Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

    Здравейте,
    Моля за съвети какво да гледам при покупка на Cherokee 3.7L . Харесал съм си един такъв и смятам да го купя.

  • #2
    От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

    Да ти кажа имам такъв но съвет точно какво да гледаш не мога да ти дам.Верваи ми голямо удоволствие е да караш този джип още повече ако е автомат.Само не ми харесва клиренса много е нисък.

    Коментар


    • #3
      От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

      ДИмата имаше такъв, но не 3,7 но с сигурност ще знае и за двигателя достатъчно.

      Коментар


      • #4
        От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

        Първоначално публикуван от Simstyle Преглед на мнение
        Здравейте,
        Моля за съвети какво да гледам при покупка на Cherokee 3.7L . Харесал съм си един такъв и смятам да го купя.
        Отговора е при дядо Владо, там и ДИмата ще намериш.
        Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

          Аз ако избирах Liberty, то бих предпочел да е с Full-Time 242 раздатъчна кутия. Това означава, че в нея има междинен диференциал с позиция full-time - т.е. възможност за движение на всякакъв терен с включено 4х4, без да се налага да се съобразяваш дали си на сняг, кал, трева /т.е терен с възможност колелата да приплъзват/ или си на твърд сух терен с добро сцепление. За да е с с 242 Selec-trac, лостът за превключване вътре в салона трябва да изглежда така:

          Ако е с Part-Time /Command-Trac - NV231/ раздатка, то в нея няма междуосев диференциал и карането в режим 4х4 с нея е препоръчително да е само на сняг, кал, пясък, трева т.е. терени, които позволяват колелата да приплъзват при необходимост. При нея липсва позицията full-time и лостът изглежда така:

          Много голямо удобство е зимата да включиш 4х4 full-time и да забравиш за него, отколкото все да го мислиш дали е хлъзгаво или снегът точно тук се е стопил и си на асфалт, а си включил 4х4 Part-Time.
          Повече за Liberty и за раздатъчните му кутии може да се намери примерно на руския сайт.
          Успех!
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #6
            От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

            Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
            ДИмата имаше такъв, но не 3,7 но с сигурност ще знае и за двигателя достатъчно.
            Toчно 3,7 беше, че и с 242- най-добрата комбинация!

            Ето малко нагледно инфо!
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

              Що си спомням че беше дизела 242 е най-доброто, фултайма се кара в 90% и на офроуд.

              Коментар


              • #8
                От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                Традиционните съвети Алекс Маринов ги е дал. Проблемът с бензиновите единствено се състои във вероятността да е "постно" изпълнение, защото на хамериканския пазар, за който е бил предимно предназначен, има странни "потребителски ниши" и оттам странни модификации на уж един и същи автомобил - 1/4 от продадените Liberty-та са само 4х2 , голяма част са само part-time, до... май че 2004 вкл. ABS-ът е "допълнителна екстра" , други нямат EVIC - това е инф.конзола, даваща ти полезна информация за разход на гориво, пробег, външна температура и т.н.
                Така, че ако няма възможност колата да се прегледа от Дядо Владо и Димата от форума или в сервиз от търговските партньори тук, поне гледаш на първо място: дали изобщо има 4х4 - т.е. преден кардан и лост за избор на режими, показан горе на снимките. Добра проверка е да натиснеш копчето за нулиране на пробега и при натиснато копче да дадеш на контакт с ключа, без да палиш - колата ще си тества уредите на таблото и ще видиш дали всичко свети и не е например "изгасена" умишлено MIL-лампата (т.нар. check-engine)
                Двигателят е практически неубиваем и не съм видял някъде по щатските форуми някой да се жалва от проблеми с него. Виж дали автоматичната ск. кутия превключва плавно, без удари, тласъци и шум и се приготви за.... 20 литра на 100 км. разход, ако се правиш на "бърз и яростен" с него
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                  Благодаря Ви, още не съм го видял на живо, на снимката лоста е като на снимките горе. От три месеца имаме Паджеро Пинин със супер селект раздатка, явно принципа на работа е подобен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                    Благодаря, нещата ще ми бъдат полезни като отида да го видя.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                      Първоначално публикуван от Simstyle Преглед на мнение
                      Благодаря Ви, още не съм го видял на живо, на снимката лоста е като на снимките горе. От три месеца имаме Паджеро Пинин със супер селект раздатка, явно принципа на работа е подобен.
                      Да принципът на Super Select при Mitsubishi и Full-Time при Jeep е същия. Има междуосев диференциал, който е в раздатката. За ползата от него вече колегите писаха по-горе.
                      За наличието на Electronic Vehicle Information Center (EVIC) - да полезна екстра е. Чрез нея могат да се наблюдават и програмират доста неща. Като се почне от средния или моментен разход на гориво, оставащия пробег, външната температура, та се стигне до програмиране на дистанционни за центр. заключване. Има и такива със система за контрол на налягането в гумите - Tire Pressure Monitor.


