Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслояд...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Маслояд...

    Абе то това ясно ама... Май еврото 07 ги внасят кортеко или греша?
    Александър

    Коментар


    • #32
      От: Маслояд...

      Corteco,Elring,V.Reinz.Ако са 8 мм същите са на Фиат,Ситроен/Пежо и т.н 8х10.8-14.2.
      Гледай да са насипни.

      И не карай с руско масло.Поне не това което продават тук.

      Коментар


      • #33
        От: Маслояд...

        И първо провери в тех-ко дали имат,ако имат вземи от там, за предпочитане са пред еврото в смисъл такъв че продават по качествена стока. Успех !
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #34
          От: Маслояд...

          Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
          Corteco,Elring,V.Reinz.Ако са 8 мм същите са на Фиат,Ситроен/Пежо и т.н 8х10.8-14.2.
          Гледай да са насипни.

          И не карай с руско масло.Поне не това което продават тук.
          Ако може някой, който знае със сигурност да каже размера. Също така ме вълнува и размера на семеринга м/у двигателя и скоростната кутия.

          Руското масло ще бъде излято съвсем скоро. Завинаги.
          Александър

          Коментар


          • #35
            От: Маслояд...

            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
            Чичо, това не е вярно! Дали има масло по резбата или няма се започва от гумичките и ако не се оправи сегменти.
            Дали е вярно или не, колегата ще види като "го отвори". не ми се спори.
            Иначе за започването си прав, аз например започвам от цялостно измиване на автомобила. Отвън, подкалниците, отвътре и двигателя. Дава ефект.
            Просто два пъти не се включи перката навреме и колата загря до около 110 градуса, но за кратко.
            Коксували/запекли сегменти.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • #36
              От: Маслояд...

              Абе какво шашнахте човека бе? Гумички, сегменти, дъра-дъра. Да сипе някаква полусинтетика, ако ще българска (въпреки че Приста имат провинения към Форума) и да кара. То ще си каже, ако има още нещо за правене.

              110 градуса е нормална температура за този двигател. Някъде тогава се включват перките (ако ги управлява компютърът, което по принцип трябва да се поправи).

              Коментар


              • #37
                От: Маслояд...

                Перката се управлява по твоята схема. Стрелката ми нормално не мърда над 90, стига рядко до 100 и то само в бойни условия, никога на пътя. Първо ще махна това масло. Само се чудя дали да сменя и масления филтър, защото съм изминал 3-4 К с него, а е хубав и малко ще ме е яд, но за 10-15 лв, май не си заслужава да се циганя. Гумичките намерих по каталога и си записах номера, като реша да ги сменя ще знам какво ми трябва. Днес покарах доста и мога да кажа, че не е изпушила нито веднъж. Вчера досипах 1 литър масло, като нивото ми стигна 2-3 мм над максимума. Това изначава разход на масло 300 гр. / 1000 км., което за този мотор може и да е нормално, но омасляването по свещите не е. Определено не са сегменти, защото в този случай ще има осезаемо количество маслени пари излизащи от маркуча, който излиза от картера и води към въздушния филтър - смърди и пуши непоносимо - това е сигурен знак, че мотора плаче за ремонт.
                Александър

                Коментар


                • #38
                  От: Маслояд...

                  Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                  Дали е вярно или не, колегата ще види като "го отвори". не ми се спори.
                  Иначе за започването си прав, аз например започвам от цялостно измиване на автомобила. Отвън, подкалниците, отвътре и двигателя. Дава ефект


                  Коксували/запекли сегменти.
                  Ми като ти чета мненията сигурно работиш или си работил на автомивка
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #39
                    От: Маслояд...

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Първо ще махна това масло. Само се чудя дали да сменя и масления филтър, защото...
                    Разбира се, че ще го смениш. Иначе около 1л масло остава затворено и не изтича.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Маслояд...

                      Чета и май май е вярно, че най-прекия път към автомонтьорството е да си купиш лада
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Маслояд...

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Чета и май май е вярно, че най-прекия път към автомонтьорството е да си купиш лада
                        Да. Даже съм чувал, че в Русия ги продават в картонени кутии с три тубички изпарен ацетон в магазините "Млад Моделист"
                        Александър

                        Коментар


                        • #42
                          От: Маслояд...

                          3А3 или Москвич от тях човек се учи най добре.От западните ФОРД и Фиат.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Маслояд...

                            Дрън-дрън.

                            Аз пък най-калпавите монтьорски изпълнения съм виждал именно по ладите и от лададжиите.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Маслояд...

                              Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                              3А3 или Москвич от тях човек се учи най добре.От западните ФОРД и Фиат.
                              Изглежда някой не е съвсем запознат със ЗАЗ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Маслояд...

                                Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                                Ми като ти чета мненията сигурно работиш или си работил на автомивка
                                Позна!
                                Само, че не ми е работа, а хоби.
                                В мойте коли винаги е можело да се бърка с бяла риза в двигателя.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X