Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтиране на седалки от МПС-то

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Демонтиране на седалки от МПС-то

    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
    Чл. 178 не се отнася само за основни агрегати, защото пише "комплектува с основни агрегати от различни модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство". За останалото си прав.
    Точно де, ИЛИ ИЗМЕНЯ конструкцията на МПС-то - в следствие на комплектуването ,с основни агрегати от РАЗЛИЧНИ модели!
    Аз поне така го тълкувам, ама както с почти всички загони в БГ , може да има много тълкования!
    Само някой ако може, да ми изтълкува: какво е основен агрегат на автомобила и кои са те???
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #32
      От: Демонтиране на седалки от МПС-то

      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
      Точно де, ИЛИ ИЗМЕНЯ конструкцията на МПС-то - в следствие на комплектуването ,с основни агрегати от РАЗЛИЧНИ модели!
      Аз поне така го тълкувам, ама както с почти всички загони в БГ , може да има много тълкования!
      Само някой ако може, да ми изтълкува: какво е основен агрегат на автомобила и кои са те???
      Неправилно тълкуваш - по твоето тълкувание трябваше да е "комплектува с основни агрегати от различни модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство... в следствие на комплектуването с основни агрегати от различни модели". Както е написано след "или" си е отделно.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #33
        Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

        Аз съм прост компютърджия, и гледам да имам минимални ( най-добре никакви ) контакти с Държавата. Имам проблемното 307SW с регистрация 6+1 и съм си купил 2-те допълнителни седалки ( и съм го купил като частно лице, с никакви ДДС-та не съм ощетил Държавата ). Досега не е имало проблем да си държа тия 2 седалки в къщи, отскоро явно има. Съгласявам се, качвам си седалките в багажника и пак съм изряден. Oбаче седя и си мисля върху логиката 'седалки-конструкция на МПС' и ми хрумват следните сценарии, по-реални от проблема със седалките:

        1. Карам си Гранда, спират ме:
        - добър ден, документите за проверка!
        - заповядайте.
        - абе тоя джип нещо е много висок, да не е повдиган?
        - ами не е повдиган.
        - запoвядайте тоя акт и тая червена лепенка за предното стъкло, пък като идете да го пуснете от движение на канала ще преценят дали е повдиган или не, приятен път.

        2. Качвам жената и децата в Гранда, багажника е празен ( Гранда е N1 3+1 и не съм се правил на хитър, това пишеше в италианския талон! и ДДС не съм взимал! ), спират ме:
        - добър ден, документите за проверка!
        - заповядайте.
        - а, това е N1 - товарен автомобил, отворете багажника. Къде ви е товара?
        - ами нямам товар, отиваме на село.
        - това е товарен автомобил, вие го ползвате като пътнически, заповядайте тоя акт и приятен път.

        3. Всички седалки сa си в 307SW-то, натоварил съм 1 кубик дърва за дядото, спират ме:
        - добър ден, документите за проверка!
        - заповядайте.
        - вие защо превозвате товари с лек автомобил? ( 1 кубик дърва и аз съм съгласен че не е багаж, а товар ). Заповядайте тоя акт и приятен път.


        Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
        Не знам, може и да греша ,но смятам, че актовете в Съда ще падат ,за така наречените допълнителни седалки, а единствените последици ще са, загубено време ,неудобство и евентуално причинени пропуснати ползи!
        Всъщност според мен последици ще има.

        Стъпка 1: Ще има достатъчно хора които ще пуснат жалба до 'началника на КАТ'. 'Началника' естествено няма да ги прочете тия жалби, има си администрация за тая работа. Опааа... тая администрация миналата година не я ли намалиха? Значи ще се натрупат хиляди жалби, които няма кой да 'разгледа'. Ще се дигне шум и намалената примерно с 10% администрация ще се увеличи с 30%, ефективно назначавайки всичките лели/вуйни/стринки и т.н. рода на личния състав. А и бюджета може да се увеличи с някой друг милиард левчета.

        Стъпка 2: Много от тия жалби началника ще отхвърли и отиваме на съд. Съда обаче вече е затрупан с дела и само ще натрупаме тонове хартия да отлежават, докато и там не увеличат личния състав, което също иска допълнителен бюджет.

        Междувременно хората ще са принудени да идат на технически преглед за да си пуснат колите в движение, подарявайки доброволно едни 40лв на Държавата.

