Обява

Свий
Няма добавени обяви.

? Ето конкретния ми случай...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ? Ето конкретния ми случай...

    Здравейте, приятели!
    Не казвам "колеги", защото нямам такава кола, все още...
    Тук всеки пита според своите си нужди, та и аз.
    FAQ при въпроси като моя - за какво ще ти трябва:
    1. 60% градско (имаме "градска кола", но я кара жена ми, аз искам да сменя моята с обекта на питането ми)
    2. 35% шосе (магистралата тази вечер бат' Бойко я отложи)
    3. 5% (някаква форма на off road):
    - достигане до караваната ни на плажа (все пак...), демек пясък - без да я тегля - тегленето в пясък силно стеснява моделите, има си
    трактор за това
    - достигане до къщата ни в една планинска махала - стръмна, мека пътека, 300 м, ама през зимата не се чисти
    4. тези 60+35% предопределят комфорта като изискване, а и не ми се иска нещо преди 2004-2005 г. (но не съм собственик на инвестиционен
    фонд)
    5. не говорим за паркетници - 5-те% ги изключват, а и съм големичък - примерно не се чувствам добре в RAV-4
    6. добре е да е вместим, защото тези дестинации искат багаж, а и да тегли 1500-1800 кг
    7. а, да не забравя задължителното при ламерите - без екстравагантни разходи по цена, разход/км и поддръжка!
    Тези дни по празниците изпълних горните маршрути, но едниния без да влизам в пясъка, а другия без сняг с чужд ML 270 и това не ми даде информация става ли тази кола за моите цели. Гледам, тук МЛ-ката не се тачи много, защото сте истински офроудъри. Иначе - хареса ми, що-годе има динамика, икономичен (85л/1000км), събра багаж, но седалки като на Икарус, тромаво управление... С уговорката, че за 1-ви път карам джип. Като се качих в моята кола, все едно седнах на пътя... Хареса ми, но не съм се фиксирал в този модел, щото нямам база за сравнение.
    Дайте акъл според изброените ми нужди. Знам, че моите 5% ме делят примерно от голямо комби, но кво да се прави - трябва да достигам до нашите места.
    PS: Знам колко са досадни подобни постове за опитните членове, но сайтът е голям - не намерих моя отговор. А и това е смисълът на форумите - да си помагаме! Дай Боже и аз някой ден да помогна някому! Ще съм благодарен и на отговори, и на линкове!
    Очаквам ви и благодаря!

  • #2
    От: ? Ето конкретния ми случай...

    Първоначално публикуван от dat Преглед на мнение
    ... Знам, че моите 5% ме делят примерно от голямо комби ...
    Субару Форестър?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: ? Ето конкретния ми случай...

      Колега,а долу-горе каква сума си заделил за покупката
      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

      Коментар


      • #4
        От: ? Ето конкретния ми случай...

        Чероки, някакво си....?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: ? Ето конкретния ми случай...

          С хубави гуми и луд шофьор и МЛ-а е джип .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #6
            От: ? Ето конкретния ми случай...

            Да наистина дайте някакъв бюджет .
            Примерно ниско бюджетно Паджеро 3 или по скъпия Ледн Круизер 100 отговарят на описанието .
            Разбира се освен тях има и още много други !
            [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

            Коментар


            • #7
              От: ? Ето конкретния ми случай...

              Първоначално публикуван от dat Преглед на мнение
              - достигане до къщата ни в една планинска махала - стръмна, мека пътека, 300 м, ама през зимата не се чисти
              това е нещо, което в определени ситуации и най-подготвения джип няма да се качи / 60 см. твърд сняг например/ така че, каквото и да избереш, определено ще имаш случаи, в които тези 300 м. ще са с най-проходимото средство - чифт туристически обувки

              за останалото едно Субару май, май ще ти върши работа

              и все пак: бюджет?
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                От: ? Ето конкретния ми случай...

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                С хубави гуми и луд шофьор и МЛ-а е джип .
                Карал съм с паркетни гуми. Ясно, че не става. Видях с А/Т на Гудрич, голем смех. Като на глиган нощна шапка.
                Иначе за питащия. Що не се огледаш за Нисан или Митсубиши. Ако е нещо друго нека е Субару.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: ? Ето конкретния ми случай...

                  Всичко което искаш го има 120ката, само дали влиза в цената. И може да тегли и на пясъка ще я вкара караваната и на магистралата е много добре, само че цената пада с по 500лв на година и хубавите са около 40 бона.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ? Ето конкретния ми случай...

                    Не е уточнен бюджета, но щом се говори за Toyota LC 120, значи Jeep Cherokee Liberty, Grand Cherokee също влизат в ценовия клас. Има ги и с бензинови двигатели и с дизели. Стига човек да хареса някой от тях:
                    Liberty KJ-

                    Grand Cherokee WK-

                    Повечето са с автомат, имат прилична проходимост за така описаните нужди а и теглят доста тежки товари.
                    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                    First impression is not always true. Get inspired.
                    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                    Reading is sooo boring, unlike writing!

