Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Брадви за цепене

    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Друг вариант е ти да го запалиш контролирано.
    Ако няма опит,по добре да не се хваща,ако има, сам ще се откаже................

    Коментар


    • От: Брадви за цепене

      Никога в котела не са се горили сурови дърва.Винаги на поне 1, а, че и на повече години.Просто умря тъста ми и през първата зима от което "коландрене" с въпросните салкъми на поне 6 лета, се появи катрана-креозота.Нямам обяснение........!!!Ставало от ниска температура на горене.

      Коментар


      • От: Брадви за цепене

        И недостатъчно кислород.

        Коментар


        • От: Брадви за цепене

          Разводнихме темата за брадвите, но това наистина се получава от недостатъчно кислород и ниска температура.
          При нас баща ми пали комина с вестници и така го прочиства, но има и едни кубчета за тази работа дето се продават и общо взето по същия начин палят тези наслоявания.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • От: Брадви за цепене

            Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
            Разводнихме темата за брадвите, но това наистина се получава от недостатъчно кислород и ниска температура.
            При нас баща ми пали комина с вестници и така го прочиства, но има и едни кубчета за тази работа дето се продават и общо взето по същия начин палят тези наслоявания.
            Става с нафталин, горелка, парцал с нафта и с какво ли още не.
            Но за да си горят дървата и да не се налага палене на комина, им трябва кислород. Не горят икономично, но и не се играе такъв филм с главно действащо лице комина.

            Коментар


            • От: Брадви за цепене

              Точно от ниска температура на горене се получава това и от недостатъчно кислород. Мнения за Фискарс Х27? Или да се "напъна" за най - големия модел на Грансфорс? Фискарса блазни като цена, а и композитните дръжки са доволно здрави.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Брадви за цепене

                Верно са много здрави,но кофти вибрация имат някои ,което отнема от силата на удара.Говоря за среден клас брадви с композитни или полимерни дръжки.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Брадви за цепене

                  Това ме притеснява и мен. Вярно, че няма да се ползва всекедневно, но използвайки х7 от няколко години, когато сека по - дебели дръвца и бухам повече време се усещат кофти вибрациите. Вярно си е малко брадве и при кастрене го няма този проблем. При големите модели, нямам идея как ще е. Дългият сап може да гаси вибрациите до известна степен. Инак цената блазни. Грансфорса е над 100лв по - скъп спрямо Х27.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Брадви за цепене

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Верно са много здрави,но кофти вибрация имат някои ,което отнема от силата на удара.Говоря за среден клас брадви с композитни или полимерни дръжки.
                    Какво общо има силата на удара с вибрациите след същия? И кои са тези брадви с композитни сапове?

                    Коментар


                    • От: Брадви за цепене

                      Ей такива. Де да ги знам какви са. Фибър комп, мибър комп. Ънбрейкъбъл и накрая:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12113-c28c7cee2562ef9a44129c99234b011b.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5812220
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Брадви за цепене

                        Формата на грансфорса нещо не ми вдъхва доверие, но може и да бъркам, не съм я пробвал.
                        Имам най голямата брадва чук на хускварна и съм много доволен, но си е тежка. Имам и фискарс х21 и с нея се цепи с лекота макар и да е по- къса.
                        Ако избора е между х27 и Грансфорс, аз бих взел х27. При правилна употреба не трябва да има удари в дръжката, а е и доста здрав фискарса, не знам как са успели да го счупят на горната снимка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160919_095031.jpg
Прегледи:1
Размер:300.0 КБ
ID:5812223
                        Последно редактирано от dancoo; 07-04-19, 18:31.

                        Коментар


                        • От: Брадви за цепене

                          Американците са способни на много деяния.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Брадви за цепене

                            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                            Американците са способни на много деяния.
                            Ръждивото острие и правите чукани ме правят леко скептичен относно достоверността на снимката. По-скоро е счупена нарочно, тази брадва не е работила. Има и друго - каквато и супер пластмаса да е, на слънце не издържа и старее скоростно.

                            Коментар


                            • От: Брадви за цепене

                              Ако си купя Х27, ще мога ли като се заклини дърво да го обръщам и да млатя? По нашите представителства на Хускварна, няма такива големи брадви. Иначе брадвата много прилича на големия модел на Ватерлинг, който се предлагаше в стейалайвшопа, но вече не предлагат на тази марка.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Брадви за цепене

                                Хм, относно катрана-креозота май му хванах цаката!
                                Мой приятел ми даде акъл как да стане. Горивната камера на котела, трябва да е топла иначе прави конденз!Т.е. при постъпване в нея на "студената вода" при първото завъртане на водата, трябва да се увеличат градусите на термостата на 50.Котела се нагорещява, но помпата не върти.А през това време горенето е активно- с отворени жалузи на котела и кюнеца.Чак когато достигне водата тия градуси, тогава повторно я завърта, а се притварят и жалузите!
                                Цял отоплителен сезон минах без миризми, без петна по комина и без течове на черна смрадлива течност-конденз.
                                Като си помисля, че щях да давам пари за нов комин, а работата била толкова проста!!!
                                А за брадвите за цепене- взех си една Хускварна за 150 лв 2,5 кг брадва-чук.Без аналог в практиката ми......Опира й се само чукана, който е най-отдолу на дървото, но често там има и камъни в дървото, които излизат впоследствие от котела заедно с пепелта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X