, а там нещта би трябвало да са подобни. Според мен си струва да се пробва. Едно вело-лепило с лепенки в 2 лв. и ще ти отмеме 30мин. с търсенето на дупката.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #19
          От: Спални дюшеци и шалтета

          От Поло си бях купил надувно единично шалте с вградена крачна помпа.
          Изкара една година и започна да изпуска. Не се пука, а изпуска през материята, там където е оригиналната заварка.
          Това се случи, защото торбичката му е много малка и за да се прибере, трябва да се сгъне много добре. А хубавото е, че заема много малко място сгънат.
          Отгоре е с мъхеста материя.
          Купих си лепенки и лепило за ПВЦ изделия от Интекс, под 2лв са. Намазах основата, изчаках да изсъхне. Намазах пак основата и лепенката, сложих и оставих за 12ч без надуване. С тези лепенки успешно лепя всичките си дюшеци и шалтета, както и 4 метровата ми лодка.
          Преди това почиствам със спирт.

          Коментар


          • #20
            От: Спални дюшеци и шалтета

            Още по-добре, че вече има лепило+лепенки от Intex (Благодря, Иване!).
            За протокола, аз също лепих върху мъхестата част и потвърждавам, че работи. Намазах малко по-широко от лепенката за да "импрегнира" добре.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #21
              От: Спални дюшеци и шалтета

              И моят е еднокамерен, надуваем Intex, но до сега не съм имал проблеми с него. Ползвам помпа тип прахусмукачка на същата марка 12v.
              Колега Ivan_ j, от къде си купил лепилото и лепенките, че ......не се знае. Може да потрябват. Мислех да купувам такъв комплект от Tashev.bg, но щом има други.

              Коментар


              • #22
                От: Спални дюшеци и шалтета

                От склад за детски играчки, които продават Интекс.
                Днес в магазин за детски играчки Рая гледах същите лепенки на Бестуей.

                Коментар


                • #23
                  От: Спални дюшеци и шалтета

                  Тук таме по магазините за къмпинг и туристическа екипировка срещам полиуретаново лепило за ремонт на скъсани палатки, лепени шевове и прочее водоустойчиви екипировки. Може би това е правилното лепило. Иначе със самонадувните шалтета на ванго си върви тубичка с лепило и парче плат - същия от който е направено шалтето. Ма не ми с е налагало да ги използвам - 4 години вече търкалям такова шалте и не се предава гадта мръсна! И това при положение че нито съм от най-снажните нито от най-внимателните.
                  Калин - О88 б579I9I
                  Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спални дюшеци и шалтета

                    Замислих се как стои еденичният, надуваем дюшек INTEX, който ползвам спрямо самонадувните шалтета в смисъл на размери и тегло. Ей сега седнах и го премерих.

                    Размери надут: 70 x 200 x 15 cm
                    Размери сгънат: 25 x 25 x 8 cm
                    Тегло: 2.1 kg


                    При минималистичен подход към багажа, дюшека може да се надуе от сам човек, за около 6-7 минути, без да се хипервентилира.


                    Обичащите "на работата лекото и на хляба мекото" (като мен ), които не се притесняват чак толкова за багажа, могат да добавят помпа INTEX работеща на aкумулаторни батерии или на 12V. Помпата на практика е доста компактна, а е уникална благина. Капацитета на батерията и е напълно достатъчен за едно пътуване от 1 седмица с двата уйкенда, а помпата и най-вече батерията е на 7 години.

                    Размери: 10 x 10 x 10 cm (в действителност дори малко по-малка, понеже е кръгла)
                    Тегло: 0.6 kg
                    Капацитет на батерията: достатъчен за 8-10 надувания на душека
                    (ако се изпуска без помпа).