        Резултат: България пак е с най-ниска производителност на труда, щото вместо да работиме, висиме по опашки да се 'жалваме' и 'съдиме' с Държавата.
        Последно редактирано от Zarhi; 01-06-12, 19:00.
        Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
        Suzuki Grand Vitara 1.6
        LZ1ZPM

        Коментар


        • #34
          От: Демонтиране на седалки от МПС-то

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          Неправилно тълкуваш - по твоето тълкувание трябваше да е "комплектува с основни агрегати от различни модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство... в следствие на комплектуването с основни агрегати от различни модели". Както е написано след "или" си е отделно.
          Може и неправилно да тълкувам /не съм специалист в тази област/ ,но липсата на запетайка пред думата ИЛИ ,според мен променя, тълкуванието на целия текст и би трябвало да се тълкува, така както аз съм написал. Просто така мисля, иначе и аз съм съгласен с другото което си написал!
          Между другото ,точно заради такива объркващи и двусмислени закони ,сме на това дередже , а съдебната система за едни е майка , за други мащеха!
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #35
            Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

            Що съм без шапка няма как да обясня. Обаче сега се сетих че във всички коли имам жълти светлоотразителни жилетки ( ти да не се правиш на полицай? ). Още утре сутрин отива пеша до магазина и си купувам оранжева ( ти да не си от чистотата ), зелена ( да не си горски ), бяла ( некъФ доктор ли си ), синя ( митничарче нещо а ) и каквито други цветове има.
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • #36
              От: Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

              Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
              Всъщност според мен последици ще има.......
              Тези са ясни ,имах предвид за потърпевшите, от евентуален акт!

              Сега се замислям, след 2-месеца като я прехвърлям на мое име ,дали да не я регистрирам в КАТ направо 4+1 защото в момента се води 6+1 и така евентуално да си спестя подобни проблеми в бъдеще ? Те тези допълнителни седалки и без това стават, само за 2 малки деца , а пък надали някога ще ги използвам ?
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #37
                Re: Демонтиране на седалки от МПС-то

                Ами ако потърпевшия е от София и му напишат такъв акт в Сливен и реши да си отстоява правата не му мърдат минимум 10 пътувания София-Сливен. За подаване на жалба, за проверка дали е излязъл резултата ( няколко пъти ), за подаване на жалба в съда, първо,второ,трето, пето заседание. Междувременно един път месечно по минимум 1 загубен ден за удължаване на акта. Дотука няма 'пропуснати ползи' има ефективно изваждане на пари от джоба + поне 20-тина дена неплатена отпуска.

                За да си изряден трябва да подариш едни пари на технотест и тогава да я пререгистрираш като 4+1. И при добър късмет още на излизане от КАТ ще има 'ти що си без шапка'
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                Suzuki Grand Vitara 1.6
                LZ1ZPM

                Коментар


                • #38
                  От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                  Жалба да подават жалеещите. А хората да изпращат искане по пощата с обратна разписка. Отговор ще получат в предвидения срок, ако не получат се подава сигнал до началника на началника получател на първото писмо.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    Жалба да подават жалеещите. А хората да изпращат искане по пощата с обратна разписка. Отговор ще получат в предвидения срок, ако не получат се подава сигнал до началника на началника получател на първото писмо.
                    Какво е това искане, какво искаме с него, какъв е предвидения срок за отговор и как се подава сигнал до началника на началника?
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #40
                      Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                      Добре, нито жалба нито искане а 'възражение', което отива в кофата и 'обжалваш' Наказателното Постановление пред съда. Така правилно ли е?

                      И се зарадвах на ситуацията при която се появавам в приемния ден на началника на КАТ (изберете си град) за да го попитам кой му е началника, та да подам сигнал за неразгледано в срок 'възражение'. Ами че преди да изляза от (изберете си град) ще се сдобия с толкова АУАН-и, че липсата на шапка ще ми последния проблем.
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                      Suzuki Grand Vitara 1.6
                      LZ1ZPM

