Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Благодаря за линковете. Иначе аз не съм карал толкова нова /за мене де/ кола и ми се струва супер. Имам всякакви екстри без теглич. Хубавото е че мотора е с верига. Май че тези дето са 2.3 мотори са за Щатите, а по рамата моя го дава произведен в Канзас сити. Забих му един газов инжекцион и гори 10/100 извън града, а бензин гореше 8.5 - 9.0 л. Но както казах по горе карал съм го 2-3 хил. км. досега и нямам достатъчно наблюдения. Поздрави.

    Коментар


    • #17
      От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Аз лично за това избрах 2.0 версията с ръчни скорости защото си има принудително заключване на 4х4. На 2.3 повечето е като останалите паркети - чакат да превъртят предните за да почнат да бутат и задните.... За мен е огромен плюс да може да си му заключвам дифа когато аз реша.
      висете отпуснато

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
        Аз лично за това избрах 2.0 версията с ръчни скорости защото си има принудително заключване на 4х4. На 2.3 повечето е като останалите паркети - чакат да превъртят предните за да почнат да бутат и задните.... За мен е огромен плюс да може да си му заключвам дифа когато аз реша.
        Ръчното го има до 2004 доколкото разбрах от прочетеното.
        http://en.m.wikipedia.org/wiki/Ford_Escape

        А XLT окомплектовка /оборудване/ ли означава, че не намерих никъде?
        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

        Коментар


        • #19
          От: Форд Маверик 2 лек обзор

          ТОНИ 33
          Колега , днес попаднах на твоята тема и ми се иска да ти задам един конкретен въпрос относно твоят Маверик. Въпросът ми е конкретно за този мотор 2.0 бензин. Та видях , че имаш монтиран теглич, според теб Маверика окоплектован със този двигател ще може ли да тегли каравана със размери 400 см . и тегло 850 кг. Двоумя се между 2.0 и 3.0 бензин. Искам да си тергля караванката по язовирчета и по гръцко. И накрая резервната гума във купето ли е (евентуално гнездо за гозов инжекцион)

          Коментар


          • #20
            От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Първоначално публикуван от рекс хънт Преглед на мнение
            ТОНИ 33
            Колега , днес попаднах на твоята тема и ми се иска да ти задам един конкретен въпрос относно твоят Маверик. Въпросът ми е конкретно за този мотор 2.0 бензин. Та видях , че имаш монтиран теглич, според теб Маверика окоплектован със този двигател ще може ли да тегли каравана със размери 400 см . и тегло 850 кг. Двоумя се между 2.0 и 3.0 бензин. Искам да си тергля караванката по язовирчета и по гръцко. И накрая резервната гума във купето ли е (евентуално гнездо за гозов инжекцион)
            Ами би трябвало да я отнесе караваната. То и трабант ше тегли каравана ама въпроса е как. Разбира се 3.0 ще е по-добре ама не съм виждал с ръчни скорости да изпадат. Резервната гума е в купето в пода на багажника.
            висете отпуснато

            Коментар


            • #21
              От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
              Ръчното го има до 2004 доколкото разбрах от прочетеното.
              http://en.m.wikipedia.org/wiki/Ford_Escape

              А XLT окомплектовка /оборудване/ ли означава, че не намерих никъде?
              Мда те от 2004 са с 2.3 моторите и нови фарове. XLT им е най-високото ниво на оборудване на тия до 2004 та. Всичко електрическо ( вкл седалките) , кожи, шибидах, допълнителни фарове и т.н....
              висете отпуснато

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                Мда те от 2004 са с 2.3 моторите и нови фарове. XLT им е най-високото ниво на оборудване на тия до 2004 та. Всичко електрическо ( вкл седалките) , кожи, шибидах, допълнителни фарове и т.н....
                Направи ми впечатление обаче гледайки снимки до 2004 и след 2004, че на всички пише XLT пък нямат кожа. А като няма кожа го няма подгряването и регулировката. Доп.фарове всички имаха примерно. Явно и XLT-то си има нива?

