Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Колеги,

    предлагам да си направим една колекцийка с нарушенията, с които се сблъскваме всеки ден по родните пътища.
    Ще започна с едно клипче на паркирал в самото кръстовище.



    Ако ви допада идеята, допълвайте
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    Гледам, темата се радва на небивал интерес, но аз не губя надежда. Ето още едно клипче - как се кара по тъмно без светлини:
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • #3
      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      Гледам, темата се радва на небивал интерес, но аз не губя надежда. Ето още едно клипче - как се кара по тъмно без светлини:
      Баровец си пада! Боже, какви хора има на този свят...
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Още един без фарове от тази сутрин към 7:35:

        Слънцето му е зад гърба и той вижда прекрасно, а него кой го вижда - друг въпрос.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Хубава си е и интересна темата, ама предполагам, че повече не се пише поради липса на м'трял или по-скоро на техника дето да снима (кажи речи) постоянно.
          Виж ако почнат и тук да се меткат пешеходци пред колите, за обещетения и т.н. вероятно интереса към камери в автомобилите ще нарасне.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #6
            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Ето как се навлиза на зелено в кръстовище и се спира рязко. В края на клипа се вижда патрулка паркирана след кръстовището. Според мен тя беше причината това внезапно но "мъдро" решение. Добре че човекът все пак съобрази, че имам спирачен път, и ми осигури липсващия 1 метър.
            В този случай и аз наруших правилника - навлязох на кръстовището на жълт сигнал. Както съм писал и преди - в повечето случаи, за да се стигне до катастрофа между 2 МПС, трябва и двамата шофьори да нарушат правилата. Днес за късмет ми се размина ПТП-то. Получих последно предупреждение да мина към "зимен стил" на шофиране - бавно и тегаво, но пък сигурно.


            Действието се развива на бул. Андрей Сахаров пред посолствата на Либия и Йемен. Изпреварване на дъжд в завой и пресичане на двойна непресечена линия. Насмете и двата автобуса.


            За да е пълно щастието на бул. Ал. Малинов, на последната права преди Бизнес парка една кифла беше спряла точно преди пешеходната пътека и спирката. Липсата на джоб за спирката (не че няма възможност за такъв) прави ситуацията още по-интересна: На автобуса му се наложи да спре на диагонал на първа и втора лента, за да не подмине спирката. Дали кифлата изобщо разбра, че тя е причина за насмитането?


            П.П. Днес заради влошените метеорологични условия (дъжд) трафикът беше значително по-тегав от миналата седмица. Най-вероятно така ще е до пролетта.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

              жълтото светна, когато ти беше на 10м. от стоп линията
              ей за такива случаи приветствам броячите дето ги слагат
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Ако имаше брояч трясъка беше гарантиран, защото щеше да е натиснал повечко педала на газта и нямаше да може да спре.

                Коментар


                • #9
                  От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Има брояч. И бях натиснал педала - за да мина. И с МТ гуми съм - на мокро спират ужасно.
                  Изобщо не оспорвам, че имам вина. На практика разчитах, че колата пред мен няма да спре. Наистина силно ме изненадА. Вмъкна ми се най-нахално в мястото, което си бях оставил за спирачен път. Навлезе на зелено - вече беше настъпил маркировката, когато светна жълтото. И тръгна да спира рязко в самото кръстовище.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    Ето как се навлиза на зелено в кръстовище и се спира рязко. В края на клипа се вижда патрулка паркирана след кръстовището. Според мен тя беше причината това внезапно но "мъдро" решение. Добре че човекът все пак съобрази, че имам спирачен път, и ми осигури липсващия 1 метър.
                    В този случай и аз наруших правилника - навлязох на кръстовището на жълт сигнал. ...
                    В случая май само ти наруши правилника. Онзи отпред вероятно с периферното зрение е мернал, че светва жълто и, като е видял патрулката отпред, е решил да спре за да няма ядове. Можеше да набие спирачките и поради куп други причини. Ти си отзад и си длъжен да съобразиш дистанцията и скоростта си.
                    В такива случаи аз гледам и назад и, ако видя някой засилен след мен, минавам, пък ако ще да е с нарушение. Щото КАТ я ме хванал, я не, ама НУРС-ът отзад иде ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      И двамата сте в нарушение. Той няма право да спира в кръстовище, ти трябва да спазваш дистанция.

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Има брояч. И бях натиснал педала - за да мина.
                      Реално на почти всички влияе така.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                        ... Той няма право да спира в кръстовище ...
                        Твърде често КАТ-аджиите са на друго мнение.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Има брояч. И бях натиснал педала - за да мина. И с МТ гуми съм - на мокро спират ужасно.
                          Изобщо не оспорвам, че имам вина. На практика разчитах, че колата пред мен няма да спре. Наистина силно ме изненадА. Вмъкна ми се най-нахално в мястото, което си бях оставил за спирачен път. Навлезе на зелено - вече беше настъпил маркировката, когато светна жълтото. И тръгна да спира рязко в самото кръстовище.



                          Най често се получава точно така.....разчитаме (в т.ч. и аз),че хората около нас разсъждават ,реагират на обстановката като нас.НЕ ВИНАГИ СЕ ПОЛУЧАВА- и резултата е ясен(ти за радост успя да се разминеш с него )

                          Коментар


                          • #14
                            От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            [QUOTE=Alexfield;198138 Вмъкна ми се най-нахално в мястото, което си бях оставил за спирачен път. [/QUOTE]
                            аз пък не разбрах как се е " вмъкнал най-НАХАЛНО" и за какъв спирачен път става въпрос - за твоя в рамките на кръстовището ли?? Късмет сте изкарали и двамата!
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Жълто?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:julto.png
Прегледи:1
Размер:268.3 КБ
ID:5420297

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X