Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

    Получихме повикване онзи ден за бедстващи хорица в района на с.Малка Верея,където лека кола беше се окопала като диво прасе в калища,и после решихме да покараме по черно в бурята която се вихреше навън.
    Беше невиждан скоро порой с градушка,и нямаше как да пропуснем забавата,всичко беше много хубаво докато не реших да преминавам в горния край на реката,а не по установения брод.Изхода беше лесно предвидим,джипа се заклещи между двата бряга,и прииждащата бърза река го блъскаше яростно,нямаше и опция да разпъна лебедката защото беше забита в отсрещния бряг и куката с въжето изобщо не можех да ги достигна......И все пак не беше безнадеждно,въпреки гръмотевичната буря с градушка и светкавици които падаха из района около нас,поне докато нивото на водата не се покачи с 50 см,и понесе дънери и клони срещу нас,тогава силната вода завъртя Тойотата,от която до тогава не смеехме да излезем заради гадните гръмотевици,и я понесе към по дълбоката вода,а ние с Божето,горкия навигатор, катапултирахме в реката драскайки по брега като котки за да не ни отнесе бързата река.Мокри като мишоци,под градушката се свързахме с Дидо с Г-класата,малко преди да изгорят телефоните и той успя да ни намери почти случайно,понеже в създалата се обстановка всички пътища бяха реки,укрепихме мерцедеса и аз вързан за въжето на лебедката през кръста се пуснах по реката,де под водата,де отгоре в няколко опита да намеря куките за закачане.В крайна сметка успяхме да извлечем баба Яга пълна с тиня,а аз вътре,за малко не се обърна като я влачихме срещу течението....Добра тренировка се получи,една от най добрите до момента,хипотермията не можа да ме довърши,лесно се не даваме.

    Тука вече се вадим,успях да се добера до "заветния хълм" след няколко опита,като при единия буквално ме вкара под джипа водата,че ме вади Дидо с лебедката,понеже бях се закопчал с въжето около кръста.

    Борбата със стихията беше забавна,но доста студена водата,не ставаше за къпане много....

    Тука Божето е отчаян,малко след като му изкадя телефона,за да му е нещастието пълно и градушката като орех му напука "кестена".


    Вече се наемам,края на акцията е близо,остава само да издрапам до сервиза с 200 кила тиня,кал,камъни и клони ....
    А това е клипче в началото като се бумнахме,реката още не се беше вдигнала,за да ни понесе,вижда се как сме заприщили коритото като бент .
    http://vbox7.com/play:1b33566068
    Последно редактирано от belata; 03-06-12, 22:38.
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

  • #2
    От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

    Точно, като казаха по телевизията, че в Старозагорско има големи бури, си помислих:
    - Къде ли Белата, си търси белата ?
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #3
      От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

      Въх! Много страшно! Не вярвам, че сами си го причинихте.
      На клипа не се вижда оня с пистолета дето ви вкара в реката , без да извадите въжето на лебедката.

      Друг път да не правите така, ша получа удар само като гледам.

      Коментар


      • #4
        От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

        No comment
        OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

        Коментар


        • #5
          От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

          Тебе верно много те сърби главата отвътре
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #6
            От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

            Ама хвана течението,а!?? Ей,много си див!!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

              Това е за раздел Бедствия и аварии ако ме питаш мен,нищо общо с ОФФРОУДа няма.Все бях гледал откачени снимки ма това вашето бие с класи всичко до момента
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Това е за раздел Бедствия и аварии ако ме питаш мен,нищо общо с ОФФРОУДа няма.Все бях гледал откачени снимки ма това вашето бие с класи всичко до момента
                Аз мисля, че специално за Белата, трябва да се зачисли към OffRoad оборудването освен Хай Джак и една яхтена котва.
                Непрекъснато в джипа.
                Ще говоря с Трампа да му изнамерим котва и да му я подарим.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #9
                  От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                  Бравоо! Уникални както винаги!
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Аз мисля, че специално за Белата, трябва да се зачисли към OffRoad оборудването освен Хай Джак и една яхтена котва.
                    Непрекъснато в джипа.
                    Ще говоря с Трампа да му изнамерим котва и да му я подарим.
                    ...........телефоните ни изгоряха,както и всичко електрическо,като радиостанции,ЦД плеари,Джи Пи Еси.............

                    Това го вадя от под клипа му.За котва не знам,ще му тежи много,но една станция противоводна / морски модел / и противоводен ГПС с кутия пеликан за телефоните не е кофти идея.Аз бих препорьчал и ДИЧ БАГ или чанта за напускане на кораба с ракетите вьтре ма ще го приеме за бьзик еле ако препорьчам батерия на 12 волта вдигната високо в джипката,че да не я залива вода.
                    Направо се изправих в стола като видях снимките и гледах видеото,то бива,то може ма чак толкова БАААААСИ.Айде повлякло колата,излезли..............и се врьща да я вади нагазил / плувал според мен / в тая река.




                    Венцооооо,виж / хората щях да кажа / какво става по света,ти капитанско за лодка си извади,те си плуват нелегално.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                      Няма много щети,малко огънати ламарини и доста наноси в купето,които водоструйката оправи,джипа си го докарах на ход до сервиза,след като ме измъкнаха до началото на града,имаше малко вода в филтърната кутия,изпрах спортния филтър и го обмазах на ново,подсуших всички релета,махнах водата от фаровете,и сега фъркам отново в очакване на следващото приключение










                      Това е преди автомивката......вижда се до къде е била водата в купето.
                      LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                      Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                        Маслото в дифовете, как е ?
                        Не е ли на боза ??
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                          Евала! Наиграли сте се... Всичко е добре, когато свършва добре! Само ви се чудя, защо толкова дълго сте стояли в джипа... Поне за мен риска - евентуално да ме удари гръм (гледам и дървета има наоколо, не е като да сте на някое голо било) е по-приемлив от почти сигурно удавяне...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                            Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                            Няма много щети,малко огънати ламарини и доста наноси в купето,които водоструйката оправи,джипа си го докарах на ход до сервиза,след като ме измъкнаха до началото на града............
                            Що ли не се сьмнявах,че ще го пробваш и това.Сега кажи,че и лебедката работи,ел. стьклата и те и нямаш вода в ни едно масло на тая Тойота и сьвсем ще им хврькне цената.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Речен Офроуд в прииждаща река,или малко нощно къпане

                              Лебедката нема начин да не работи защото е механична ,а другите ел. екстри като поизсъхнат ще тръгнат
                              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X