Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5 (2002)

    Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
    Да работи и се включва много лесно, свети и лампата на таблото за включен блокаж. Срязах и кабела на Slabs Ecu-то, който казва има ли включен блокаж за да изключи АБС и ТС, та сега има блокаж и същевременно АБС и ТС също си работят. Тест ще има евентуално на кално място в събота-неделя, но най-сериозния тест ще бъде на есен-зима през ловния сезон.
    Здравейте.
    Кабелчето към SLSABS модула не съм го рязал и въпреки това при включен блокаж TC и ABS работя, а би трябвало да НЕ.

    Голяма глезотия и много полезна работа си е блокажа на раздатката.

    Блокажа може да се включва и на сухо не е проблем. Наложи ми се да влача един каменен блок тежащ около 1 тон. Само с бавните не ми се получи, но като включих блокажа работата се получи.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:398926_464410433575112_1143862900_n.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5391690


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:380201_464410730241749_1976034962_n.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5391691

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:156204_464410620241760_938515592_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5391694
    LR Disco II,'99,TD5,,HDC,ETC,R380,T-Max 9500,Safari,General AT,Light bar, CDL, 3" lift procomp
    LR Disco II,'02,TD5,SLS,ACE,HDC,ETC,ZF4HP
    [IMG]http://ftp.domainbg.com/SG/mydisco2logo.jpg[/IMG]

    Коментар


    • #17
      От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5 (2002)

      Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
      Здравейте.
      Кабелчето към SLSABS модула не съм го рязал и въпреки това при включен блокаж TC и ABS работя, а би трябвало да НЕ.
      Когато все още не бях срязал кабела и ръчках наляво надясно ми се стори, че забелязах следното явление - ако включиш блокажа при работещ двигател - ТС и ABS лампите на таблото не светят, свети само за вкл. блокаж, което според мен значи, че и системите продължават да си работят както обикновено. Ако обаче включиш блокажа при изгасен мотор и после запалиш, тогава светват лампите TC и ABS и съответно не работят. Някъде пишеше, че те продължавали да работят, но с редуцирани параметри.
      LR Disco II 99 - TD5
      www.lre-bulgaria.org

      Коментар


      • #18
        От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5 (2002)

        Първоначално публикуван от SG Преглед на мнение
        Здравейте.

        [ATTACH=CONFIG]472607[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]472608[/ATTACH]

        [ATTACH=CONFIG]472611[/ATTACH]
        Я,един човек във форума който си изкарва хляба с тежка работа с джипа.Не само да го кичи.

        Коментар


        • #19
          От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5 (2002)

          Колко трябва да е дълга гъвкавата връзка между раздатката и дръжката за превключване в купето? Мисля да ползвам стъблото на гъвкава отвертка или плътно жило от Лада.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #20
            От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

            Пробий дупката и тогава го премери на място. Така е най сигурно.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #21
              От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5 (2002)

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Колко трябва да е дълга гъвкавата връзка между раздатката и дръжката за превключване в купето? Мисля да ползвам стъблото на гъвкава отвертка или плътно жило от Лада.
              Имаш в предвид дължината на бронята на жилото ли?
              Бронята трябва да е минимум 55 см, но зависи от дебелината му и как ще се гъне на завоите. Ако е много къса и завоите малки, може да не се движи леко. Моята е някъде към 70 см. Бронята е трислойна, външен защитен слой от някакво PVC, стоманена оплетка и тогава пластмасова сърцевина. Така жилото се движи много леко в пластмасовата сърцевина, колкото и да са малки (остри) завоите. Ако е само от стомана, жилото ще се трие и хърка вътре и няма да се движи леко. Също за добро огъване на завоите има отношение и диаметъра на бронята, моята е около 9 мм, а самото жило 2,2 мм. Спокойно може да се направи и от по-малък диаметър броня и жило, просто аз такова намерих. Aко обаче диаметърът на жилото е много по-малък от вътрешния диаметър на отвора на бронята, тогава заради завоите се получава луфт в лоста. Как да го обясня това, когато дръпнеш жилото, то преминава по вътрешния край на бронята, а когато го натиснеш, по-външния. Съответно ако има голям отвор и жилото играе много, се получава луфт в лоста.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bronia.jpg
Прегледи:1
Размер:44.3 КБ
ID:5404009
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #22
                От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5 (2002)

                Благодаря за отговора. Знаете ли какво ще се случи, ако след монтаж на ръчен блокаж на LR Disco Td5 оставя жиците - без да ги режа или да откачам бушони?
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                  ABS и Тракшън контрола ще работят с редуцирани параметри или почти няма да работят.
                  LR Disco II 99 - TD5
                  www.lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Имах инсталиран блокаж, но с твърда връзка, която пренасяше леки вибрации на купето. Преди три седмици реших и аз да го направя с жило.
                    Първият ми опит започна от тук. Имах наличен механизъм от Диско 1. Започна разглобяване и преработка.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131101_120134.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:5541699
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131101_120122.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5541698
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131101_144326.jpg
Прегледи:1
Размер:63.7 КБ
ID:5541700
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131101_144338.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5541701
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131106_181228.jpg
Прегледи:1
Размер:90.1 КБ
ID:5541702


                    След уж всичко прогонено и работещо, последва подцинковане, сглабяне и монтаж на колата. Бях мерил 100 пъти уж, а в един момент се оказа, че механизма не влиза мвжду купето и раздатаката. Две седмици труд отидоха напразно.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131108_172714.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5541703
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131108_172747.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5541704
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131108_172812.jpg
Прегледи:1
Размер:69.5 КБ
ID:5541705
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131108_172854.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5541706
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131108_172943.jpg
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5541707
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131108_173030.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5541708
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131111_090553.jpg
Прегледи:1
Размер:150.9 КБ
ID:5541709

                    Започнах всичко от начало, като за основа ползвах оригиналния лост на двойката. След преработката се получи следното. Снимките са много лоши, но са правени с телефон.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131118_154049.jpg
Прегледи:2
Размер:82.9 КБ
ID:5541711

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131118_154056.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5541697


                    Последваха още преработки на жилото, защото се огъваше при оказване на натиск. Крайният вариант е почти точно копие на оригинала (на следващата снимка), който се поставя на колите, имащи фабричен блокаж).
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:deld2cdl2.JPG
Прегледи:1
Размер:76.6 КБ
ID:5541712
                    Прикачени файлове
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                      И аз имам едно питане.
                      Ако раздатката на Диско 3 няма блокаж, какъв е варианта.
                      Трябва да се сменя цялата раздатка или.
                      Търсих много не мога да намеря отговор.


                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-01-14, 19:08.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първо кажи от къде си?
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Сандански, извинявайте сега ще попълня полетата. Изпадна ми раздатка от Диско 1 дали ще стане от нея да прехвърля каквото трябва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Първоначално публикуван от animall Преглед на мнение
                            И аз имам едно питане.
                            Ако раздатката на Диско 3 няма блокаж, какъв е варианта.
                            Трябва да се сменя цялата раздатка или.
                            Търсих много не мога да намеря отговор.
                            Потвърди дали твоето е Диско 3 или Диско 2!
                            LR Disco II 99 - TD5
                            www.lre-bulgaria.org

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Диско 2 е 2001 август

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                                Раздатката на Диско 3 е Щаер ДД295 - нищо общо с ЛТ230. Средния диференциал е с електронно контролиран многодисков съединител и ако блокажа не работи, обикновено иде реч за гръмнала електроника.
                                п.п. Ей така изглежда отвътре:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image18.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5554681
                                Последно редактирано от stargazer; 16-01-14, 10:51.
                                Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X