Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Форд Маверик 2 лек обзор

    Нали сме тук да си споделяме и помагаме с преживяно (аз на "чуто" не вярвам) та нека разкажа накратко за този непознат паркетник. Преди известно време ми писна да се "мъча" на по-дългички пътувания с джипките и викам "ше си зема и аз един паркет". И а сега де. Толко много избор,че свет да ти се завие. И почнах леко мое си проучване. Тук там и го реших - Форд маверик 2 ше е. Защо реших така.... Бех приготвил до 17- 18 хиляди лева и гледах какво ли не. Не бях решил разбира се да ги метна сичките (имаше и период от няколко часа в които се чудих дали да не добавя още малко и да скоча да си зема един нов Дъстер в кеш ). Ама нали си знаем,че кола се обезценява като компютър та викам старо ше е. И минах през какви ли не идеи. По едно време забелязах,че има такова животно като Маверик 2 (Ескейп в Щатите). Попрочетох тук там - многодисков Борг Уорнър, дифове Дана, принудително заключване на централния дифф. Прилични за паркет показатели на свесове и свобода отдолу. Лукс като по американски. Има го с ръчни скорости (така и не станах фен на автомати ). непретенциозни и прости фордови двигатели евтини за поддръжка. Братчето Мазда трибют го знаех отдавна ,но не ми допадаше визията му. Та леко по леко викам "я да видим сега цените насам натам"... И Бях супер приятно изненадан. Под половината на бюджета ми с всички изисквания които имах - кожа, клима и т.н.... Викам си Ford e (FixOrRepairDaily ) за тва ше е. И се разрових по чуждите форуми. Изясни ми се картинката. Всеобщо много добро мнение за тези машини. Непопулярността им в Европа се дължи на факта,че по това време Форд са собственици и на Ленд Роувър и не искат да си правят вътрешна конкуренция на европейския пазар та спират Маверик и продължават само Ескейп за Щатите. Попаднах на една обява (продавача си каза,че намало никакъв интерес към тая машина и я даваше на цена за отърваване (колата седеше с месеци там, бях я мяркал и преди). Цената беше толкова атрактивна,че ме поблазни дори да трябва да направя пълни ремонти двигател- ходова част.... Та скочих почти без да мисля. Регистрирах я и даже на път към сервиза викам да и зема едни АТ. Бях чел вече че максимума който ще събере е 235/75/15 което ме уреждаше. Ма пък събра даже 30/9.5/15 за моя радост . В сервиза се оказа само смяна на ангренаж и ролки , нови дискове,накладки и не ми харесаха предните амове та и тех. И това беше. Моя е 2.0 литра бензин стария двигател на мондео, изпитан от времето. Слабичък 124 коня ама не съм и искал повече. Газ няма да види в мойте ръце ( па то останаха пари от бюджета да го карам няколко години със 100 октана ). Нормално е само на предно предаване и се чувства и кара като по-височко комби. При превъртане на предните задното включва моментално (пробвал съм доста системи на паркетници и тази ми харесва най-много досега, тук уорнъра е и усилен доста за разлика от другите паркети). Няма никакво ритане, цвилене, или замисляне. Просто си слуша както се очаква от него. Заключва се при нужда от постоянно 4х4 с копче от таблото. Електронно е заключването. Динамиката му е точно колкото на старото 2.4 бенз. терано например. Вози супер приятно и е доста комфорно вътре. Няма екстра която да няма (само часовник по таблото никъде което е странно). За сметка на това си има и круиз контрол за ръчни скорости което си е доста удобно на дълъг път). Много съм доволен от покупката сега след няколко месеца експлоатация. Навъртам доста сериозни километри и добичто се държи. Имам си лукса да си му купувам какво ли не с парите от останалия бюджет и да си го глезя (имам 4 чифта джанти например ).Разхода му е малко над 10 смесено. Та май ше спирам да пиша засега.
    Просто съм провокиран от вечните теми "какво да си купя". Ами защо не един такъв Маверик .
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1329161885_4_FT0_dscf1699.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5974413Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1338290026_4_FT14245_dscf2009.jpg
Прегледи:1
Размер:237.4 КБ
ID:5974421Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1338290026_4_FT14245_dscf2006.jpg
Прегледи:1
Размер:207.4 КБ
ID:5974420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1338290026_4_FT14245_dscf2004.jpg
Прегледи:2
Размер:273.5 КБ
ID:5974419Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1329161886_4_FT0_dscf1704.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5974418Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1329161886_4_FT0_dscf1703.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5974417Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1329161886_4_FT0_dscf1702.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5974416Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1329161886_4_FT0_dscf1701.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5974415Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1329161885_4_FT0_dscf1700.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5974414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1338290026_4_FT14245_dscf2010.jpg
Прегледи:1
Размер:219.8 КБ
ID:5974422
    висете отпуснато