                    При така поставентие факти смятам, че преминаването от единичен, самонадувен дючек към самонадувно шалте е неоправдано и по-неефективно от гледна точка на обем и тегло. При нужда от носене на две самонадувно шалтета предимството на конфигурацията надуваем дюшек + помпа се увеличават, понеже помпата е само една, а се спестява обем от двата дюшека срямо двете самонадувни шалтета. Комфорта не мога да коментирам, понеже никога не съм спал на самонадувно шалте, но към дюшека нямам никакви забележки. Не вярвам самонадувното шалте да е мнго по-добре ако въобще е по-добре. Ще се радвам някой спал на самонадувно шалте и на дюшек да сподели впечатления.
                    Последно редактирано от Ilarioncho; 15-02-15, 19:35. Причина: уточнено става въпрос за самонадувно шалте
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спални дюшеци и шалтета

                      Ползвам надуваем дюшек с акумолатор. Не може изобщо да става сравнение с шалтето! Чувствам се като в 5-звезден хотел!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спални дюшеци и шалтета

                        Първоначално публикуван от Karl Преглед на мнение
                        Ползвам надуваем дюшек с акумолатор. Не може изобщо да става сравнение с шалтето! Чувствам се като в 5-звезден хотел!
                        Абсолютно точно казано! Дълги години съм спал на палатки със шалтета по ливади, гори, планини, камънаци и даже ледници до 6000 м нмв... От няколко години минах на самонадувен дюшек 5 см дебел. Въпреки, че се води самонадувен трябва малко да му се помогне с устата за да е по-добре надут. Комфорта е несравнимо по-добър от всякакви шалтета. Малко е по-тежък от шалтето, но спаднат, навит на руло и прибран заема същото място. Това, че е по-тежък не е толкова от значение, все пак тук не го нося аз на гръб, а мотора.
                        Не съм ползвал никога за спане в палатка дюшеци дебели по 10-12 см от тези, с които се плува във вода. Може би ще е по-комфортно с тях, а може би не, защото те са с разни форми на "салами". Там вече надуването ще е доста по-сериозно, а възможността за пукане по-голяма, но пък спаднати те заемат по-малко място от шалте.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спални дюшеци и шалтета

                          ВладиЧ, горе сравнявам самонадувно шалте, такова на което трябва малко да му помогнеш с уста(има снимки по-горе в темата) и надуваем дюшек. От поста ти ми се струва, че сравняваш обиновено шалте (пяна) със самонадувно такова и самонадувното е много по-комфортно. Надявам се да съм разбрал правилно. Моля те уточни.

                          Karl, ти какво шалте сравняваш с надуваемия дюшек, самонадувно или пяна?

                          Друг някой с опит на самонадувно шалте и дюшек?
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спални дюшеци и шалтета

                            Е па нека и азе да кажа!
                            Имам двоен надувен с помпи, ръчна и на 12в. Имам и самонадувни, два единични. Всеки вид си има недостатъци, ама главния на надувния е, че държи студено. по-миналото лято на "Беглика" първата нощ ни измръзнаха кокалите, сетне сложих връз него един козяк та се оправиха нещата.
                            ...а и като мръднеш тоя до тебе и той мърда или подскача...то зависи как мърдаш де!
                            Та аз съм за самонадувните.
                            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спални дюшеци и шалтета

                              Хайде и аз да дам моите 5 ст. Ползвам от 3-4 години самонадуваемо шалте на Ванго с размер 180 на 52(май) на 5 см.
                              След самонадуването се донадува с уста с 3-4 дроба и толкова. След като спадне и се навие е с размери на нормално шалте от пяна, тежи кило и половина някъде.
                              Винаги съм го комбинирал с обикновено шалте, което постилам под него за екстра изолация и комфорт. Аз не съм много придирчив и ми е удобно, всяко лято откарвам
                              по 7-10 дни в Алпите само на палатка и досега винаги съм се наспивал добре и съм бил отпочинал на сутринта. Със сигурност един надувам дюшек с дебелина 15 см. ще е
                              по-удобен и комфортен, пък и явно размерът е горе-долу същият, що се отнася за обем и товаране върху мотора. Лично на мене ми е удобна схемата с двете шалтета, тъй
                              като обикновеното си го изкарвам извън палатката да лежа на тревата или да закусквам отгоре или нещо такова, после само го пъхам под надуваемото и съм готов.
                              Единственото, за което съжалявам малко е, че не си купих самонадуваемото с размер 190 / 60 / 5, защото ако е много студено и стърчиш от шалтето се усеща хлад от земята.
                              Човекът е човек, когато е на път...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спални дюшеци и шалтета

                                Един от най-добрите справочници за шалтетата,много полезно четиво.
                                http://www.kombrig.net/snar-isom.htm

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X