Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задача по математика за 5-и клас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Задача по математика за 5-и клас

    Това условие по-горе е непълно. Не може да се определи колко точно са учениците, има много отговори.

    Коментар


    • #17
      От: Задача по математика за 5-и клас

      Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
      Ей, архитектите да не се намесват, щото математиката не им е сила и само заблуждават.
      53 на две колко е? 78 на 4 колко е?
      Айде сега ще се обиждаме на архитект. Мани, по-лошо, строителен инженер съм. Ама то като не прочетеш условието и това не помага.

      Коментар


      • #18
        От: Задача по математика за 5-и клас

        Както е зададено условието, отговорът си е един.

        Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
        Айде сега ще се обиждаме на архитект. Мани, по-лошо, строителен инженер съм. Ама то като не прочетеш условието и това не помага.
        Абе инженер, който не разбира от математика е архитект.

        Коментар


        • #19
          От: Задача по математика за 5-и клас

          Петър Минчев...позна. Из нета: Поликрат, владетелят на остров Самос, веднъж на пир попитал Питагор колко ученика има.
          "Охотно ще ти кажа, о, Поликрат - отвърнал Питагор. - Половината от моите ученици изучават прекрасната математика, 1/4 изследват тайните на вечната природа, 1/7 мълчаливо упражняват силата на духа, пазейки в сърцето си учението. Добави към тях още трима юноши, от които Теон превъзхожда всички по способностите си. Колко ученика водя към раждането на вечната истина?"

          Коментар


          • #20
            От: Задача по математика за 5-и клас

            Половината
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #21
              От: Задача по математика за 5-и клас

              28 са, сега и аз го сметнах. Друнчо си е съвсем прав.
              п.п Ама ебати никнейма имаш, колко се смях като го прочетох./или Дрънчо може да е ама пак.../
              Лопата - друг солдата!!!

              Коментар


              • #22
                От: Задача по математика за 5-и клас

                Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                Както е зададено условието, отговорът си е един.



                Абе инженер, който не разбира от математика е архитект.
                Е ти дефинира какво е архитект...сега като си призная, че съм завършил и математическа гимназия...
                Не знам само, след като ме прекръсти по звание, дали не трябва да ми купиш една риза, а аз да почерпя.

                Коментар


                • #23
                  От: Задача по математика за 5-и клас

                  Не ви знам какви математици сте,ама намерихте повод да се почерпите!!

                  п.п Синът ми,който е в пети(5) клас,каза че такава задача в техният учебник НЯМА!! Явно ще сменяваме училището!!!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Задача по математика за 5-и клас

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Е ти дефинира какво е архитект...сега като си призная, че съм завършил и математическа гимназия...
                    Не знам само, след като ме прекръсти по звание, дали не трябва да ми купиш една риза, а аз да почерпя.
                    Аа не съм, ти сам си заслужи званието.
                    Не само ще почерпиш, а и сбирка на "Бар наздраве" да организираш, за да ти връча ризата.

                    Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                    п.п Ама ебати никнейма имаш, колко се смях като го прочетох./или Дрънчо може да е ама пак.../
                    Дрънчо си е.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Задача по математика за 5-и клас

                      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                      Е ти дефинира какво е архитект...сега като си призная, че съм завършил и математическа гимназия...
                      Не знам само, след като ме прекръсти по звание, дали не трябва да ми купиш една риза, а аз да почерпя.
                      Mирооо, у тебе се клех, а ти...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #26
                        От: Задача по математика за 5-и клас

                        Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                        Аз събирах дробите и получих 25/28 +3... Дали съм малоумен, а?
                        Не си малоумен бе. Реши го до края просто, като не забравяш къде са Х-овете. Задачата се рашава с познанията, които децата имат в 5-ти клас. Те би трябвало да учат дроби, та не би трябвало да е проблем решението. Иначе и аз го реших. Толкова са си (28 де).
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Задача по математика за 5-и клас

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Не си малоумен бе. Реши го до края просто, като не забравяш къде са Х-овете. Задачата се рашава с познанията, които децата имат в 5-ти клас. Те би трябвало да учат дроби, та не би трябвало да е проблем решението. Иначе и аз го реших. Толкова са си (28 де).
                          То това беше преди няколко урока. Сега са на проценти, а там съм фурия. Проблемът ми е, че повечето неща ги смятам на ум и не мога да направя математически, а това не върши работа за пред другарката...
                          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                          Коментар


                          • #28
                            От: Задача по математика за 5-и клас

                            Гена! Много е важно детето да добие навик всичко да пише подробно и нищо да не смята наум.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Задача по математика за 5-и клас

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Гена! Много е важно детето да добие навик всичко да пише подробно и нищо да не смята наум.
                              Ми... стискам му палци! Аз не съм така....
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #30
                                От: Задача по математика за 5-и клас

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                .... Проблемът ми е, че повечето неща ги смятам на ум и не мога да направя математически, а това не върши работа за пред другарката...
                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                ...... Задачата се рашава с познанията, които децата имат в 5-ти клас. .................
                                Това е сложното. Трябва да си запознат с взетия учебен материал и да слезеш на нивото на детето. Един вид да мислиш по-просто, отколкото си свикнал. И се стига до там, че на зададения от хлапето въпрос, започваш да отговаряш с въпроси "Е, това не сте ли го учили?"; "Как може да не сте го учили"; "А това учили ли сте?"; "Наистина ли?"; Сигурен/а ли си?"; "Е това не може да не сте го учили!"-това последното го изтръскваш, когато не можеш да си представиш, че задачата се решава по-елегантно и просто отколкото ти казва твоя обременен мозък.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X