Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

    знае ли някой кое максималният размер гуми, който може да поеме този модел. Заводските са 215,70,16 чудя се дали би събрал 245или255,70,16. не знам как да стигна до отговора

    Коментар


    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

      С маааааалко четене! Ако прочетеш още ПЪРВИЯТ пост в темата и ще стигнеш до отговора. Пък и по-нататък има още писано...............Все пак не трябва да сме "чукчи".
      Венцислав Петров
      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
      0889 62 8четири 6четири

      Коментар


      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Момчета, знаете ли откъде мога да си купя shifter cable bushing т.е. пластмасовата втулка между пръстена на жилото и металния пин на скоростната кутия?
        За тази втулка става въпрос клик
        В Мото-пфое продават втулката в комплект с жилото за над 600лв, но на мен жило не ми трябва.

        Коментар


        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Това ако може да ти помогне:
          https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...CAPE+&_sacat=0
          Че не знам дали си проверявал тук, пък и знаеш по-добре какво точно търсиш.
          Успех.
          Венцислав Петров
          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
          0889 62 8четири 6четири

          Коментар


          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Вчера смених втулката. Поръчах от автоморга жилото. Нарязах втулката и я извадих с 300 зора. С 1 000 000 зора я вкарах на място. От мото-пфое са в грешка или са им много дебели цените. Жилата в Западна Европа и САЩ вървят между 30 и 72 долара. venciru, благодаря ...това е рипеар кита. Това е втория вариат за този проблем!

            Коментар


            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Здравейте колеги!
              Замина ми датчика на хидравличната течност.Тук ми казаха цена 150 лв. но аз го открих в rockauto за 30 долара и имам кой да го прати ,но открих в ибей китайски за 17 долара за Ford Focus MK1 MK2 .Въпросът ми е това същият двигател ли е?
              моят е Маверик 2004 2.0

              Коментар


              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Здравей колега,
                Ако става дума за датчика на сервото на волана и моят изби преди година ли беше, ама май повече. Изхвърляше течността като лейка през куплунга за кабела. Свалиха го монтьорчеАта и по тяхна препоръка най- близкият стругар направи по размер на датчика тапа. Рекапитулация - 1 час, 10 лв. тапа + 10 лв. труд. Карам така сума ти време и забележки и недостатъци не съм забелязал. Та ако става дума за този датчик - това според мен е едно финансово щадящо и безпроблемно решение.
                Успех с ремонта, че без серво не се кара изобщо.....
                Венцислав Петров
                Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                0889 62 8четири 6четири

                Коментар


                • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Благодаря за бързия отговор!Май ще рискувам с тапата.Дано не трупа някакви грешки на компютъра.

                  Коментар


                  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Здравейте колеги!
                    Колата е Маверик 2004 2.0 (има газова)и проблемът и е ,че не може да държи обороти на празен ход и на газ и на бензин като мотора се тресе и студен и топъл. Много рядко се случва и да изгасне при рязко падане на обороти.На високи обороти и в движение всичко е ок.
                    Ще съм благодарен на помощта на някой който е по в час или се е сблъсквал с този проблем!

                    Коментар


                    • Димитър
                      Димитър коментира
                      Редактиране на коментар
                      Вероятно след дебитомера влиза допълнително въздух и нарушава съотношението на гориво-въздшната смес .
                      При мен го имаше този проблем на 3.0 V6 двигател с газова уредба. Поразгледах в интернета и се оказа, че са за смяна гумените уплътнения на смукателните колектори. Смених ги и двигателя се укроти

                  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    За съжаление това е широко разпространен проблем при тези двигатели. Във Форд форума също е разисквана много пъти тази тема, защото този мАтор се слага на доста модели на марката. До сега май не се е стигнало до еднозначен и категоричен отговор. И при моят го има този проблем, но се проявява главно зимата докато загрее и то не винаги. Лятото и зимата след достигане работна температура няма никакви оплаквания. Ако се намери решение на тази досада и аз ще се радвам много.
                    Венцислав Петров
                    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                    0889 62 8четири 6четири