                    Коментар


                    • #11
                      От: ? Ето конкретния ми случай...

                      Благодаря за отговорите дотук!

                      Да коментирам:
                      - Форестърът ми е възтесничък (197см/125кг) - ходих да го "меря" в магазина. За изненада в Аутбака ми е по-добре.
                      - за парите сте прави да питате, не исках да давам лимит, за да чуя съвети за моделите по принцип, ама те, принципите, май излизат все от джоба... Та - докъм 30-35к. Ако може - много по-малко . Като четох тук какви евтинии се коментират, си викам аз ли не мога да търся, луд ли съм? Но искам съвременна джипка, все пак, да изкара някъв разумен срок, а не да е по-стара от сегашната ми кола.
                      - по предложените марки - какво ми е останало в главата оттук-оттам (изказвам се неподготвен): Чероки - проблемна ходова част, лакомо; Паждеро - тромаво, лакомо; ТЛК - супер, но май ми идва дебеличко; Нисан - какъв; Мицубиши - Патфайндър ли - некачествен (според Аутобилд, обаче, вероятно понеже не е VW). На сърце ми е Диско 3, но ЛР-ът - и той ненадежден. Четох някъде, че Рейндж Ровърът предлагал най-комфортните условия на собственика си, докато чака помощ .
                      Нямам предразсъдъци към марките, търся съвети от разбирачите. И освен това - по принцип какви ходови характеристики (технически) е важно да гледам в моя случай? Дизел - бензин > газ? Разумна поддръжка, също така - диаметрално далече ми е от занаята, а и от мене хард офроудър няма да стане.
                      Давайте акъл, ако имате време! Благодаря отново!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ? Ето конкретния ми случай...

                        Сега остава да споделиш и какво е "лакомо" по твоите критерии, и окончателно да очертаеш очакваната от теб картинка.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ? Ето конкретния ми случай...

                          ТЛК-то въобще не е толкова дебел . С малко повече търсене ще намериш някой който да ти е в бюджета . Нисана - Патфайндър или Х-трейл . Патфайндърът го изключи защото поддръжката му вече е дебела - като се почне от данъци и т.н . Х-Трейла на големина е като Рав4-ката , а ти каза , че ти е малка значи и Х-трайл е вън от играта . Черокито е добър вариант , но и то не е евтино . Паджерото също е добро , има ги с всякакви двигатели - бензинови , дизелови . Ако не те притеснява дясната дирекция може да си го вземеш по-евтино . Не знам защо казваш , че Диското е НЕнадеждно като си е доста добро , а и частите са му много евтини . Според мен най-добрият избор е ТЛК . Защото ще имаш джип за всичко . Изборът си е твой !
                          Поздрави !
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #14
                            От: ? Ето конкретния ми случай...

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Сега остава да споделиш и какво е "лакомо" по твоите критерии, и окончателно да очертаеш очакваната от теб картинка.
                            Ами МЛ-ката ми даде 8,5/100, както споменах, като за 1000 км 4 пъти пресякох Стара планина + магистрала и равни шосета. Скорост 90 - 110. Мисля, че е супер за 2т кола.
                            В предния ми пост нахвърлях какво съм срещал за моделите - може да не е вярно и дай Боже, щото излиза, че угодия няма . Затова питам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ? Ето конкретния ми случай...

                              Първоначално публикуван от dat Преглед на мнение
                              Благодаря за отговорите дотук!

                              Да коментирам:
                              - Форестърът ми е възтесничък (197см/125кг) - ходих да го "меря" в магазина. За изненада в Аутбака ми е по-добре.
                              - за парите сте прави да питате, не исках да давам лимит, за да чуя съвети за моделите по принцип, ама те, принципите, май излизат все от джоба... Та - докъм 30-35к. Ако може - много по-малко . Като четох тук какви евтинии се коментират, си викам аз ли не мога да търся, луд ли съм? Но искам съвременна джипка, все пак, да изкара някъв разумен срок, а не да е по-стара от сегашната ми кола.
                              - по предложените марки - какво ми е останало в главата оттук-оттам (изказвам се неподготвен): Чероки - проблемна ходова част, лакомо; Паждеро - тромаво, лакомо; ТЛК - супер, но май ми идва дебеличко; Нисан - какъв; Мицубиши - Патфайндър ли - некачествен (според Аутобилд, обаче, вероятно понеже не е VW). На сърце ми е Диско 3, но ЛР-ът - и той ненадежден. Четох някъде, че Рейндж Ровърът предлагал най-комфортните условия на собственика си, докато чака помощ .
                              Нямам предразсъдъци към марките, търся съвети от разбирачите. И освен това - по принцип какви ходови характеристики (технически) е важно да гледам в моя случай? Дизел - бензин > газ? Разумна поддръжка, също така - диаметрално далече ми е от занаята, а и от мене хард офроудър няма да стане.
                              Давайте акъл, ако имате време! Благодаря отново!
                              Щом от тебе няма да стане оффроудър.вземай едно Гранд Чероки V8 бензин и си решаваш проблема.А и щом си готов да се разделиш с 30К...
                              Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X