Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Но все едно терминал за газ в Черно Море е безсмислен. Терминал в Гърция за тази цел + под 100км допълнително тръба ще докара газа по-близо до главните потребители, отколкото във Варна или Бургас.
    Нашите се носеха с идеята да си правим общ терминал с Румъния но това са по-скоро мераци на некомпетентни политици.

    Плановете на ЕС са абсолютно еднозначни - Southern Gas Corridor /южен газов коридор/ TAP+TANAP за газ от Азербайджан (Шах Дениз където е консорциум от западни фирми) до Италия. А за нас вертикални интерконектори от него, главният от Гърция с трасе Комотини-Стара Загора и още един от Турция. Като този от Гърция ще поеме и газ от терминал за втечнен газ в Гърция, също газ от евентуалните находища в Кипър, Израел и т.н. Виждал съм планове интерконектора Комотини-Стара Загора да се свърже с интерконектора Румъния-България което с оглед един терминал за втечнен газ на гръцкият бряг окончателно ще погребе идеята за общ черноморски терминал България-Румъния. В тези проекти ще отиде финансирането на ЕС.

    В перспектива по коридора TAP+TANAP очаквам газ и от Иран, също и от средноазиатските републики. Руснаците се опитаха да го блокират с "Южен поток" но под натиска на ЕС той беше спрян в което изиграхме доста значителна роля.

    ББ имаше идеята да прави газов хъб при Варна което си е скрита покана към руснаците да се възобнови "Южен поток". Но този път те само до Варна, нататък Европа. Естествено не го казваше направо, говореше за "гигантските" запаси в Черно море. Западняците от куртоазия се съгласяваха, все пак изиграхме решаваща роля за спирането на "Южен поток". Но в сегашната политическа и икономическа обстановка не виждам нещо реално да се почне в близките 10-15 години.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:igb_map2.png
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5712367

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14549304023155.jpg
Прегледи:1
Размер:154.5 КБ
ID:5712368
    Последно редактирано от Фред; 27-04-16, 12:06.

    Коментар


    • От: Газопроводи

      И така да е, лошо няма. Само да не е руската тръба едничка, че много по братски ни клатят, както винаги е било.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Газопроводи

        До колкото знам, Турция не разрешава преминаване на газовози (LNG) през проливите. Та тeрминал в Черно море е абсолютно безсмислено упражнение.
        Обаче има планиран терминал в Дедеагач. Бихме могли да участваме? Гърците нали и без това са зле с кинтите....

        Връзката Ст.Загора - Гюмюрджина не се ли строи вече?
        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
          До колкото знам, Турция не разрешава преминаване на газовози (LNG) през проливите. Та тeрминал в Черно море е абсолютно безсмислено упражнение.
          Обаче има планиран терминал в Дедеагач. Бихме могли да участваме? Гърците нали и без това са зле с кинтите....

          Връзката Ст.Загора - Гюмюрджина не се ли строи вече?
          1. Гърците (граждани и фирми) за важните неща имат пари. Държавата им понякога фалира, но те са свикнали. Терминалът в Дедеагач мисля че се работи с частни капитали и вероятно съфинансиране от ЕС (не съм твърдо убеден, но изглежда логично).

          2. Интерконектът се строи вече.

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
            До колкото знам, Турция не разрешава преминаване на газовози (LNG) през проливите.
            Това не е принципен въпрос, а конюнктурно положение.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Газопроводи

              това има все по-малко значение

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Това не е принципен въпрос, а конюнктурно положение.
                То в Черно море няма нито един течнометанен терминал, но било имало забрани за такиви кораби
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                  То в Черно море няма нито един течнометанен терминал, но било имало забрани за такиви кораби
                  Да, би било забавно да се дадат купчина кинти за LNG-терминал, с оправдание да се заобиколи едно конюнктурно положение, само за да се попадне на друго
                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  ... конюнктурно положение.
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Американски инвеститори подаряват плаващи терминали, ако се купува газ от тях за 5год.
                    ще имаме много добър лакмус, кои наши политици на коя хранилка са
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Американски инвеститори подаряват плаващи терминали, ако се купува газ от тях за 5год.
                      ще имаме много добър лакмус, кои наши политици на коя хранилка са
                      Ама като не ги разбираш тЕя работи , питай бре !

                      Подаряват те , ама друг път ! ....

                      Това е пъклен план на жидомасоните и соросоЙдите . Зарибявайки ни с некви плаващи терминали , те практически ни заробват и ни хвърлят в лапите на световния капиталистически империализъм и по- специално : попадаме в ноктите на американските империалисти - фашисти .
                      Стратегията им е прозрачно ясна : да разрушат братската българо- съвецка дружба .

                      .... ама не са познали ! "Не се гаси туй що не гасне" ....
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Украйна е получила първите >2000т. течен газ от Египет.

                        Предвид забраните, явно ги е доставила с Мрията
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Украйна е получила първите >2000т. течен газ от Египет.

                          Предвид забраните, явно ги е доставила с Мрията
                          Може ли да са ги сипали нейде из терминали на Балтийско, или Северно море и да се води, че из мрежата циркулират едни 2000 т газ за Украйна от еди си къде си. на еди си каква си цена.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Аз не откривам такваз новина? Нещо линк?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Аз не откривам такваз новина? Нещо линк?
                              Аз го намирам. Пропан-бутан за автомобилно гориво. 2.5 хил. тона. Цитира се, че е доставен през терминала на ООО Хим-Ойл-Транзит Юкрейн в бившият Иличевск.

                              Новината между другото доста прилича на "доставките" на въглища от ЮАР.
                              Последно редактирано от deyan_h; 20-09-16, 19:46.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Мдам,
                                новината е, че в черноморска държава свързана с руски нефтопроводи, се е намерил инвеститор да види печалба в пропан докаран не от Румъния, а от Египет .
                                Високите цени винаги са покана към конкурентите.
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X