Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

    При мен се получава, че средната скорост из Европа е по-висока, но максималната - по ниска. Тук - обратното - заради 'специфичната' инфраструктура
    Разбира се - това по обикновени първостепенни пътища... Това се отразява сериозно и на разхода - там разходът ми е по-нисък (заради липсата на нужда от 'по-динамично' шофиране)...
    По магистралите в Германия - обратно - максималната там по-висока, за разлика от средната (не могат едни магистрали да направят като хората - все ги ремонтират )

    А относно горното клипче - май е типична нашенска картинка - навярно БМВ-то се е движело далеч над ограниченията, каруцата без светлоотразители... И двамата са опасни...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

      Хайде две пресни от вчера

      първото: моторист кара в аварийната лента на магистрала Тракия, кара ама в насрещното, дори и фар не е пуснал


      второто: голфаджиЙте навсякъде са еднакви, дори и в Хасково, СТОПът за тях не важи

      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ...
        второто: голфаджиЙте навсякъде са еднакви, дори и в Хасково, СТОПът за тях не важи
        Не че нещо, ама да не си с голф - като почна второто клипче, гледам СТОП, не спираш, та се зачудих дали тогава няма да възникне ситуацията
        (само се заяждам - убеден съм, че си погледнал дали е безопасно, ама факта си е факт )...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Не че нещо, ама да не си с голф - като почна второто клипче, гледам СТОП, не спираш, та се зачудих дали тогава няма да възникне ситуацията
          (само се заяждам - убеден съм, че си погледнал дали е безопасно, ама факта си е факт )...
          e, то и аз съм с Голф
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            e, то и аз съм с Голф
            Aaaaa, тогава всичко е ясно - клипчето си е на мястото си
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители



              Май не видя знака...

              Коментар


              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                Те така требе да се случат нещата и по нашите прелези:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4251926.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5818477
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                  Такова осигуряване на прелезите е специфично за места, където много често минават опасни товари-химически, военни заводи и т.н.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                    При руснаците май е много често срещано, имайки предвид клипчетата из нета...
                    И то из прелези предимно в градове и т.н.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Ей малко нагледен мат'рял...
                      Тоя е уникална УФТСЪ!!!. И то по много направления! Освен всичко друго, нали се сещаш след като комшиите видят клипа, колко пъти ще го яде.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                        https://youtu.be/IHzkKwERt1Q
                        19ката извади спирачки и бая късмет

                        Изпратено от моят SM-A750FN с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Тоя е уникална УФТСЪ!!!. И то по много направления! Освен всичко друго, нали се сещаш след като комшиите видят клипа, колко пъти ще го яде.
                          Съседа си взе видеото - натам е негово решение къде какво да прави...
                          nikip, късмета му бе скоростта Малко по-бързо, и щеше да влезе в резервоара. Малко по-бавно - и нямаше да пили гуми...
                          Разбира се - видимо няма АБС и затова едва ли спирането е било оптимално... При всички случаи - гадна случка, напомняща, че при доста случаи и отсрещният няма как да реагира. Убеден съм, че шофьорът на камиона е тръгнал когато на пътя е нямало никой... Затова - и скоростта трябва да е умерена....

                          Днес имах визуални пререкания с моторист в група от 3 мотора, каращи спокойно и равномерно по голям булевард...
                          Влизам през достатъчно дълга ускорителна лента на булеварда, където в дясна лента по основния булевард са единствено тримцата моторджии.
                          На пуснатия ми отдавна мигач никой не реагира. Наистина има много място в ляво - лентата е свободна, но моторджиите не са и длъжни да мръднат - затова спор няма. Въпреки, че добрата шофьорска практика в този случай, когато се движите със сходни скорости, има ускорителна лента, а трафикът не е натоварен е да дадеш ляв мигач и да направиш място на влизащият - нищо не ти коства, не си променяш скоростен режим, а и е достатъчно безопасно..
                          Както и да е. Движейки се с близки скорости пропускам двамата моторджии и виждам, че има доста място между втория и третия в основната лента, което и заемам. Скоростите - практически изравнена с колоната - навярно с разлика под 4-5км/ч...
                          Лявата лента продължава да е напълно свободна (ако третия реши да ускорява, иначе дистанцията между задната ми броня и него - визуално около 10-15м в момента, в който заемам място в основната лента на булеварда).
                          След десеттина секунди виждам до мен на 20см от огледалото младежа от третата пистарка (с мацка отзад разбира се ) да ми ръкомаха нещо, явно обиден, че 'съм го засякъл'... Ами хубаво - лошо няма, въпреки, че дистанцията до него беше повече от достатъчна - нормална дистанция за движение в колона по сравнително бърз булевард....
                          Продължавам по булеварда, преминавам в лява лента за да изпреваря бавнодвижещ се автомобил. Младежа бе поизостанал - не знам защо - аз нито съм ускорявал рязко (навярно плавно съм ускорил от между 60-70км/ч, нито пък съм го притискал - напротив, чудих се дали този юнак преценява, че 20см странична дистанция до голям автомобил са нещо прекалено близо и затова внимавах да не ги 'изям' тези 20см с потрепване на волана....
                          След което последва типичното изпреварване отдясно със шмугване между мен и изпреварвания автомобил на една боя разстояние Не си мислете, че става въпрос за някакви безумни скорости, или прекалено голям трафик... Скорости около 60-70км/ч и пет коли накръст
                          И брейк-тест де (да, внимателен) То хубаво да бе само младежа, ама как ли биха се отразили 2.5 тона на задника на мацката
                          За съжаление видеото би било доста орязано заради това, че повечето случки се случваха около и зад автомобила, а не пред него, така, че едва ли ще ги смъквам клипа от камерата - няма да е достатъчно информативен ...
                          Ама ей така хората си търсят адреналин - на равно място, без трафик, с МНОГО място във всяка посока Явно народа слънчасва
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Разбира се - видимо няма АБС и затова едва ли спирането е било оптимално...
                            В случая, предвид възрастта на колата, нямането на ABS в 90% от случаите е в полза на по-късия спирачен път. На повечето коли от тия години на съх път помага да остане управляема, а не да спре по-бързо.

                            А шофьора на камиона имаше предоволно видимост и в двете посоки. Просто си е катил.
                            Последно редактирано от sparkybg; 28-07-19, 14:26.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              А шофьора на камиона имаше предоволно видимост и в двете посоки. Просто си е катил.
                              Загледай се пак - той излиза от вътрешната в завоя пресечка.. Просто кофти съвпадение. Камиона вече бе препречил лентата когато реното удари спирачки...
                              Навярно с камион едва ли бих започнал точно такава маневра (ако няма ограничение на скоростта в участъка) просто защото наистина няма добра видимост в завоя.. Бих врътнал километър-два, но да завъртя обратно на безопасно място.
                              И да - формално ако бе станало ПТП разбира се камионът би бил виновен...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Куриозни снимки и филмчета на нарушители

                                Днес имах визуални пререкания с моторист ....

                                Жоро,моето мнение и като моторист.
                                Твоя грешка.Те карат в група ,както го пишеш с нормална скорост.
                                Трябваше да върнеш леко газта и да се включиш последен и после ако искаш ляво през всички платна ...
                                За местене от едната лента в другата да се включи нов участник още не сме дорасли...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X