Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Брадви за цепене

    https://chitanka.info/text/25005-dve-shtrykleta
    Ей тука Радичковия герой, казва за брадвите и за марките.
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • От: Брадви за цепене

      Благодаря на всички отговорили, аз се насочих към тези скъпи брадви, заради проблема че всеки сезон се чупят по 3 бройки от брадви купени от местанат железария за по 20-30 лв с класическата Г-образна форма, с незнайно какви дръжки.Те се ползват и от други хора и може би и това оказва влияние.Ще съм благодарен ако ме насочите към място или човек с качествен продукт, който да е доказан.

      Коментар


      • От: Брадви за цепене

        Всеки фирмен магазин на Хускврана, пишеш в нета и излизат. Ако си се спрял на брадва Хускварна де
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • От: Брадви за цепене

          Щом се ползва от много хора ,каквато и да е надали ще издържи много време.На обикновените правя по някоя дръжка на 2-3 сезона,заточване в началото на сезона и това е ,но си цепя само аз.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Брадви за цепене

            Ами аз на бахото дето е ... абе понеже темата е от моя милост, та видях че е от 2012г - още си е здрава дръжката, верно, че не е дървена ама всяка година по 50 кубика минават през нея
            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

            Коментар


            • От: Брадви за цепене

              Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
              Ами аз на бахото дето е ... абе понеже темата е от моя милост, та видях че е от 2012г - още си е здрава дръжката, верно, че не е дървена ама всяка година по 50 кубика минават през нея
              Ти направо обезсмисли всички професорски твърдения и научни трудове в раздела с тая найлонова дръжка.
              Впрочем аз също се улавям, че последните няколко години залагам на един евтин топмастер с жълточерна найлонка и острие с бузи за цепене. Ма съм аматьор - десетина кубика лакът дървета максимум на година.

              Коментар


              • От: Брадви за цепене

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Впрочем аз също се улавям, че последните няколко години залагам на един евтин топмастер с жълточерна найлонка и острие с бузи за цепене. Ма съм аматьор - десетина кубика лакът дървета максимум на година.
                И аз така......

                Коментар


                • От: Брадви за цепене

                  Бая мнения се изписаха, всеки защитава своята брадва, но колко от Вас са цепили с повече от един вид? Аз съм работил сериозно с традиционен български топор и след това минах на брадвата чук на Хускварна и смело твърдя, че разликата е от небето до земята.
                  Някъде по нагоре в темата бях предложил практическо сравнение с цепена. Т.е. да се съберем, мястото е избрано, района между Железница и село Плана, на двора на Сашо Айсрънъра, че е огромен, има дърва, и да почваме сравненията. Който е навит, да казва и да фиксираме един уикенд като се затопли.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • От: Брадви за цепене

                    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                    Бая мнения се изписаха, всеки защитава своята брадва, но колко от Вас са цепили с повече от един вид? Аз съм работил сериозно с традиционен български топор и след това минах на брадвата чук на Хускварна и смело твърдя, че разликата е от небето до земятa.

                    Отговарям веднага-цепя малки количества.но имам различни брадви за спорта.И е вярно ,че има сериозна разлика при цепене между нашенската брадва и тези които са с геометрия само за цепене. Заради мързела всичко, което се сетих съм опитвал. Затова по горе предложих ,ако може да си позволи="върха на пирамидата"
                    (в друга тема съм качвал снимки на конус за цепене,брадви, топори,преработена киркобрадва и даже любимите играчки от щил и макита. На последната нищо не се опира)

                    Коментар


                    • От: Брадви за цепене

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      И е вярно ,че има сериозна разлика при цепене между нашенската брадва и тези които са с геометрия само за цепене.
                      Някъде в началото на темата, се опитах да обърна внимание, че и "класическите/нашенските/г-образните" брадви имат вариант, специално за цепене. Такиве едни с "бузи" (в сечение като "конвекс" по аналогия с резилата на ножовете).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Брадви за цепене

                        Точно такава ползвах и аз, правена ми по поръчка от баш майстор ковач. Предложението за "меренето" на брадвите остава, чакам мераклии да се организираме.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Брадви за цепене

                          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                          Точно такава ползвах и аз, правена ми по поръчка от баш майстор ковач. Предложението за "меренето" на брадвите остава, чакам мераклии да се организираме.
                          Идеята е страхотна и ще има запознанство в "семинарната" част.
                          Дървата вероятно ще останат на втори план по "хранителни"и "еволюционни" причини .
                          Тези които са на разстояние до стотина километра без проблем могат да се включат ............

                          Коментар


                          • От: Брадви за цепене

                            Вече сме 4 мераклии, ще изчакаме малко снега и ще обявя дата.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Брадви за цепене

                              На мен ми идва в повече, ама бих могъл да изпратя на някой брадвата, ако я няма в асортимента за пробите
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар


                              • От: Брадви за цепене

                                Прясно отрязаните дърва се цепят лесно с каквато е да е брадва - каквото не се сцепи отива на казана за ракия . Омръзна ми да сменям дървени сапове и ползвам железни , проблем е , че не гасят удара , но има начин да се компенсира .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X