Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера и рециклирано ГНП проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера и рециклирано ГНП проблем

    Здравейте на всички. Надявах се нещата отдавна да отшумят, но за съжаление не се получава. Затова пиша и тук ако някой има мнение и препоръка, която да сподели.
    Та проблема е, че Фронтерата 98г. 2.2 DTI спря. От сервиза казаха, че била помпата и си взех рециклирана от Англия. 2 месеца каране и пак...не иска да запали. В сервиза пак разправят, че била помпата, електрониката й, но тъй като е още в гаранция я върнах на англичаните и те казаха, че нямало проблем с нея. И сега не знам какво да правя. Помпата уж си работи, но колата не върви, а в сервиза пробвали всичко. Казват, че не стигало гориво до двигателя. Моля, ако някой е имал подобен проблем или има идеи, да ги сподели.
    В тази връзка търся и сервиз.

    Благодаря
    тел. 0898454735

  • #2
    От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

    здравей колега,аз имах същия проблем на 2.2 дти 2001г. ,но при мен първо беше имобилайзер. Джипката не искаше запали и когато разивахме дюзите едва едва хвърляше нафта и няколко майстора ми казаха,че е гнп,обаче имаше и един който каза за имобилайзера,каза ми,че се намирал някаде на гнп-то ,изолира го,взе ми парите,какво е човъркал незнам ама колата тръгна-за около седмица, после пак отказа да запали и тогава смених помпата от зафира за 800 лв. никаква разлика нямаше във вървенето.Някъде имаше тема кое точно прегаря в електрониката на помпата обяснено със снимки.Имам механична от 2.3 дизела ама тя няма да ти свърши работа дори и да ти я дам само да пробваш. Горивния филтър става на желе и може да подпушил нещо.Ако намеря линка ще ти го пратя

    Коментар


    • #3
      От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

      http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=54891 бързо го намерих.Това е за гнп кое му изгаря

      Коментар


      • #4
        От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

        Горният линк е към тема от друг форум, която копира темата от нашия.
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...ght=bosch+vp44

        Свържи се с Кирил (kiki.t) и определено няма да сбъркаш.

        Коментар


        • #5
          От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

          Щом помпата е VP44, то си имаме цяла тема за това. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=49535
          Я се свържете с Кики и споделете проблема!
          Ха даже гледам, че Опелския форум цитира нашия. Надобрели сме 'баси.
          п.с. Заедно сме писали с druncho.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

            Да, ако има кой да ти оправи колата това е Кики, аз вече над година нямам проблем с фронтера 2.2 dti след подобни проблеми които той отстрани.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

              Благодаря за отговорите. На старата помпа й сменяха електронния блок, точно поради тази причина, но след това пак спря и казаха, че вече механичната част се била износила. Взех си рециклирана и не трябваше да има проблеми. Дават й все пак 1 година гаранция, но колата пак спря. Върнах им я за рекламация и казаха, че я тествали, дори и електрониката и нямало проблеми. И все пак проблема трябва да е имобилайзера? И ако е той, според продавачите на рециклираната помпа, тя все пак работи без проблеми? Това ми е странното във случая.
              тел. 0898454735

              Коментар


              • #8
                От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

                Вместо да си блъскаш главата, иди при Кики. Ама първо се убеди, че по горивопровода всичко е наред и без да ровиш, където не ти е работа. По помпата без необходимото оборудване и знания нищо не можеш да направиш, най-много да я унищожиш.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтера и рециклирано ГНП проблем

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Да, ако има кой да ти оправи колата това е Кики, аз вече над година нямам проблем с фронтера 2.2 dti след подобни проблеми които той отстрани.
                  Да, ама след подобни проблеми, моите не ги отстрани, така че може и да разбира, но клиентите си подбира... Което ме навежда на други мисли, но не е това темата....

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X