Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Благодаря за мнението колега, донякъде си прав, но....
    Екземпляри под 5.5-6К рядко се намират и си личи каква е и приината за по-ниската цена още като погледна в салона. Не мога да си представя как човек, който не поддържа вътрешността на колата си ще му пука какво става и под капака. И това при условие,че колата е вече изчиестена и "напудрена" за купувача. За километрите няма да коментирам, защото всички занаем какво се случва още с пристигането. За едно си прва, че вложените части, поддръжка и подобрения никога не се избиват, защото цената става като за автомобил с 3-4 години по-нов, с фейслифт и пр.
    За всяка гара обаче има пътници и не рядко щастливците получават автомобил за който биха отделили сума време, средства и нерви, който са ценни за всички нас.
    Извинявам се за дългия и с нищо не помагащ на колегите пост, но ....бих гласувал малко доверие на човек видимо познаващ автомобила си и то само по начина по който затваря вратата му или капака по време на огледа.
    По темата.... някой да е оглеждал наскоро такъв джип....най-малкото да каже кои да зачертая от предлагащите се в момента. Благодаря Ви!

    Коментар


    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Няма голяма активност....значи няма проблеми с колите, което пък е още по-позитивно за здравината им
      харесах си автомобил, но една питанка... Имам възможност да пазарувам от Rockauto в момента без да плащам доставка. Какво да взема, което ще ми спести разходи в последствие!? Паркета ще е 2.3.
      От коментарите ви до тук ми идва наум за:
      верига с допълнителните и салтанати там /все някога ще и дойде времето/,
      термостат с фланеца,
      капачка на казанчето за антифриза,
      тампони за носачи,
      водна помпа,
      накладки предни и задни,
      биалети,
      накрайници....
      Нещо за допълване !?

      Поздрави и...Честита Баба Марта на всички! Да сте здрави и щастливи!

      Коментар


      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Привет на всички!
        След дълго търсене и обикаляне за покупка на Маверик,попаднах на един Трибют 2,0 124к.с 2003г. и го вземах.Предварително бях изчел цялата тази тема а и други подобни и си бях решил , че такава ще е колата.Обслужих я /направи ми впечатления ,че на всички ролки по ангренажа и пистовия ремък има щампа на Форд/,карам я вече 6 месеца и се появи един много дразнещ проблем.По време на движение скоростомера отива на 0км/ч и след няколко километра се оправя и показва правилно,светва и чека.Според вас къде да търся проблема :датчик скоростомер,проблем в таблото,някъде в ел. системата.Между другото този датчик на скоростомера е само оригинален

        Коментар


        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Здравейте,

          Прочетох темата до тук и я намирам за супер полезна. Понеже и аз се замислям за Форд Маверик 2, имам няколко въпроса:

          И трите двигателя ли са с верига (2.0, 2.3 и 3.0)?

          На колко км се сменят:
          — Масло - 10К?
          — Масло в скоростната кутия?
          — Масло в диф?
          — Спирачки?
          — Съединител?
          — Окачване?
          — Верига — започва ли да прави проблеми по някое време?

          Надявам се, че има колеги, които да са направили голям пробег и да имат опит.

          Според някои мнения по напред в темата, 4Х4 системата, която е слагана след 2004 (без копче) е ненадеждна (извинявам се предварително ако съм разбрал прочетеното грешно). Наистина ли е така? Аз се фокусирам засега в 2005—06—07. Трябва ли при огледа да наблегна на 4Х4 системата и как да я проверя?

          Къде са най-проблемните места с ръждата?

          Ок ли е да вземам напредвид екземпляри, които са над 200.000км (приемаме, че показанията са реални)?

          Няма да ползвам колата за тежък оффроуд, само черни пътища. Едно нещо, което ми прави негативно впечатление е това, че колата може да дърпа само 1,500 кг по документи. Но се надявам да се окаже надежден СУВ, който в същото време да може да се подържа от майстор любител. Някакси ми се струва, че Маверикът е един от последните истински автомобили - без много електроника и сравнително лесен за ремонт / подръжка. Надявам се, че впечатлението ми е правилно?

          Много благодаря предварително.