                      Но дори да няма тази т.н. overhead console, то ако има една или повече от следните "екстри"
                      -
                      Key-less Entry - дистанционно отключване и заключване;
                      -
                      Steering wheel mounted radio controls - бутони за управление на аудиото, монтирани отдолу на волана;
                      -Fog Lights
                      - допълнителни светлини за мъгла,
                      -следователно автомобилъте е с т.н. Premium BCM /Body Control Module - компютъра вътре в салона/ и
                      е напълно възможно закупуването и монтирането на EVIC и впоследствие. Може да се купи и втора употреба, а монтирането му е сравнително лесно. Заменя се модула с плафоните, на чието място се монтира EVIC, Пуска се един 4 проводен кабел по лявата колонка до таблото с бушоните и куплунга за диагностика OBD II. Трябват му постоянен+12V; +12V след контакт, (-)маса, и сигнал от шината - PCI BUS. Подменя се само температурния датчик отпред на радиаторната решетка - Ambient Air Temp Sensor.


                      Успех в избора на Jeep!
                      Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                      First impression is not always true. Get inspired.
                      Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                      Reading is sooo boring, unlike writing!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                        Здравейте,
                        Видях го - не става много е зле. Харесах един 2,8 CRD 2004г. с Full-Time и EVIC, кожа и другите екстри, на пътя се държи много добре. Проверих MIL-лампата не е угасена и не свети като работи мотора. Въпреки че не съм фен на дизела може би ще взема този.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                          Ако преодолееш предразсъдъците си към дизела може и да се "харесате" с CRD-то. Карам от 2008 г. Jeep Liberty с двигател 2.8 CRD и досега съм повече от доволен от него. Добро съчетание на мощност, динамика и сравнително добър комфорт за движение с високи скорости по магистрала, както и сравнително добри offroad възможности за движение извън пътя. Спокойно поддържа при необходимост скорости от 150 - 160 км/ч. по магистрала, без това да се отразява на двигателя - не прегрява, не се натоварва и при 120 km/ч. е с 2300 оборота а при 150-160 е с между 3000 и 3500об/мин. Разполага с достатъчно въртящ момент и динамика, като изпреварванията са с лекота и без особен риск. Разход на гориво извън града е м-ду 9 и 10л/100км, а в града 11- 12л. /13-14,5 зимно време с доста работа на място/ Ако имам някакви забележки, то това са единствено в по-грубата работа и звучене на двигателя и оттам - усещането за малко "по-камионския" му вид.
                          Успех в избора!
                          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                          First impression is not always true. Get inspired.
                          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                          Reading is sooo boring, unlike writing!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                            И аз не съм чул някой да се оплаче от VM дизела на Cherokee-Liberty. Всичките страхотии изглежда се случват на старите 2,5 и 3,1 л. мотори . Дизеловото върви комплект с петстепенна авт. скоростна кутия и някъде четох - по-здраво окачване заради европейския пазар и/или по-тежкия двигател. Тука има участници, които си "чипосаха" мотора и разправят, че било станало "резачка и бегачка" Във всички случаи не можеш да го караш с над 180... дълго време - още на първия завой или те хваща яко шубе и скачаш на спирачките, или изхвърчаш от пътя Бензиновото е електронно ограничено до 185 км/ч. и си ги поддържа. Не`к`ви юнаци махали софтуерно ограничението, та ако ти се кара с 200 високо стърчаща над пътя тухла-четворка - и това може да се уреди .
                            Впрочем, ако не е тайна - какво му беше толкова зле на огледаното бензиново ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвети при покупка на Cherokee 3.7, 2005г.

                              Бензиновото беше много добре на външен вид и до там, вътре миришеше на мухъл, имаше ръжда под седалките, имах чуството че е давено, светеше MIL-лампата при работещ двигател, не се затваряше задното стъкло на багажника и още. С една дума - кочина.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X