Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Брадви за цепене

    Ще си позволя да ти дам един съвет. Много време губиш (и енергия) с това пренасяне на всяко дърво до подложката. Когато е върху пръст нареждам дървата за цепене направо върху пръстта в пътечка през 20-30 см (между дървата). После ряз, ряз, ряз, ... и цялата пътечка я нацепвам за нула бройки. Плюс това, както каза IvanIvanovi, подложката ти отнема от пътя на ускорението на брадвата (от горна мъртва точка, до удара) и така при вложена една и съща енергия от теб, получаваш по-слаби удари.

    Коментар


    • #32
      От: Брадви за цепене

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      Ами височка идва, ама си нямаме предвидена някоя по-ниска. И наистина не е удобно, както за дръжката така и за тоя зад дръжката.
      дългите просто ги подпирай на пъня, няма нужда да ги закрепваш отгоре, а някои стават и за надлъжно цепене, само трябва да уцелиш къде да удариш втория път
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #33
        От: Брадви за цепене

        Мохер, дървото което те измъчи е от най-долната част на трупа, а там е доста жилаво, та затова. По-голямата дължина допълнително усложнява работата. Дълги дървета цепя с клин(кама му викаме у нашето село) и чук 5 кг. Ама откакто спрях да ги режа на циркуляр(купих си моторен трион) не ми се е налагало. Моите дърва ги режа по-къси, като за обикновена камина(нещо като 30 см), и с обикновената нашенска си брадва ги цепим без грижи.
        Като чета как хвалите тези специализирани брадви, ахаа и аз да се навия за една такава, ама като видях, че не са нищо особено-ще си карам със старите.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Брадви за цепене

          Благодарско за съветите
          Ами не съм капацитет в цепенето (офис-мишка демек ), иска си повече опит. Дървата не ги слагах долу, че е цимент и ще блъскам в него като мине през дървото. Вероятно една по-широка дъска ще свърши работа. То поради тая причина и реденето на повече цепеници (било в кръг или линия) не е изпълнимо.

          Колкото до брадвата, има осезаема разлика. Вчера даже си играх да позаточа тая старата, че да видя ка ще е като е приведена в малко по-добра форма. На кклипчето пробвах само на една-две цепеници, но иначе правих опити и с нея и с другата, просто да видя разликата. Като сякаш най-много и трудоемко е по скоро ваденето на заклинената брадва. И със старата доста от не големите трупчета ги свалям от първия път, ама като се оцели да заклини е зор за вадене. Другата не клини толкова, а и формата на клина също дава по-добър резултат.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #35
            От: Брадви за цепене

            Най-добре става като извикам една бригада мургави събратя и за един ден всичко е срязано, нацепено и прибрано. Това в кръга на майтапа. Иначе откакто комшията си направи цепачка, брадви не ми трябват. имам само една средна в джипката, и една нормална направена от местен ковач, от ресьор на камаЗ.

            Поздрави !

            Коментар


            • #36
              От: Брадви за цепене

              Гледах част от клипчето и съм на мнение, че брадвата не е нищо особено. Еле па за 70-те си лева
              Аз ги моите дърва ги цепя с възможно най-тежката брадва: Г-образна без бузи за цепене. А за по чворести екземпляри я дозабивам с 5 килограмов чук. Преди обръщах брадвата както е със заклинено дърво и я удрях в дръвника, но след 5 счупени дръжки за 3 години преустанових с тази практика.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #37
                От: Брадви за цепене

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Гледах част от клипчето и съм на мнение, че брадвата не е нищо особено. Еле па за 70-те си лева
                Аз ги моите дърва ги цепя с възможно най-тежката брадва: Г-образна без бузи за цепене. А за по чворести екземпляри я дозабивам с 5 килограмов чук. Преди обръщах брадвата както е със заклинено дърво и я удрях в дръвника, но след 5 счупени дръжки за 3 години преустанових с тази практика.
                Абе това с чука и аз го практикувах на няколко пъна и по-нагоре се вижда на снимките петата как се огънала (че може и да я е минавал с електрожена баща ми) Виж с някой дървен чук или нещо подходящо, предполагам няма да й навреди.

                Както и да е. Не агитирам никой в нищо, даже се радвам, че покрай клипчето се придобива малко по-ясна представа за възможностите й.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #38
                  От: Брадви за цепене

                  Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                  ...Ето няколко снимки на двете брадви



                  Това, което се вижда на снимките е, че брадвата (нормалната) е съвсем определено предназначена за сечене. "Вносната" ти брадва, обаче, е твърде малка.