                ПП. Ако може линк за оборудването ?
                Последно редактирано от bilbo27; 18-12-12, 18:25.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • #23
                  От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  ето XLT с кожа http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1j7f0s
                  пс.Тони33 оня ден карахме заедно /кръговото 4км/ и го загледах джипчето понеже не е от масовите и много ми хареса, аи с тея изнесени джанти е жесток.а с тея стикери по вратите и отзад е още по брутален
                  Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • #24
                    От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                    ето XLT с кожа http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...s&slink=1j7f0s
                    пс.Тони33 оня ден карахме заедно /кръговото 4км/ и го загледах джипчето понеже не е от масовите и много ми хареса, аи с тея изнесени джанти е жесток.а с тея стикери по вратите и отзад е още по брутален
                    Мерси мерси. И аз си го харесвам Стикерите са и с допълнителна идея - изглежда като служебен автомобил. Само по някога полицайте ме питат какво е аутбрейк тиийм ама с добро, не се заяждат .
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #25
                      От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      тоя Маверик защо ми изглежда 1:1 с Мазда Трибют?
                      Ама какво ли се чудя - на времето като ходих в Тайван такситата си бяха жива Мазда 626, но с емблема "Форд" и незнайно име...

                      Относно тегленето на каравана по рибарски места - аз бих взел автомат, щото на СУВ без бавни скорости съединителя става консуматив, когато тегли ремаркета по лоши пътища...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        тоя Маверик защо ми изглежда 1:1 с Мазда Трибют?
                        Не е случайно. Едно и също са, като първия Маверик и Тераното.
                        И изглежда по-добре от Трибюта . Аз се колебая между него и CR-V.
                        Последно редактирано от bilbo27; 21-12-12, 16:14.
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          И на мен ми допада джипчето като кола за всеки ден ако човек си има друга джипка за по-сериозни натоварвания извън пътя. Това от обявата гледам е в Плевен.Някой ако има интерес към него мога да направя един първоначален оглед да знае дали да се разкарва. Нямам никаква връзка с търговеца някой да не ме обвини в реклама сега.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #28
                            От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Закупено 2.0(няма газ)и ме чака да си го взема

                            Коментар


                            • #29
                              От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Ако може съвет за гуми(размер който за теб е най добър)?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Първоначално публикуван от gazdata_83 Преглед на мнение
                                Ако може съвет за гуми(размер който за теб е най добър)?
                                отговарям ти тук и на личното, защото не можеш да получаваш лични..... Ето го и цитата на какво си питал и моя отговор :


                                [/QUOTE]
                                Здравей,купих джипчето сега чакам да ми го донесатКато твоя салон е,червен с волан на различно място.....но за селски пътища се надявам да ми е ОК.с какви ключове си на твоя.На новото ми возило били обикновени без копчета,иначе джипчето си е с централно но трябва да се ръгне ключа...копчетата на волана за стереото не работят(предполагам няма да е нещо сложно.Брат ми го е понастъпал по магистралата и каза че се е държало добре.Имало някакво чукване през по дълуг интервал когато го е спрял на свободна(нали той го взима за мен без аз да съм там и се шашка).Но утре ще го чуе някакво майсторче там.Ще трябва да го обувам със сигурност защото е с летни MAXXIS ht 750.Та след вече немалко км с твоето зверче....какъв размер гуми би ми препоръчал.Мисля за АТ.Благодаря предварително.[/QUOTE] ГАЗДА

                                Копчетата на волана са за круиз контрола ( нищо ,че е ръчка си има круиз контрол) . Аз съм с 30 ки гуми , ама ако немаш опит то по-добре го обуй с 235/75/15 АТ - гуудрич според мен. За чукването - сорри ама само може да се гадае така на тъмно. Ключа ми е с имобилайзери . Иначе съм с оригиналните дистанционни форд ( има ги в английския ибей ако пък нямаш и ги пращат с инструкция за ориентирането им, има си фабрична аларма и т.н машинката ти....)
                                Със здраве и безаварийно да си я караш
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X