Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се разлепя стъкло на фар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се разлепя стъкло на фар

    Колеги интересува ме как мога да си разлепя стъклото на фара. Пластмасово е обаче става въпрос за мотора ми. Трябва да извадя рефлектора на лупата за да го пратя за въстановяване. Знам че темата малко не е за тук но все пак някой мнение може да се даде.

  • #2
    От: Как се разлепя стъкло на фар

    С пистолет за горещ въздух!
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • #3
      От: Как се разлепя стъкло на фар

      Или с вряла вода опитай, че с горещия въздух става ама повече внимание трябва да не стопи пластмасите
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #4
        От: Как се разлепя стъкло на фар

        И аз така мислех да го правя но понеже стъклото не е стъклено дали няма да го повредя. Да не стане някой фал после, че като гледах един фар колко пари е.

        Коментар


        • #5
          От: Как се разлепя стъкло на фар

          Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
          С пистолет за горещ въздух!
          в никакъв случай,ако беше стъклен няма ядове но на пласмасов само със сушоар.
          процедурата е следната,взимаш една кутия без значение от какво,само да може да влезе фара,правиш отвор колкото да пъхнеш сушоара(забележка;стъклото на фара да не е срешу топлия въздух)и го включваш,след около 2 минути пробваш на ръка да ги разделиш,ако не е достатъчно държиш още
          при сглобяването ако няма да сменяш лепилото ползваш същата процедура,но задължително и двете части трябва да са вътре,само че затопляш малко по-дълго време

          Коментар


          • #6
            От: Как се разлепя стъкло на фар

            Постигал съм задоволителни резултати на японски "пластмасов" фар с фурна и много внимание. На най-ниската температура, и вадене през минута докато се разлепи.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Как се разлепя стъкло на фар

              Основата на фара и предната част с прозрачния плексиглас са залепени с някакъв черен силикон, който може да стане мек и да се отлепи чрез нагряване. Става пластичен преди пластмасата да започне да омеква и да се топи. Само във фурната може да го разлепиш без да повредиш фара. Демонтираш всичко от фара, поставяш във фурната при темп. 200 градуса С за около 6 минути, след което внимателно разделяш предната част от основата. Ето едно клипче, в което обясняват нагледно как се прави точно за мотоциклет:
              http://www.youtube.com/watch?v=r3p5jedQcjg
              Имаше доста такива клипчета в нета за разни автомобилни фарове и всички използваха фурна за нагряване и разлепване. Ако не си съвсем уверен може да намериш някакъв повреден фар от нещо и да пробваш първо с него за да придобиеш малко опит.
              Успех!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                От: Как се разлепя стъкло на фар

                не искам да давам акъл кой как да го прави но метода по кайто съм описал съм разглоби и сглобил към 15 фара и стопа и е доста по добър от фурната и по безболезен,защото с фурната и горещия въздух пластмасовия панел(заместващ стъклото) много лесно се прецаква ако изтървеш за малко момента помътнява
                даже в първия ми опит при директна струя се деформира,затова ако нямате време и излишни фарове за проба гарантирам на 100% за метода дори и да се държи повече време.
                аз ги правя в картонена кутия и с на жената сушоара

                Коментар


                • #9
                  От: Как се разлепя стъкло на фар

                  Добър час на всички! А знает ли някой специализирана фирма за тунинг на фарове? Или частен майстор, кой может да разлепит фар - паднала маска във фар, трябва да разлепи и крепи на място. Сам се боя, не мога да работя с хрупкави неща.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X