                    Коментар


                    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Привет
                      Почистих дебитомера и няма ефект.
                      Сега са наред вакуум маркучите ,но не знам на кои да обърна внимание.
                      Може ли някой да ми каже или още по добре да ги снима?
                      Благодаря
                      маверик 2004 2.0

                      Коментар


                      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Здравейте,колеги.Продадох колата на жената и сега се търси някакъв SUV,не по скъп от 5000-6000 лева.Вчера загледах един Форд Маверик 2,2002г.,2.0 кубика,124к.с.,ръчни скорости,с бутон за принудително включване на 4х4,кожен салон с подгрев и работещ климатик.Няма темпомат.Установих,че му липсва кората и мокета на багажника,но това което ме тревожи повече е ,че скоростите влизат някак си по-тежко и мудно.Съединителят е сравнително мек.Днес ще ходя да го тествам с транзитни номера от салона.Ще го огледам за ръжда на канал и ще го пробвам с пълен ляв и десен завой,но друго не знам какво да тествам по тази машина.Иначе е с почти нови гуми.Прави впечатление,че резервната му гума е тип "патерица".Това нормално ли е?
                        Колебанията ми се свеждат между Маверик 2,Хонда ЦРВ,Митсубиши Аутлендър и Субару Аутбек или Легаси.Везните клонят към Форда,защото е луксозен спрямо Хондата и Митсубишито и със сигурност е с по-евтина поддръжка от Субару.Ако някой е имал досег и до другите машини,нека сподели опита си с тях,но най-много ме вълнува въпроса с огледа на Маверика.
                        Важно уточнение е,че ще се използва на къси разстояния,разбити пътища и най-вече в сняг.Все пак в троянският Балкан сняг си имаме?

                        Коментар


                        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Привет колеги! Използвам случая да отупам малко темата от прахта. След сондиране на мнения за това какво ми трябва оставих настрана ГВитара, Форестър, РАВ4 и Оутлендър. Джип за асфалт, малко черно до язовир да пусна каяка и багажник за такъмите с какво ли не още....та, търся си Маверик 2.3 2004 и нагоре година в прилично състояние. Цените са от 6 до 9К някъде, но бюджета ми не е така плаващ...особено в горната граница, като при мен е 8К /включвам и първично обслужване на ремъци, ролки, регистрация и т.н./. В търсенето попаднах на обява в Карс.бг на един софийски такъв /цвят около кафявото/ с много подробно пояснение какво и кога е правено по колата /за да не пускам линк го давам като отметка за по-лесно намиране /Търся някакво мнение за посочения автомобил /може би да е член на групата колегата/ или нещо, което сте виждали наскоро и имате някаква информация. Ще очаквам и следя за предложенията и коментарите Ви.

                          Коментар


                          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Колега,понеже им хвърлям по едно око чат пат на обявите,мисля че подхождаш грешно.Същия екземпляр се продава за малко под 5 к.

                            Със всичките неща ГИ,консумативи и т.н,ще го докараш до максимум 7 к.

                            Предимството е че сам ще избереш колко качествени да бъдат,че наистина са нови и сменени,и повярвай ми,ако тръгна да си продавам Форда,частите и консумативите без труда, надхвърлят цената на колата,но ще е смешно да го продам на двойна цена ,няма кой да ми ги плати.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Благодаря за мнението ти колега Ronnin! ДОнякъде може би си прав, но.... Типично по български се съмняваме във всичко и във всеки /не, че нямаме досстатъчно поводи за това/. Съгласен съм, че бих бил по-сигурен ако нещата, които сменя съм убеден,че са това което искам. Опитвам се да балансирам в тази посока и, да, понякога вложените материали и труд значително повишават цената на колата след време, което пък рядко води до възвръщане на вложенията. Търсенето на подходящият продължава с надеждата поине да е на късмет Все пак няма да я разглобявам на части.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X