                      Коментар


                      • #41
                        От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                        Абе хора. Май повечето от вас се правят на недоразбрали. Тук става въпрос за изменение ТИПА на МПС-то. Един автомобил излиза от завод/производител хомологиран съответно, като ЛЕК (кат.М1) със съответния брой седалки, или ТОВАРЕН (кат.N1) със съответната преграда между пътници и товар. В редки случаи (повече напоследък), даден автомобил излиза от завода, като товарен (кат.N1), НО с 4+1 места. Има автомобили внос от Италия, които с тяхно Национално типово одобрение са от кат.N1, но са с 3+1 места. Пак да кажа!!
                        Цялата работа е заради така наречените ДДС-арки. Или иначе казано "Покрай сухото гори и мокрото". В началото, когато почна тая дивотия, с колеги смятахме, колко трябва да струва една баничка карана с Кайен (примерно). Или какъв размер трябва да е човек та да седне на последния ред седалки в Х5.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #42
                          Re: От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                          Май не съм задал правилно въпроса, ще се пробвам пак:

                          Купил съм чисто ново МПС, марка Пежо, модел 307 SW, категория M1, брой места 6+1. В книжката за експлоатация която съм получил заедно с колата ясно е описано на български език как се сгъват и демонтират седалките на 2-ри и 3-ти ред. Както и с картинки е показано как може да си подредя задните 2 реда седалки в произволна комбинация от нито една до всичките 5 броя. Ясно е указано, обяснено и нарисувано как това се извършва без ползване на никакви инструменти. Всичките 5 броя колани за задните седалки са монтирани към купето и си остават в колата независимо от демонтирането на седалките.

                          1.Имам ли право да пътувам с извадена произволна/произволни задни седалки?
                          2.Това промяна на категорията на МПС-то ли е?
                          3.Това променя ли конструкцията на МПС-то?
                          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                          Suzuki Grand Vitara 1.6
                          LZ1ZPM

                          Коментар


                          • #43
                            От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Абе хора. Май повечето от вас се правят на недоразбрали. Тук става въпрос за изменение ТИПА на МПС-то. Един автомобил излиза от завод/производител хомологиран съответно, като ЛЕК (кат.М1) със съответния брой седалки, или ТОВАРЕН (кат.N1) със съответната преграда между пътници и товар. В редки случаи (повече напоследък), даден автомобил излиза от завода, като товарен (кат.N1), НО с 4+1 места. Има автомобили внос от Италия, които с тяхно Национално типово одобрение са от кат.N1, но са с 3+1 места. Пак да кажа!!
                            Цялата работа е заради така наречените ДДС-арки. Или иначе казано "Покрай сухото гори и мокрото". В началото, когато почна тая дивотия, с колеги смятахме, колко трябва да струва една баничка карана с Кайен (примерно). Или какъв размер трябва да е човек та да седне на последния ред седалки в Х5.
                            Вместо да коментираш кой на какъв се прави, можеш да сложиш извадки от нормативните документи уреждащи твоето твърдение.
                            И ако се зачетеш по-внимателно в темата, ще видиш, че казуса не е превръщане на лек автомобил в товарен,
                            а демонтаж на фабрично предвидени за демонтаж седалки.
                            Съдейки по постовете ти, явно се занимаваш професионално с тематиката,
                            та ще сме благодарни ако ни осветлиш и то с извадки от регламентиращи документи:
                            Що е основен агрегат в МПС?
                            Що е изменение на конструкцията?
                            Органът констатиращ това на пътя може/не може да установи изменения по чл.178 и на база на какво?

                            Защото ако може - то органът ще има безкрайно поле за корупционна практика заради неяснота в закона.
                            Особено ако счете например, че сменяйки гумените стелки с мокет съм изменил конструкцията и предназначението на МПС-то.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                              Абонирам се за темата.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #45
                                От: Демонтиране на седалки от МПС-то

                                Проблема със седалките е много голям и не е от вчера! От едната страна на барикадата са съвестните собственици на лични (не фирмени) ванове и микробуси, на който завода производител е предвидил свалянето на седалките да става с едно копче! От другата срана са полицайте който са прави да питат къде са седалките и защо с пътнически бус се извършват товарни превози!
                                Когато буса(вана) е празен обикновенно се минава с лафа че са прани и съхнат. Но натоварен с багаж лошо. В закона пише ,че багаж се превозва с товарен автомобил . Още повече сега товарните микробуси, ванове, баничарки минават на 6 месеца на ГТП.
                                Закона не е домислен или когато е мислен не е имало ванове.
                                Например с микробус (ван) може да натовариш и един тон тухли и ако не са демонтирани седалките нищо не могат да ти кажат. Но махнеш ли седалките да не се цапат си нарушител!
                                А за дедесарските историй и кайените незнам как са нещата там!
                                Последно редактирано от superMAX; 05-06-12, 09:29.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X