Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някъде в Азия през 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някъде в Азия през 2012

    Ето че дойде време за следващото ни пътуване с Мони. Маршрутът е добре познат на всички благодарение на Димо.



    Вече сме събрали всички визи и остана само тръгването. А то е на 02.06.2012 рано сутринта, тъй като с малките мотори не знаем все още какви километри на ден ще можем да издържим. Организацията беше доста по-сложна сравнено с пътуването ни до Африка. За повечето места изискваха покани, визи за всички държави и още други дребни неща. Ще се постараем да видим колкото може повече от всяка държава за да не се налага да се връщаме
    Първоначално искахме да стигнем до Монголия, но се оказа, че двукратна виза за Русия няма шанс да получим. Хората не дават такава само защото някой си е решил да попътува по този маршрут. Без такава виза няма как да се влезе в Монголия и да се излезе, тъй като няма граница с Казахстан. Защо не дават такава виза нямам представа, но като цяло заради самото пътуване не може. За еднократна няма проблем. Сигурно си имат причина. С останалите визи освен че трябваше да имаме всички документи, които искат в даденото посолство нямаше проблеми. Най-бързо взехме визи за Туркменистан, Таджикистан, Узбекистан и Киргизстан. И четирите взехме от Виена за два дни, но при "европейците" така бързо стават нещата. Тук малко по-бавно, че явно подлежим на проверка, но като цяло никъде нямаше спънки и откази. Маршрута сигурно ще успеем да го разширим, но това ще стане ясно едва след като стигнем в Киргизстан. За момента този е сигурния или по-точно за този имаме всички документи.
    В това пътуване решихме да се пробваме с по-малки мотори с идеята, че са по-леки и по-проходими.
    На Мони е KTM 690Enduro





    Моят е BMW G650X Challenge.





    Естествено и двата претърпяха тунинг, като при мен беше доста по-сериозен за да стигне в сегашния си вид. Надявам се всичко, което сме направили по тях да си струва и да устискат на напъна, а и да бъде доста по-забавно.
    Направихме блог, в който мислим да публикуваме всички наши пътеписи от различни пътувания. Не е готов изцяло, но там поне сме сложили и двата SPOT-а и ще може да се следи местоположението ни -
    http://dream2ride.com/index.php/bg/spot
    Снимки по време на пътуването ще пускаме тук, в блога ни или във фейсбук в нашите страници като ще зависи къде ще става по-лесно и бързо. Надявам се на всички да попълват и тук информацията за да ни бъде по-лесно. При пътуването в Африка пускахме снимки само тук като ги качвахме на FTP-то, но за целта ни трябваше много хубав интернет, което за там означаваше хотел и то скъп за да има тази "екстра". Тук по маршрута след Иран нямам представа как са нещата и за това ще гледаме къде е най-лесно. Но при всички обстоятелства информация ще има. Има много неща за писане, но за момента друго не се сещам.

  • #2
    От: Някъде в Азия през 2012

    Желая ви безаварийни, незабравими километри, MGBita - снимки и повече и-нет за да се наслаждаваме и ние.
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • #3
      От: Някъде в Азия през 2012

      Безаварийно пътуване и много интересни места да видите(а после и ние)!
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • #4
        От: Някъде в Азия през 2012

        Предполагам ще мъкнете и сателитен телефон с вас. Ако ви трябва някой да стои с включен Iridium /ей така, за всеки случай/ и в предвид часовата разлика- мога да стоя всеки ден и особенно всяка нощ /при вас нощ де/ на "подслушване". Имам предплатени вече няколко часа на Iridium- ако сте на късо с минутите, само звъните и затваряте. Аз се обаждам обратно и... Да изпращам ли номера на лични?

        Аааа, и Успех!
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Някъде в Азия през 2012

          Браво!
          Маршрутът е страхотен, а след пътешествието и пътеписа на Димо съм убеден, че вече е мечта на много хора тук, включително и на мен.
          Интересни са ми някои работи:
          1. Багажа - на мек ли ще заложите? Като гледам КТМ-а ще е с мек отстрани, а БМВ-то може и с куфари, отгоре по една топ каса или чувал/сак?
          2. Гумите - ще носите ли още един комплект или сте пратили някъде да ви чакат по пътя?
          3. Ще носите ли гориво в туби със себе си?
          4. Колко време сте си отделили приблизително? Предполагам, че сте го фиксирали горе-долу като брой седмици.

          Искам да ви пожелая много забавления с леките мотори по пътя и нека минете без аварии. Айде да идва втори, че да тръгвате и да почва биг брадъра.
          Човекът е човек, когато е на път...