  • #2
    От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Честито!

    Този модел е малко познат. Няколко пъти във форума съм срещал въпроси за Маверик/Трибют, но отговорите са малко.
    Една леля на моята работа идва с такова нещо - 3,0 V6. Но какво да си говоря с лелка около 60-те за джипки. Тя само сипва и кара.

    По обявите има 2-3 само с десен волан. Ако не е тайна, за колко пари го взе?
    Има ли шаси? Бавни до колкото знам - няма. Но предполагам, че за целите ти е идеален.

    Ще се радвам да пишеш още мнения - без значение добри или лоши.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Е ... честито!
      Ама, що у темата за покривите, думаш, че нЕмаш снимки на къщето ...... (втората) ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Мерси за пожеланията. Рама няма и бавни няма, все пак си е паркет . Взех го точно за 6900 лева края на януари (това е кеша който платих на продавача с уговорка да го регистрира за тия пари, внос от швейцария беше ). Който го е видял и пробвал се ми вика "намери и на мен за тия пари бре" .
        За снимката на къщата - е сега чак видях на втората снимка .
        висете отпуснато

        Коментар


        • #5
          От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Как е машинката след още няколко месеца каране.2002 ли е или 03г.Знаеш ли има ли разлика м/у тия 02 и 03.И ако може-джантите от последната снимка от БГ ли ги взе и ако да може да споделиш цена.Благодаря и мн.километри със паркетчето...

          Коментар


          • #6
            От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Ами доволен съм и след месеци каране и няколко по-дълги трипа един от които 5000 км в двете посоки ( още незнам защо се прибирам тук ама това е друга тема хахах ). Джантите (предполагам говориш за стоманените никелирани са с преходни фланци). Иначе имам 4 чифта джанти за зверчето.
            висете отпуснато

            Коментар


            • #7
              От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Не се заяждам но я даи някои линк да видя откъде са тия позитивни мнения по чужди форуми .....тука в Америката това въобще не се класира за лукс а и не съм чул досега някои да го похвали .
              Единственире форданели дето имат да го наречем реноме са Ф150 камиона и форд фокус,фиеста ...тия малките дето са проектирани в Европата -бензина и тука скочи и те се водят с тяхните 2л двигатели като икономични...

