Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

    Много се извинявам,грешката е моя.Мести си се,но е малко по малко от предния,всичко е ок.
    LAND ROVER DISCOVERY TD5 02'
    Mercedes CLK 270 cdi 02'

    Коментар


    • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

      Здравейте,

      Отскоро съм притежател на Диско 2, 99г., закупено от колега от форума. Лостечето ми също е само L/N/H, като има подготовка в раздатката за блокаж.

      В тази връзка прочетох по-нагоре в темата, че някой от колегите тук ще се специализира в производство на home made вариант на механизма за блокаж, който да работи добре, но да е по-бюджетен от предлаганите полски и т.н.....Дали има такъв колега и ако може контакти.

      Благодаря предварително,
      Георги

      Коментар


      • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

        Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
        Така де, ама по моргите се научиха и им искат едни 100-150 лв. А той иска по тънко.
        Здравейте,

        Ще съм благодарен, ако ми дадете малко повече инфо относно монтаж на механизъм от Диско 1 на Диско 2 (което има подготовка за блокаж в раздатката) - възможно ли е, какво се налага като преработки и т.н.
        Мерси предварително!
        Георги

        Коментар


        • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

          Малко дърводелски, но стана и работи безотказно на първите тестове около сервиза....с малко от частите от механизма на Диско 1 и доработки и заварчици. Поне командвам с 1 лост и бързи/бавни и блокажа, а и няма жило вече!
          Ето и няколко снимки

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2693.JPG
Прегледи:1
Размер:262.3 КБ
ID:5669010

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2695.JPG
Прегледи:1
Размер:339.8 КБ
ID:5669011

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2696.JPG
Прегледи:1
Размер:307.6 КБ
ID:5669012

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2698.JPG
Прегледи:1
Размер:373.5 КБ
ID:5669013

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2701.JPG
Прегледи:1
Размер:277.3 КБ
ID:5669014

          Коментар


          • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

            Ако се вземе лостовата систем от дифендърска или диско 1 дали няма да пасне с монтажа на диско 2 ?
            Питам защото и аз не знам.
            Use since:
            OpenBSD 3.x
            FreeBSD 4.x
            Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

            Коментар


            • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от kosh Преглед на мнение
              Ако се вземе лостовата систем от дифендърска или диско 1 дали няма да пасне с монтажа на диско 2 ?
              Питам защото и аз не знам.
              Ще стане, но ще трябват доработки от към естетическо естество. На Д1 кутията с механизма, който включва лостовата система е хванат към корпуса на скоростите. На Д2 механизма с жилото е хванат за тунела на купето. Тоест, лоста ще потъне ...

              Коментар


              • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                Андро 160, да ги беше споделил тези естетически доработки преди да се опитам да открия топлата вода

                Че при мен естетическото е в разход...

                Коментар


                • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                  Намерих и нещо като оригинално електрическо превключване само не мога да намеря къде се продава.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05783_zps8c140c5b.jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5698755

                  Коментар


                  • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Лятото го играх монтажа на CDL. Излезе ми около 200лв за материали и изработка на струг и фреза (на базата на чертежите, дадени по-напред в темата). Най-трудната част се оказа жилото, не стана с какво да е, защото работи на опън и натиск, т.е. трябва да има твърди накрайници. В крайна сметка взех жило от бързи/бавни за Д2 и с малко модване се получи - всъщност, това беше най-неприятната част при мен. Като взема предвид и цялото време, което отделих (тунела го разглобих няколко пъти, по едно време карах колата без него и лятото си беше неприятно - жега, шумно...), клоня към намиране на готов кит за монтаж.

                    Ефектът е осезаем, ако се излиза извън пътя със сигурност си заслужава.

                    Коментар


                    • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Предварително се извинявам се за лаишкия въпрос: на Диско-2 е след 2001г. може ли да му се присади раздатка от Диско-1? Трябва ли да се преправя нещо? Питам, защото моята така и така е свалена в момента, поне да сложа правилната....
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Слагай я. Ако си направиш управлението на междинния, лампата за бързи-бавни ще показва включен междинен диф.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Ако си направиш управлението на междинния, лампата за бързи-бавни ще показва включен междинен диф.
                          Това не го разбрах! Моят няма лампа за бързи-бавни(или, ако има не свети), а доколкото разбрах датчика за блокиран диференциал не трябва да се включва, за да работи тракшъна и абс-а.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                            С тоя тракшън само ядове. Не можеш да се засилиш.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Това не го разбрах! Моят няма лампа за бързи-бавни(или, ако има не свети), а доколкото разбрах датчика за блокиран диференциал не трябва да се включва, за да работи тракшъна и абс-а.
                              Обяснявам ти как действа:
                              1. Ако двигателя работи и включиш межд, блокаж АВС и тракшън контрола продължават да работят.
                              2, Ако при включен блокаж на межд. диференциал запалиш двигателя АВС и тракшън контрола се изключват.
                              3. АБС и тракшън контрола се включват отново, като изключиш блокажа на межд. диференциал и изгашис и запалиш двигателя отново.

                              Таргата е прав - тракшъна само спъва колата, когато ти се налага да я натиснеш.
                              LZ1AID

                              Коментар


                              • От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                                Първоначално публикуван от alex_bg777
                                Таргата е прав - тракшъна само спъва колата, когато ти се налага да я натиснеш.
                                Може ли малко повече инфо защо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X