          Коментар


          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Здравейте - относно публикацията за ремонт на скоростната кутия на Форда, дали е удобно ако ми дадете номер да се чуем? Поздрави

            Коментар


            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Съвсем скоро си ремонтирах скоростите на личната мазда трибют 2.0 ,едно към едно с форда.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • Здравейте колеги. Дайте сервиз с компютърна диагностика за Маверик 2.3 2005г. за София.Колата придърпва на газ и бензин.

                Коментар


              • Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
                От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Здравейте,

                Прочетох темата до тук и я намирам за супер полезна. Понеже и аз се замислям за Форд Маверик 2, имам няколко въпроса:

                И трите двигателя ли са с верига (2.0, 2.3 и 3.0)?

                На колко км се сменят:
                — Масло - 10К?
                — Масло в скоростната кутия?
                — Масло в диф?
                — Спирачки?
                — Съединител?
                — Окачване?
                — Верига — започва ли да прави проблеми по някое време?

                Надявам се, че има колеги, които да са направили голям пробег и да имат опит.

                Според някои мнения по напред в темата, 4Х4 системата, която е слагана след 2004 (без копче) е ненадеждна (извинявам се предварително ако съм разбрал прочетеното грешно). Наистина ли е така? Аз се фокусирам засега в 2005—06—07. Трябва ли при огледа да наблегна на 4Х4 системата и как да я проверя?

                Къде са най-проблемните места с ръждата?

                Ок ли е да вземам напредвид екземпляри, които са над 200.000км (приемаме, че показанията са реални)?

                Няма да ползвам колата за тежък оффроуд, само черни пътища. Едно нещо, което ми прави негативно впечатление е това, че колата може да дърпа само 1,500 кг по документи. Но се надявам да се окаже надежден СУВ, който в същото време да може да се подържа от майстор любител. Някакси ми се струва, че Маверикът е един от последните истински автомобили - без много електроника и сравнително лесен за ремонт / подръжка. Надявам се, че впечатлението ми е правилно?

                Много благодаря предварително.
                За Трибют 2.3 от 2005-та димек същото.
                Съединителя беше тръгнал още като ми я докараха - 170 000 км. Скъпичък е и пише форд на него.
                Масло в диф по книжка се сменя на 150 000 км.
                Дискове сменях, сториха ми се скъпи,
                Другото не съм пипал за сега към 30 000 км съм минал.
                Системата без копче, не бих казал че е ненадеждна. При мен работи доста добре.
                Не ме кефи колко виси средното гърне.
                Аааа и гледай да не е тръгнала гнилоч отдолу, кърпих задните бомбета.
                "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                Коментар


                • Добър ден! Сдобих се със Ford Maverick 2.0 2001 година.Лампата на ABS системата свети постоянно дефакто нямам ABS при рязко спиране и автопилота не ми работи.Възможно ли е заради това да не ми зацепва задния мост при превъртане на предните колела.Благодаря предварително .Дори има копче за постоянно 4х4 ,като го натисна светва лампата на таблото но нищо не се случва!

                  Коментар


                  • Да ,затова няма да работи автоматичното "зацепване". Но би трябвало с копчето да сработва. Какво имаш в предвид под "нищо не се случва" и какво очакваш да се случи?
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • Акое борг уорнър трябва да си зацепи и без АБС.я вдигни двете леви или двете десни колела и завърти интензивно едното. Ще завърти и другото.
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • kalin09
                        kalin09 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ами не е....

                    • Какво не е?
                      До колкото знам точно тия са такива и сие чисто механична система. Бутона които имаш включва само един електромагнит който след 30 км/ ч започва да отпуска и при 40 става автоматично. И обратно при 30 пак зацепва напълно.
                      Ти как разбра че не ти работи 4х4?
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • И аз мисля, че зацепва и без АБС. Моят и със спукана гривна на АБС-а и светеща лампа си работеше 4х4. И ръчно, и автоматично.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • При неработещ АBS не се включва автоматично.

                          Коментар


                          • Я пробвай, легни под колата и дръпни буксата на муфата да видим дали няма да сработи автоматично.

                            Или вдигни двете леви или десни колелета и завърти интензивно предното и ще видиш как тръгва и задното без да слагаш ключа в контакта та да си сигурен че заработва само.
                            Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                            freelander 1,8 2001g.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X