Обява

Свий
Няма добавени обяви.

K&N въздушен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: K&N въздушен филтър

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    Високо пропускливия филтър осигурява въздух в повече, но за сметка на протичането на по-едри прайоляци

    И то вьздух който мотора така или иначе нито може да го поеме нито се задьхва поради недостига му.


    А темата е поредната,направо ми идва да копирам предните 3 и да видим кой и какво е постигнал с тоя филтьр.


    Дай да вкараме нещо полезно.

    Вьпросче - като дойде време за чистене колко от ползващите ползват само препарата за почистване и колко му бият една четка както би трябвало да е.На третото четкане да ви прави впечатление колко е изтьнял рьба на филтьра,малки дупчици да се виждат?Някьде някой да е чел,че вечния филтьр след третото почистване как си трябва е за боклука?А прекалено нагрят филтьр кой е пипал?Като го барнеш и се рони ако си го хванал на време,ако е малко кьсно става на подметка,като го тресна в земята и се кьсат парчета от него.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: K&N въздушен филтър

      Като си купих джипа си смених щатния с K&N, защото се оказа, че у наше село трудно се намират. Вече 5-та год. го ползвам и джипа няма съществено износване на двг, защото още не е започнал да губи масло. Редовно го мия, като ползвам друг обезмаслител по-почистващ от оригиналния. Ползвам оригинално масло K&N спрей и сега ми е на свършване и се чудя кой да ми прати отвъд океана само масло, че тук нещо само в комплект с клинъра го продават. Друг звук на двг или повишена мощност не съм усетил, но ми е удобно да го пера вечер и сутринта да го сложа и да карам без да ходя по магазини и да обяснявам марка, модел да го поръчвам, да давам капаро и т.н.т.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: K&N въздушен филтър

        Много е удобно наистина. Особенно редовното миене..
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #34
          От: K&N въздушен филтър

          ОК - Приемам че сте прави и че КиК сакс, ама все пак каква е пропускливостта на прах на обиковенните филтри за еднократна употреба? Аз съм постнал данни за КиН (дадени от самите тях естествено), но за еднократните не намирам такава....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #35
            От: K&N въздушен филтър

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            ОК - Приемам че сте прави и че КиК сакс, ама все пак каква е пропускливостта на прах на обиковенните филтри за еднократна употреба? Аз съм постнал данни за КиН (дадени от самите тях естествено), но за еднократните не намирам такава....

            За четвьрти пьт - 25 микрона нормален хартиен и 100 микрона на тия спортните,4 пьти по-голяма площ в полза на хартията.

            Пусни в тьрсачката спортен филтьр и гледай какво става.

            Ако говорим за филтьр е това е филтьра - Амсойл синтетичен.по-добьр от хартията и по-добьр вьв всичко от K&N

            http://www.amsoil.com/storefront/eaa.aspx

            http://www.amsoil.com/lit/g2202.pdf
            Последно редактирано от BENZBOSS; 26-07-12, 13:33.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: K&N въздушен филтър

              И аз да кажа за пореден път:
              К&N филтърът пропускал по-едри частици прах. Какво от това?!
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #37
                От: K&N въздушен филтър

                Бе я някой да ме осветли. За колко цикъла на миене и мазане е предвиден този K&N? Да не се окаже накрая, че освен повечето боклуци вкарани в двигателя, печелиш малко енергия за смяна на конвенционален филтър (ама пак не е така пък щото миеш този). Щот гледах една таблица за разход в пари при различни филтри за примерно четири години. Това от е този линк даден от BENZBOSS-а http://www.amsoil.com/lit/g2202.pdf. Е ако съм разбрал правилно де.
                И какво всъщност му е предимството на K&N филтъра? Нещо като да си лепнеш лепенка на AMG на Мерцедеса?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: K&N въздушен филтър

                  bushiDO, имам излишни два К&N-а за СуперТенере. Ако искаш ще ти ги пратя да ги тестваш, а ако ти харесат ще ми ги платиш, евтино разбира се.

                  Коментар


                  • #39
                    От: K&N въздушен филтър

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    bushiDO, имам излишни два К&N-а за СуперТенере. Ако искаш ще ти ги пратя да ги тестваш, а ако ти харесат ще ми ги платиш, евтино разбира се.
                    благодяря за предложението, но моето дойде при мен вече обзаведено с такива филтри.
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • #40
                      От: K&N въздушен филтър

                      Миенето според зависи колко е мрьсен и с какво,с каква четка го четкаш и колко,но грубо на 3-4 миенета и е за боклука,по ребрата се появяват дупчици и не е филтьр ми мрежа след пето миене.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: K&N въздушен филтър

                        Филтъра не се четка с нищо. Пръска се с обезмаслител и се мие със не силна струя студена вода.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          От: K&N въздушен филтър

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Филтъра не се четка с нищо. Пръска се с обезмаслител и се мие със не силна струя студена вода.
                          И ако е истински и третиран само по този начин и после се намаже с истинското мазило от кит-а,при наличие на достатъчна скорост на преминаващия въздух,няма да минат изобщо 4 пъти по-едри частици.Но слугуването си е слугуване.На тази за в гората е истински-обикновен.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #43
                            От: K&N въздушен филтър

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Филтъра не се четка с нищо. Пръска се с обезмаслител и се мие със не силна струя студена вода.
                            Кой го казва и при колко мрьсен филтьр?Сьс струя вода става на 50%, иска си четкане както си пише по дебелите книги.

                            Дебела книга. http://www.fuelinjection.net/kne/kne_clean.htm


                            Истински и третиран с маслото си пуска 4 пьти по-големи частици па ако ще двоен Гамбони с чупка да направим всичките.Е 2 колко кофи имам долу,четкани и третирани как си трябва,но пак няма да извадят това което един истински филтьр.
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 13-08-12, 19:52.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: K&N въздушен филтър

                              То и комарите са 40 пъти по-малки от растера на решетката,ама като е наелектризирана остава на нея и после ги стържеш с шпаклата,а не влиза до лампата.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #45
                                От: K&N въздушен филтър

                                Ми........добре
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X