              Коментар


              • #8
                От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                Не се заяждам но я даи някои линк да видя откъде са тия позитивни мнения по чужди форуми .....тука в Америката това въобще не се класира за лукс а и не съм чул досега някои да го похвали .
                Единственире форданели дето имат да го наречем реноме са Ф150 камиона и форд фокус,фиеста ...тия малките дето са проектирани в Европата -бензина и тука скочи и те се водят с тяхните 2л двигатели като икономични...
                Ами ако ти се чете има сайт на ескейп собственици ( ескейпърлд) и няма недоволни. Има и по немски и английски форуми, а тия легенди за ФиксОрРепеърДейли и разните пикаещи човечета са си за болни. Това все пак е Мазда . Само мотора е форд . И то пък един от свестните им. Ама не съм дилър и няма нужда да го защитавам. Нито казвам,че е най-доброто. Просто за цената му в момента единствения аналог тук е Санта фе. Избора си остава личен. Дана и голям Борг срещу малки шурикени в масло . Двигателя е точно от фокус между другото. А какво се брои за лукс там при вас знаем. Все пак от цял свят крадат за да живеят те добре. Ама това е друга тема...... Ама пък и знаем как карат повечето там...... . Напълно разработка на мазда и форд европа е, с взаимстване на доказани агрегати отвсякъде. Няма нищо общо с американски изцепки. Точно американците са му набутали лоста на автоматика дето е вариант за тях,че да не можеш да видиш половината табло. Ама си е техен проблем де . Новия Ескейп няма нищо общо . Пък да съм писал някъде ,че е лукс не помня.....
                висете отпуснато

                Коментар


                • #9
                  От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Благодаря ти за отговора.Питах за джантите-(повечко за параметрите им и за фланците).Причина-карах скоро такава машинка и мисля скоро да опитам да офертирам собственика иТааа ми хареса твоето зверче с тия обувки .....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                    . Прилични за паркет показатели на свесове и свобода отдолу. Лукс като по американски. Има .....
                    Това си го писал ти ...

                    Порових малко - то горе долу това си е Мазда с форданелски мотор.... така че иди доди може и да става нещо .
                    Иначе тия Ескеип дето е тука в Америката си е дърво от всякъде....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Здравейте .
                      Аз съм нов тук,но искам да споделя мнение ,за Маверика.
                      Моят е 2006г. 2.3 16в.
                      Вече година и половина и 32000км.никакъв проблем.
                      Много съм доволен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Колега може ли с няколко думи да кажеш на кои детайли трябва да наблегна при огледа на Маверик 2002г,и имал ли си проблеми с хъбовете?Благодаря.
                        Последно редактирано от gazdata_83; 13-11-12, 19:56.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Първоначално публикуван от gazdata_83 Преглед на мнение
                          Колега може ли с няколко думи да кажеш на кои детайли трябва да наблегна при огледа на Маверик 2002г,и имал ли си проблеми с хъбовете?Благодаря.
                          Отговорих ти и на личното. Ама тука видех за "хъбовете". Нема на тия машини хъбове бре .
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • #14
                            От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Здравейте колеги - по странно стечение на обстоятелствата от скоро станах собственик на такава машина - Маверик 2.3 2004 г. Карал съм го 2-3 хил. км. досега и съм доволен много. Обаче нямам никаква книжка с инструкция за експлоатация, а в нета търсих но на български не намерих, та ако може някой да помогне в тая насока - да метне я линк, я нещо сканирано ще съм благодарен. Ето сега например колегата Tony33 говори за електронен блокаж, а аз незнам има ли моят модел такова животно или не - по таблото не съм видял копче за това. Предварително благодаря. Поздрави.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Първоначално публикуван от venko_72 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги - по странно стечение на обстоятелствата от скоро станах собственик на такава машина - Маверик 2.3 2004 г. Карал съм го 2-3 хил. км. досега и съм доволен много. Обаче нямам никаква книжка с инструкция за експлоатация, а в нета търсих но на български не намерих, та ако може някой да помогне в тая насока - да метне я линк, я нещо сканирано ще съм благодарен. Ето сега например колегата Tony33 говори за електронен блокаж, а аз незнам има ли моят модел такова животно или не - по таблото не съм видял копче за това. Предварително благодаря. Поздрави.
                              http://maverickclub.ru/forum/index.p...c=18945&st=420
                              https://owner.ford.com/servlet/Conte...ge&ord=2375324
                              http://www.ford.ru/Owners/Manual/CarsArch
                              примерно.
                              И аз в момента заглеждам едно такова с 2.3 мотор, та всичко споделено за модела ще ми е от полза за което предварително благодаря.
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X