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  ...универсални брадви няма...
                  Точно така. От там и проблемите (досегашните) на човека.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Брадви за цепене

                    Останали бяха няколко стволови пънчета, та днес ги довърши.
                    Спретнах още едно клипче, като тоя път ги слагах на подложки от сцепени вече дръвца, и съответо по-добра засилка има брадвата. И се възползвах от чуковидната й форма , друго си е като влезе чука в помощ.



                    п.п. стига толко съм ви занимавал с тая брадва.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Брадви за цепене

                      На телевизора гледам Лара Крофт, а теб на монитора.... Требе да и дадат на тая жена некой път 50 кубика дърва да ги нацепи....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Брадви за цепене

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        На телевизора гледам Лара Крофт, а теб на монитора.... Требе да и дадат на тая жена некой път 50 кубика дърва да ги нацепи....
                        После да прекопае доматите, да иззида 2 стени на външна тоалетна , да оправи мивката и докато прави салата и пържи картофи- да пълни печен пипер в буркани, докато спре пералнята.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #42
                          От: Брадви за цепене

                          Хубава тема и полезна.
                          Все се чудех и аз за тея брадви и само цената ме е спирала. Мисля, че е по добре с нея за цепене. А и така като гледах клипчетата се убеждавам. Лесно се вади, можеш да си блъскаш с чука по нея, спокойно. Старата нещо не е читава, като гледам от удряне как се е подбила отзад. Формата си и е баш за цепене, наще дървета, както каза и колега по горе, са твърди. За тях е такава брадва трябва.
                          Да не повтарям и аз, че ти е доста висока подложката и нямаш хубав ъгъл на удара, но ти си усетил разликата като си го свалил. Интересно ми е за дръжката, като не е защитена с ламарина като старата ти секира, какво и се е случило? МИсля, че е удачна покупка. Явно си на котле с дърва, що то ми се виждат бая дълги.
                          Пийте червено вино! Дава здраве.
                          А то ни трябва за да пием ракия!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Брадви за цепене

                            Ами дръжката на новата е някаква фибро-незнам си к'во (аз по начало исках дървена, ама продавачката каза, че нямали понеже тези повече ги взимали ), та нищо й няма на дръжката. Неудобно е че си вибрира и без ръкавици е неприятно.

                            Иначе сме с три котлета, като две от тях са по 50 киловата и си влизат дърва по 70-80см, ама понеже по принцип ги режат горе-долу метровки за товарене, та са прерязвани на две.
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Брадви за цепене

                              Интересна ми беше тая тема за брадвата ама пак не си купих де. Просто двама мургави пича нарезаха, нацепиха и подредиха 10 тте кубика дето си зимам за около 5 часа. Интересното е,че не повдигат нито една метровица от купа докато режат - направо нападат куповете с резачките ( на 30 см приблизително ги режа) и после не повдигат нито едно дърво за да го цепят, направо както си бяха на камари след рязането си ги млатат и цепят. Аз честно останах доста впечатлен... И са само 18-19 годишни. Ама тия са си в законния дърводобивен "бизнес" иначе. Направо не бих си и помислил да режа и цепя след тях. Цепеха все едно клечки за зъби... А и как ги подредиха накрая - акуратно и премислено. Ей има и работни и много можещи от тях. Стига да искат.... А си цепеха с Г образни брадви. По принцип казаха,че имат оплаквания само от дръжките - много тежки. Пробваха една моя вносна брадва с много добра дървена дръжка и казаха , че ако имат пари биха си взели вносни заради материала на дръжките. След мойте 10 кубика отидоха в съседи да режат и цепят.... Нямам думи. Старата поговорка - кой за кво е учил си важи. На мен щеше да ми отнеме минимум седмица всико това с каквато и да е модерна брадва...
                              висете отпуснато

                              Коментар


                              • #45
                                От: Брадви за цепене

                                аз от 10 години имам брадва за цепене ! Мисля ,че беше полска марка не помня . Струваше 60-65лв тогава ! Въпреки ,че беше най-лекия модел цепенето е песен ! за 2 дена след работа (от 17;30 до 20;30) си нарязвам и нацепвам сам 18-20 кубика !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF9015.JPG
Прегледи:1
Размер:97.7 КБ
ID:5420060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF9016.JPG
Прегледи:1
Размер:111.6 КБ
ID:5420061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF9017.JPG
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5420062
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от CJ_; 28-10-12, 19:06.
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X