Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реотан на задното стъкло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реотан на задното стъкло

    Здравейте,
    една голяма част от реотана на задното ми стъкло не работи. На практика работят само 1-ва, 2-ра и 4-та хоризонтални пътечки. Честно казано не ми и трябват всичките, защото и без това се падат доста ниско и се закриват от резервната гума.
    Бих искал да ми работят също 3-та и 5-та пътечки. Погледнах ги отблизо и видях, че на места са прекъснати. Това е и причината да не нагряват.

    Въпросът ми е:
    Някой знае ли начин за възстановяване на пътечки от реотана на задното стъкло?
    Не ми се сменя цялото задно стъкло с друго такова от морга, където най-вероятно ще има същия проблем.

    Предпочитам да си го оправя сам, стига технологията да не е за совалки
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Реотан на задното стъкло

    В Конрад продават специална паста, която е за възстановяване на повредени реотани.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #3
      От: Реотан на задното стъкло

      Майстора продава специалната паста, резултата от работата с нея е гарантиран!
      Нещо на Перматекс беше, той ще ти каже какво точно е.
      Имаше нарочна тема за твоя проблем.

      Успех.

      Коментар


      • #4
        От: Реотан на задното стъкло

        Точно на Перматекс е. 15 лв.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          Re: Реотан на задното стъкло

          След горчив опит от краткотрайния ефект на подобни цапала, смених тактиката. Монтирах на рамката на стъклото една духалка с реотан за 20-ина лв. и съм много по-доволен, дори от 100% работещ нагревател. Много по-бързо изчиства стъклото, пък и затопля, колкото затопля.
          Компактна е и не пречи.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Re: Реотан на задното стъкло

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Майстора продава специалната паста, резултата от работата с нея е гарантиран!
            Нещо на Перматекс беше, той ще ти каже какво точно е.
            Имаше нарочна тема за твоя проблем.

            Успех.
            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Точно на Перматекс е. 15 лв.
            Мерси. Тези дни ще гледам да мина да взема.

            П.П. Това с духалката също е вариант, но само ако наистина нищо друго не помага. Няма да ми дават да я включвам, а Фронтерата е детевоз. Пък и малкия обикновено спи и един допълнителен вентилатор ще разстройва майка му
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Реотан на задното стъкло

              Мисля, че се продаваше някакъв електропроводим сребрист лак за целта.

              Коментар


              • #8
                От: Реотан на задното стъкло

                Ако имаш предвид "Сребърен феролит" - имам такъв и наскоро "оправих" една компютърна клавиатура. Буквата "Д" имаше прекъсната писта. Наистина се оправи, но... уви само за седмица. След това "Д"-то пак спря да работи.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Реотан на задното стъкло


                  Сребърния феролит е известен повече с антикорозионните си свойства, отколкото с възможностите за ремонт на клавиатури.
                  Ако не ти е работила само буквата Д, то определено проблема не е бил в прекъснатата писта...
                  Едно шишенце с обем около 1 ml струваше едни трийсетина лева ( в алтернативен магазин )
                  , така че пробвай с Перматекс от Майстора, и не боядисвай с феролита

                  Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реотан на задното стъкло

                    За боядисване на Фронтерата със сребърен феролит обещавам да си пусна отделна тема
                    Иначе наистина на клавиатурата това и е проблемът. Прекъсването се вижда в просто око (поради липса на сложно). И се оправи за около седмица - което потвърждава, че там е проблемът. Ако "Д"-то на въпросната клавиатура работеше все още, то определено щях да пробвам и на задното стъкло на Фронтерата.

                    П.П. Като си купя Перматекс, ще ремонтирам и клавиатурата - ей така за спорта
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реотан на задното стъкло

                      Хмм, помисли, защо от една клавиатура с мин 104 клавиша не излизат 104 кабела?
                      Отплеснахме се от темата де...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реотан на задното стъкло

                        Електропроводима паста, лепило-както ти харесва. При малко повече старание резултатът е гарантиран-сам ремонтирах реотаните на предишната ми кола, четири години си работиха нормално всички, така я и продадох. Някои комплекти вървят заедно с тиксо с очертани ивички, което улеснява работата много. Иначе импровизираш, като гледаш да не мацаш много извън повредения участък. Успех!
                        Последно редактирано от avzdrav; 29-05-12, 08:09.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реотан на задното стъкло

                          Здравейте колеги, имам един въпрос за тези реотани. Мойто задно стъкло е затъмнено с фолио, а от всички нагреватели работи само един. За да възстановя реотаните мога ли да намажа с проводимия лак върху фолиото или трябва да махам фолиото????

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реотан на задното стъкло

                            Фолиото е залепено върху реотаните и няма как да възстановиш прекъснатите писти на реотана, като намажеш върху самото фолио. Почти като да ближеш захар през стъкло /в случая фолио/. За да се възстанови прекъснатата писта трябва да се намаже мястото на прекъсване именно на самата писта, като се ограничи отстрани с малко хартиено тиксо, което малко по-късно да се отстрани. Накратко- за да направиш каквото и да е по възстановяване на пистите трябва да махнеш фолиото за да имаш достъп до пистите, да може чрез измерване да определиш къде са самите места на прекъсване, както и да ги намажеш след това с проводимия лак за възстановяването им.
                            Успех!
                            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                            First impression is not always true. Get inspired.
                            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                            Reading is sooo boring, unlike writing!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X