Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

    Здравейте,колеги! Търся телефон с с Wi-Fi и GPS навигация! Скоро ми предстои преподписване на договора и от списъка с оферти на телефони на които отговаря изискването за Wi-Fi и навигация съм се спрял на няколко варианта от марки и модели :
    Nokia E72
    Nokia Lumia 710
    Nokia 500
    Sony Ericsson XEPIRIA NEO V
    Sony Ericsson X8
    HTC Explorer
    Има и други но те са доста над бюджета който мога да си позволя!
    Порових се за информация за някой от тези марки модели и по мнение на потребители се оказа че Нокия са харесвани заради тяхната навигация ОВИ Мапс която е безплатна и може би една от най-добрите навигации за телефон.Но като телефони не били кой знае какво.
    Естествено бих предпочел най евтиния вариант Sony Ericsson X8 но дали ще е най добрия избор между цена и качество ? И дали навигацията ще работи добре и точно!? В техническите данни на този телефон е написано – ”Навигация завой-по-завой” !Какво означава това – добра или не ?
    Също така като евтин вариант е HTC Explorer ….Но като че ли не ми се иска да ползвам телефон от китайски производител ….!?
    Моля да дадете вашите мнения и препоръки за да направя най добрия избор!
    Последно редактирано от welderargon; 23-05-12, 04:26.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

  • #2
    От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

    Имам поне 5 нокии и всичките работят още. От другите ми телефони работи само един ACER DX900. Той е с 2 карти, Windows mobile, GPS, WiFi, ... Купувал съм го за над 1000 лв, наскоро виждах за около 300. Ако приемеш недостатъците на Windows си върши супер работата. Освен Garmin, Word, Excel и др. съм си инсталирал една много ценна програмка. Работи скрита - не се вижда никъде. Ако си загубя телефона или ми го откраднат, му пращам SMS с определено съдържание. Той го приема тайно и тайно ми праща SMS с GPS координатите си. Ако СИМ картата бъде сменена праща SMS на жена ми с координатите и новия номер. Програмата е само за WindowsMobile. Мисля, че телефона не е внасян изобщо за официална продажба в България. Ако не можеш да си намериш ми пиши да потърся онзи, който виждах.

    Коментар


    • #3
      От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

      Погледни андроидите. Самсунг Галакси С2 и гамата около него крие неподозирани възможности и "хапва" свободен софт, което си е + отвсякъде.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

        Привет, аз имам нокиа С6-00. Има си WI-FI и навигация GARMIN. В семейството е от две години, в мен от около половин. До сега работи без проблеми. Успех с избора.


        Модератор: Постарай се повече с правописа следващия път.
        Последно редактирано от sparkybg; 23-05-12, 09:46.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #5
          От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

          Garmin Asus M10 ..сега има и по нови версии....Ама и той е с Windows
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

            Имам Нокия E72 и ползвам навигация от сайта на Нокия Suite. Много съм доволен от картите на навигацията, които изтеглих от горния сайт. Телефона с включен GPS работи невероятно добре, даже го ползвах в Гърция и не ме предаде. За съжаление, включиш ли и WIFI, батерията се изтощава много бързо - за няколко часа. Добър вариант е със зарядно за телефона в запалката или резервна батерия. Успех със закупуването.
            Последно редактирано от белята; 23-05-12, 08:17. Причина: кривопис
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
              ... Търся телефон с с Wi-Fi и GPS навигация! ...
              Бях приятно изненадан от навигацията на Нокия. Картите са доста добри. Има възможност предварително да си свалиш необходимите ти карти на телефона, за да не се налага да ги точиш в движение, което е много удобно, защото спестява солиден трафик (т.е. пари).
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

                Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                Привет, аз имам нокиа С6-00. Има си WI-FI и навигация GARMIN. В семейството е от две години, в мен от около половин. До сега работи без проблеми. Успех с избора.


                Модератор: Постарай се повече с правописа следващия път.
                Малии каква съм я свършил.
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #9
                  От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

                  Бих ти препоръчал да НЕ купуваш Sony Ericsson XEPIRIA NEO V и Sony Ericsson X8. Пробвал съм и двете и съм крайно недоволен. Според мен Q3 (по-познат като Zte Racer) е по-добър и от двата - и не, не се шегувам - говоря напълно сериозно.