          Коментар


          • #6
            От: Някъде в Азия през 2012

            Ами лек път и късмет, то това се пожелава
            Или по-добре - Приключения и дъжд, като днешния ... ама някъде в средата на маршрута.
            Щом всичко е наредено вече, работата е ясна. Приключението започва
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: Някъде в Азия през 2012

              Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Някъде в Азия през 2012

                Безпроблемно пътуване.
                Да се приберете живи и здрави.
                Ще следим подвизите ви с интерес.
                I am just a simple man.

                Коментар


                • #9
                  От: Някъде в Азия през 2012

                  Най важното за този маршрут е безаварийно яздене на моторите, дано да нямате никакви технически проблеми. Пожелавам ви да си изкарате страхотно.
                  Ще ви следя с интерес.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Някъде в Азия през 2012

                    Желая, весело приключение с хубав край.
                    Ще следя с интерес СПОТа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Някъде в Азия през 2012

                      Отдавна не съм писал във форума и виждам,че не съм изпуснал много.....

                      Искам да БЛАГОДАРЯ на Събин Коларов за оказаната техническа помощ!!!

                      @ NIKSD - Благодаря!!!,нека да имам номера на л.с.,както,ако е възможно и в нашия блог.

                      Хубави пожелания
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • #12
                        От: Някъде в Азия през 2012

                        Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                        Отдавна не съм писал във форума и виждам,че не съм изпуснал много.....

                        Искам да БЛАГОДАРЯ на Събин Коларов за оказаната техническа помощ!!!

                        @ NIKSD - Благодаря!!!,нека да имам номера на л.с.,както,ако е възможно и в нашия блог.

                        Хубави пожелания
                        Изпращам номера на лични. Ти, ако искаш го публикувай във вашия блог /аз от "блогове" нищо не вдявам... /
                        Много и все безаварийни!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Някъде в Азия през 2012

                          Първоначално публикуван от balkanski Преглед на мнение
                          Браво!
                          Маршрутът е страхотен, а след пътешествието и пътеписа на Димо съм убеден, че вече е мечта на много хора тук, включително и на мен.
                          Интересни са ми някои работи:
                          1. Багажа - на мек ли ще заложите? Като гледам КТМ-а ще е с мек отстрани, а БМВ-то може и с куфари, отгоре по една топ каса или чувал/сак?
                          2. Гумите - ще носите ли още един комплект или сте пратили някъде да ви чакат по пътя?
                          3. Ще носите ли гориво в туби със себе си?
                          4. Колко време сте си отделили приблизително? Предполагам, че сте го фиксирали горе-долу като брой седмици.

                          Искам да ви пожелая много забавления с леките мотори по пътя и нека минете без аварии. Айде да идва втори, че да тръгвате и да почва биг брадъра.
                          Отговарям по реда
                          1. Изцяло на мек. Аз имам възможност за куфари, но този път с удоволствие ги оставям. Всичко е събрано в по две чанти/чували/ зад нас, като едната е малко тип дисаги, щото пада и от двете страни. Максимално малко багаж, че да не връщам като от Африка дрехи, които никога не извадих.
                          2. Гуми няма да носим. Мятаме по едни Митас дето всички пишат че държат по 20-30 000км. и ще търсим в Киргизстан в Бишкек или в Алмати в Казахстан да си купим. Искахме да изпратим в Казахстан гуми, но митническите такси там са повече от стойността на гумите, пък и се оказа че хората си продават. Носим по едни вътрешни резервни.
                          3. Гориво няма да носим. И двамата сложихме допълнителни резервоари, които ни осигуряват около 400-450км пробег при смесено каране по черно и по асфалт и мисля, че е напълно достатъчно. Ако някъде се наложи ще си купим бензин в някакви бутилки.
                          4. По план трябва да се върнем на 20 август. Или по-точно на 20.08.2012 мисля да ударя една тройка кебапчета в Русе.
                          Този път наистина тръгваме само с най-необходимото - малко дрехи, като взехме такива от бързо съхнеща материя, че да не чакаме да съхнат след пране, палатка, яко техника - фото, видео, компютри и т.н., инструменти и малко части. Днес си писах с Димитър в Иран да ни провери и какви моторни масла има, че да спестим и това да не носим. Този път не взимам нищо, което "може евентуално да потрябва".
                          Сега е по-лесно като има човек информация от първа ръка какво да очаква.


                          Димо, и аз се надявам около Туркменистан да удари един дъждец да разхлади, обаче ако се изсипе нещо като тук две седмици, продавам мотора и си купувам Лада да продължа по маршрута. Не знам защо ама след толкова години на мотора хич не ща вече да карам в дъжд.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Някъде в Азия през 2012

                            Забавлявайте се!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Някъде в Азия през 2012

                              Къде ще е "изпращането"? Не заради друго, ами да ви лиснем канче вода...

                              Поздрави
                              Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X