                  Бих искал леко да уточним кое е по-важно за теб - добър Wi-fi приемник или читав GPS. Освен това трябва да изясним дали искаш "чист" GPS или aGPS. Първият тип е много труден за намиране напоследък, а вторият таксува бясно Интернет и е достъпен само в града...
                  Последно редактирано от господин никой; 23-05-12, 23:20. Причина: Стилистична корекция, typo...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

                    Ами аз използвам Нокия С6. Повечето неща които колегите изброиха ги ползвам активно. GPS навигация - 3 програми. Точността зависи в голяма степен от терена и условията за приемане на сигнал а не толкова от телефона. Умните навигации като не им достига информация просто апроксимират софтуерно с наличните данни и нищо повече. За водене по маршрут - не разчитай много защото може да се изненадаш ако не ти е точна картата. Всички известни производители на карти постоянно актуализират и подобряват картите си.
                    За ВайФи-то - интернет, RSS, софтуер за разписанието на транспорта в София, музика от интернет, мейл ....
                    За кражба на телефона - софтуер аналогичен на този за който говори Veselin Monkov - има няколко такива програми на Симбиан.
                    Ексел - водя си всички сметки ток, вода и др. Word, PDF Reader ги имам обаче почти не ги ползвам защото са неудобни.

                    Изборът ти се свежда до това колко голям екран искаш - за интернет и навигацията. Желателно е по-голяма батерия обаче и най-голямата няма да ти стигне.
                    Аз ползвам захранване от колата и имам допълнително захранване за 8 часа навигация. Също не забравяй че и най-добрата батерия живее 2 години. След това ще трябва да можеш да си намериш същата - желателно е да е добре разпространена и да се използва в различни модели за да е по-голям шансът да я намериш.
                    На Нокията имам хардуерна и софтуерна клавиатура което за мен е много ценно. За бързи работи пиша със софтуерната а пък за други - хардуерната, при което разполагам с площта на целия екран за да следя какво пиша. Освен това имам и жойстик което на тъчскрийните липсва или се рисува на екрана и не е удобно.
                    Не виждам смисъл да се хвърляш на нещо скъпо. Така или иначе след една година ще струва наполовина и ще те е яд че си платил висока цена и на всичко отгоре си се вързал за две години с договор.
                    Успех и късмет при закупуването.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Здравейте,колеги! Търся телефон с с Wi-Fi и GPS навигация! Скоро ми предстои преподписване на договора и от списъка с оферти на телефони на които отговаря изискването за Wi-Fi и навигация съм се спрял на няколко варианта от марки и модели :
                      Nokia E72
                      Nokia Lumia 710
                      Nokia 500
                      Sony Ericsson XEPIRIA NEO V
                      Sony Ericsson X8
                      HTC Explorer
                      Има и други но те са доста над бюджета който мога да си позволя!
                      Порових се за информация за някой от тези марки модели и по мнение на потребители се оказа че Нокия са харесвани заради тяхната навигация ОВИ Мапс която е безплатна и може би една от най-добрите навигации за телефон.Но като телефони не били кой знае какво.
                      Естествено бих предпочел най евтиния вариант Sony Ericsson X8 но дали ще е най добрия избор между цена и качество ? И дали навигацията ще работи добре и точно!? В техническите данни на този телефон е написано – ”Навигация завой-по-завой” !Какво означава това – добра или не ?
                      Също така като евтин вариант е HTC Explorer ….Но като че ли не ми се иска да ползвам телефон от китайски производител ….!?
                      Моля да дадете вашите мнения и препоръки за да направя най добрия избор!
                      Каквото и да е ,но да е Нокиа.Само не Ц05!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

                        Благодаря на всички !
                        Ето каква я свърших .От дългия списък с телефони от които трябваше да избера марка и модел във всички офиси и магазини на оператора имаше само три:
                        Nokia Lumia
                        Nokia 500
                        и Sony Ericsson XEPIRIA NEO V
                        Nokia Lumia - освен че е скъпа ами и менюто е само на английски картите за навигация -също !Отказах го!
                        За Nokia 500 -прочетох в "Нета" не добри отзиви !
                        Та в крайна сметка купих
                        Sony Ericsson XEPIRIA NEO V - няколко от колегите имат Sony Ericsson XEPIRIA NEO или Sony Ericsson XEPIRIA Х8 и казват че са доволни!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телефон с Wi-Fi и GPS навигация - съвети и препоръки!

                          Да ти е честита новата придобивка.До сега съм сменил три телефона с марката СониЕриксон и съм много доволен.Просто нокиата ми изпадна по наследство.Щерката в момента е със СониЕриксон-XPERIA RAY и е много доволна.Нокиата я наследих от нея.
                          не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X